Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 6 *

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Gata cu inscrierile la scoala? Pupici!

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)

SA O AJUTAM PE LOREDANA http://www.e-abc.ro/loredana/


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

Buna dimineata tuturor Cavaleri, Zane si mamici:
1.RARES MIHAI & BIANCA ANDREEA - Laura25
2.MIHNEA GABRIEL - Monica-Elena
3.OANA - emaaimee
4.MATEI - starchi
5.CRINA CORINA - manuelacrina
6.LUCA IOAN - Albinutzza
7.REMUS - roxanuta
8.IULIA SIMONA - gogoutza
9.GLAD HELMUT IOAN - ducky
10.DARIA MARIA - Irda
11.RARES ANDREI - Lory2004
12.IULIA ANASTASIA - Dianami
13.MARIUS ALEXANDRU - ancutzathree
14.DELIA OANA - marami
15.VICTORIA HRISTINA - hristina
16.ALEXANDRU - pisicut
17.CRISTINA - mitub
18.MEDEEA - delia grozav
19.CODRUTA ANDREEA - nicoll_mada
20.YASMIN - Yasmari
21.INGRID ALEXIA - anis
22.GABRIELA MARIA - ellarot
23.MARA - bebec07
24.LUCAS MIHAEL - gabirus
25.TUDOR ANDREI - andre_ea
26.PETRU DAVID - valcampan
27.CODRIN IULIAN - lady_in_red
28.ANDREI TUDOR - lulu75
29.STEFAN DANIEL - Giana
30.LARISA - aprilie1976
31.CHRISTINE - Ica 1975
32.ROBERT - Tethys
chem si eu la apel toate mamicile...
Va rog sa incercam sa mai mai dam viata subiectului
Noi in septembrie mergem la scoala si am dori mult sa ne povestiti din experientele celor care sunt deja scolari.
Va pup si va astept ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Salutare!
Raspund prezent la apel.

Noi suntem bine, oarecum am inceput sa ne pregatim de scoala. Am luat ghiozdane deocamdata si tot mutam liste cu ce ar fi de cumparat de ici-colo fara sa avem deocamdata curaj sa le 'atacam'. Copiii au petrecut vacanta asta mai mult la bunici, la tara, unde au o gramada de libertate si "loc de desfasurare". Duminica noapte plecam cateva zile la mare, la Constanta. Si cam asta e. Asteptam scoala.





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Si eu prezent la "apel"

... frumoasa e vacanta mare, dar trece atat de reeepeeedeee ...

Noi am fost si la mare, Crina a fost si in tabara la munte, in rest la bunici; azi a terminat ultima lectura din tema de vacanta ... mai urmeaza o saptamana de vacanta "in deplasare" si apoi ne pregatim incet de noul an.
Rechizite am mai completat ce se terminasera, ghiozdan cred ca ramane tot cu acelasi, uniforma sigur facem alta ... si in rest asteptam "instructiunile" de la Dna.

Vacanta frumoasa in continuare !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

UAU ! Sa imi fie rusine ....nu am mai intrat pe forum de mai bine de 2 ani ! Sa imi fie rusine....... Nu am nici o scuza ....



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brianamica

UAU ! Sa imi fie rusine ....nu am mai intrat pe forum de mai bine de 2 ani ! Sa imi fie rusine....... Nu am nici o scuza ....



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Lasa rusinea, zi de voi! Ce faceti? Ce fac fetele? Ultima data cand ai mai scris pe aici parca erati in Romania, nu? Cum s-au adaptat fetele in noua tara?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Laura, ma bucur sa te "revad!

Fetele sunt bine, Ana deja trece anul 3 la scoala ( gen clasa a 3-a in RO) pentru ca aici a inceput anul 1 la 5 ani. Deja facem mici compuneri, stim tabla inmultirii si parte din tabla impartirii, citim fluent deja carticele adevarate, evident totul in engleza. Anul asta a terminat scoala cu calificativ " above the national expectations for a 7 year old" ( deasupra asteptarilor la nivel national pentru un copil de 7 ani).

Citeste si romaneste dar nu atat de bine doar ce am apucat sa mai fac eu cu ea acasa.

Face balet si si inot...si ce sa spun ea, cea mai mica, s-a adaptat cel mai usor si mai bine, ca sa nu mai spun ca engleza noastra pare "de balta" pe langa a ei.

Ela e la liceu aici ( incep liceul la 12 ani) asadar ea anul in scolar care incepe are deja parte de inceputul examenelor de bac (GSCE) . Are 2 anul asta scolar si multe anul viitor. Sunt foarte multumita si de Ela, A la matematica si stiinte.....nu ma pot vaita. Ela in continuare face dans sportiv si chiar participa la concursuri cu rezultate bunicele.

Multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat copii buni si cuminti . Ele sunt lumina mea ! Asa cum pentru fiecare mama copii reprezinta totul. Noi stim foarte bine !

Cel mai greu m-am sau mai bine zis ma obisnuiesc eu. Sunt lucruri pe care inca nu le pot intelege.....nu intra pe tiparul meu si pace

Voi ce faceti ? ???? Ajutati-ma sa recuperez noutatile importante !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Ma primiti si pe mine?
Acum opt ani eram la Odisee impreuna cu unele dintre voi si apoi in clubul scutecelor cu puii nostri de iulie august 2005.

Andreiul meu a implinit 7 ani, adasar e nascut in 14 iulie 2005.

Si noi vom merge la scola anul acesta si cred ca eu sunt mai speriata de acest gand decat Andrei; daca pana zilele trecute imi repeta intruna ca el nu vrea la scoala, ca nu va merge niciodata la scola, saptamana aceasta m-a surprins si mi-a spus ca el abia asteapta sa inceapa scoala....am ramas surprinsa si i-am spus ca si eu si abia astept sa incerce stiloul cel nou (de care e foarte incantat), iar cand l-am intrebat, plina de speranta care e motivul pentru care asteapta si el sa inceapa scoala mi-a raspuns: m-am plictisit sa ma joc numai cu Tea - verisoara lui si abia astept sa merg la scoala sa ma joc cu mai multi copii ...ce sa-i mai spun??? ca la scoala nu te joci numai in pauze? ca acolo mergi ca sa inveti? stie si el, dar....

cam asta ar fi povestea noastra pe scurt.

Va si astept sa ne impartasiti experienta voastra.

Laura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Bun regasit Laura_s ! si adaptare usoara lui Andrei la scoala ! ... sigur se va mai juca in continuare si anu'asta, va gasi timp destul, nu numai in pauze, pentru joaca !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Heiii, a reinviat topicul.

Sper sa reusim sa-l tinem in viata, mai ales ca e un an special pentru copiii nostrii.

Tudor incepe scoala maine. N-am pregitit nimic pentru el inca. Are doar un ghiozdan/rucsac si un penar in care sper sa gasesc un pix sa-i pun :).

Azi am sedinta cu parintii, ma lamuresc acolo cat de grav e ca n-am totul pregatit :).

Briana, felicitari pentru voi ca va descurcati atat de bine.

Manuelacrina, de la tine asteptam sfaturi, ca voi aveti state vechi .



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput