Ghiceste sunetul EDITIA 10

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krmen24 spune:

capsator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Dragi useri,

Nu am nimic cu voi, am facut remarca respectiva pentru ca eram putin surprinsa sa vad ca sunt oameni care pentru 10 euro se inscriu, stau online si pandesc trifoiul. Mie mi-a aparut de cateva ori, prima data am raspuns, apoi nu l-am mai bagat in seama iar ultima data am scris un raspuns la misto.
Va doresc succes si imi cer scuze daca mesajul meu a fost perceput ca unul rautacios, chiar nu am avut intentia asta. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nytro3 spune:

@gabidaniela Experienta online mi-a demonstrat nu o data ca exista oameni care sunt dispusi sa "munceasca" pentru sume chiar mai mici de 10 EUR, si nu asta ar fi cea mai mare problema ci scopul organizarii anumitor campanii/promotii/concursuri (excludem cazul de fata). Multi se avanta cu capul inainte, de amorul artei, fara sa incerce o disecare a situatiei sau sa citeasca un amarat de regulament. Vina e de ambele parti ale "baricadei". Uneori e penibil, cateodata e trist, insa de cele mai multe ori e lipsit de importanta si nu prea are farmec sa incerci o dezvoltare a ideii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Avem un castigator! Il rugam sa ne contacteze pentru a intra in posesia premiului....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nytro3 spune:

Cine are urechea fina, castiga! Felicitari castigatorului sau castigatoarei, dupa caz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Am fost contactati de castigator pe care il felicitam inca o data. O sa-l rugam sa confirme cand primeste premiul printr-un mesaj la acest topic dupa care topicul se va inchide in asteptarea editiei cu numarul 11. Pana atunci... va puteti ascutii urechile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Admin, as avea o mica sugestie in legatura cu viitoarele concursuri : nu mai alegeti zgomote produse de obiecte pe care unii dintre noi nu le-am vazut/auzit/detinut vreodata.

asa a fost cu zgomotul produs de stepper, acum cu dopul de la chiuveta.

uite, eu nu am asa ceva acasa, nici prietenii sau cunostintele mele, singura ocazie in care am vazut un astfel de dop a fost la hotel, in Bulgaria. iar cand am fost selectata sa raspund, am spus ca este capacul unei bomboniere de portelan, ceea ce nu era foarte departe de adevar, si chiuveta e de portelan. insa daca nu am avut cu ce sa compar zgomotul, am indicat obiectul care mie mi s-a parut ca face acelasi sunet.

stiu, daca ar fi obiecte uzuale, concursul s-ar termina rapid. insa ce sanse au cei care nu au posibilitati materiale si nu-si permit sa mearga la sala de sport (concursul cu stepper-ul) sau sa-si cumpere chiuveta cu acest model de dop (de fapt e "la pachet" cu robinetul de pe chiuveta, si costa mai mult decat un robinet obisnuit) ? poate tocmai acesti useri au mare nevoie de banii oferiti ca premiu, insa nu pot identifica sunetul deoarece nu au vazut in viata lor obiectul respectiv, deoarece au conditii materiale modeste.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nytro3 spune:

@CorinaDani, daca sunetul asta a fost dificil ce sa mai zic de ceea ce a fost la un concurs similar organizat de un post de radio unde unul dintre sunete a fost o piatra aruncata intr-o chitara. Problema si recomandarea mea in acelasi timp tine de indicii. Sunt de accord cu marirea gradului de dificultate prin alegerea unor obiecte mai rar intalnite in viata de zi cu zi, dar cu conditia oferirii de indicii pe parcursul competitiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Multumim de sugestii, o sa ne gandim la concursurile viitoare.

Oricum, indiferent de cat de comun este obiectul exista sansa ca la fiecare sa sune altfel. Inchiderea usii la frigider de exemplu tine de tipul de frigider, s.a.m.d.

Despre indicii: ne-am hotarat sa incepem cu ele peste suma de 1000 EUR. De ce? Pentru ca experienta arata ca si fara indicii, pana la urma ghiceste cineva. Daca se ajunge la 1000EUR este clar ca sunetul este foarte greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Felicitari castigatorului!

Mihaela,mami de ingeras Cosminiq
Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain)



http://bazar.desprecopii.com/browse.asp

Mergi la inceput