Mamici inimoase de Constanta***149***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonapro

Buna!


Vladis: si fratele meu a fost de Paste la bulgari, a fost bine, doar au ramas dezamagiti de comportamentul romanilor la capitolul mancare, faceau ravagii la masa.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)


Stiti ca asa zicea si Pisoi inainte sa plec, si la restaurant chiar ma uitam pe la alte mese, si zau ca n-am vazut decat vreo... maxim 3 familii de marfalogi care bagau in ei ca la balamuc si tot le mai ramaneau farfurii pline pe masa. In rest, oameni normali, chiar super ok, destul de educati.

Asa ca, parerea mea, depinde si de locul in care mergi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82


La enel e mai multicel de alergat si e musai sa ai o hartie de la primarie cu receptia la casa,facuta de un om din primaria.Dureaza cam 1-2 luni maxim,si vezi ca o cam scalzi de 20 si ceva de mil.Spor la alergat si daca ai nevoie de vreo info. sa imi spui ca nu am dact 1 an de cand am terminat si eu cu nebunia asta

Mirunel terorista



BAZAR

Cris, ce amenajari cer ei pt receptie? Adica ce e musai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Se refera la interiorul caseio sa fie locuibil si exteriorul sa fie finisat,adica dat cu lavabil sau elemente decorative..la asta ma refer.Cica din punctul lor de vedere(al primariei) nu pot sa-ti dea acel aviz daca nu faci dovada ca locuiesti acolo permanent si casa nu e terminata cum trebuie.Nu ma intreba de unde le-au scos,cert e ca m-am lovit eu de treaba asta si mi-au trimis o tanti si un nene pe cap sa vada ei "finisarile interioare si mai ales cele esterioare casei"

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Georgi, nu e gras, are vreo 6 kile si un pic la 2 luni jumate, dar e lungan.
Normal ca ma bucur cand creste, dar na...nu ca nu mi-ar placea sa ies la cumparaturi, ca imi fug ochii in toate partile, dar ma oftic ca sunt asa frumoase si nu apuca sa le poarte decat de 2-3 ori. Doar body-uri ce a pus mai mult, in rest...multe nici nu i le-am pus si sunt noi, pentru ca erau mai "de oras" si n-am avut unde sa-l imbrac...

<><><><><><><><><><>

Cristina, mami de pisoi ANDREI (16.02.2011)

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

LA BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaaa

dodooooo baga aciulica o cafea ca imi pica ochii pe tastatura

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Neata si de la mineeeeee ce vreme de dormit... sotu a fost azi noapte la bucuresti si acum e acasa in asternuturi... eu ce caut la munca?

Pisoi ar trebui sa te bucuri ca ai ocazia sa faci shoping... in genere la bebelusi le raman multe lucrusoare purtate o data sau deloc..., dar si noi parca am cumpara intr-una de drag...

Cris... am receptia, facut copie, am facut chiar si la autorizatie ca sa fie ca ne-a zis cineva de la enel ca e posibil sa ne-o ceara... dar de depus documentatia nu la Constanta, ci undeva pe langa Valu. Interioarele sunt finisate, cablaraia e facuta la interior, exteriorul e izolat si tencuit... doar sa faca legatura la cablul pregatit deja.

O colega a zis ca a costat-o la Cumpana 16-17 mil... deci oricum ma pregatesc cu minim 20, sa fie... ca doar traim in Ro



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

georgi pai e super ca le ai pe toate pregatite..24,5 mil m-a costat pe mine,tot la Cumpana

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Asa zic eu... ca am de toate... dar stii cum s eintampla.. mergi acolo si nu le convine una alta... dar cu apa cand ai tras cum a fost? esti pe mess sa vb acolo? idul meu e identic



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82

Se refera la interiorul caseio sa fie locuibil si exteriorul sa fie finisat,adica dat cu lavabil sau elemente decorative..la asta ma refer.Cica din punctul lor de vedere(al primariei) nu pot sa-ti dea acel aviz daca nu faci dovada ca locuiesti acolo permanent si casa nu e terminata cum trebuie.Nu ma intreba de unde le-au scos,cert e ca m-am lovit eu de treaba asta si mi-au trimis o tanti si un nene pe cap sa vada ei "finisarile interioare si mai ales cele esterioare casei"

Mirunel terorista



BAZAR


Cris, interior locuibil inseamna gresie, faianta, varuit, usi puse? adica tot...nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Voi acum despre ce vb? de receptia finala de la primarie?



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput