Mamici prin fiv(16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

E o caldura aici!!! stam ascunsi in casa in asteptarea serii ca sa mai facem o plimbare pe racoare.
Mirela experienta noastra cu gradi a inceput foarte devreme, inainte ca David sa implineasca 1 an. Acomodarea a durat 2 sapt, timp in care am mers zilnic la gradi. David a stat in clasa intre 30 si 45min iar eu doar daca era nefericit. Ptr primele 2 luni a mers la gradi doar 1 zi si jumatate, iar acum merge 2 zile si jumatate, doar zilele in care lucrez. Este foarte fericit acolo, are prieteni si a devenit foarte comunicativ. Eu nu regret nici o clipa ca l-am dat asa devreme la gradi. Sunt constienta ca difera de la un copil la altul si de aceea ma consider o norocoasa.
Madalina a fost putin dificil cu David in prima sapt, dar este mult mai bine decat ma asteptam. Inca nu a aratat sentimente de gelozie. Il pupa de cel putin 10 ori pe zi, il mangaie, vrea sa-i schimbe scutecul, sa-l legene si sa-l tina in brate. La inceput nu lasa pe nimeni sa-l atinga. La gradi este foarte mandru de fratiorul lui si spune tuturor ca este 'my baby'

David (17.02.2009) Primul Craciun 09 Petrecere 1 anisor [b] Craciun 2010

Bianca, mamica de bebe Stefan (6 iunie 11) si de David (17 feb 10)

Having a dream come true is a bleassing, not a right.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Bianca, cred ca e altceva daca introduci copilul incet, incet.
Dar eu nu prea am cum pt ca merg la serviciu, si oricum in clasa nu cred ca m-ar lasa sa stau la gradinita de stat. Sa speram ca va fi bine.
Mada, si voi? La privat sau la stat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela_1

Bianca, cred ca e altceva daca introduci copilul incet, incet.
Dar eu nu prea am cum pt ca merg la serviciu, si oricum in clasa nu cred ca m-ar lasa sa stau la gradinita de stat. Sa speram ca va fi bine.
Mada, si voi? La privat sau la stat?

Mirela mami de Diana Elena (13.12.2008)

Printesa mea




Mirela noi la stat mergem, ea este incantata asa din ce a vazut si din ce ii povestesc eu zilnic sper sa fie bine.

Bianca sa vezi ce nazdravanii or sa mai faca impreuna peste cativa anisori!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina28

Citat:
citat din mesajul lui Mirela_1

Bianca, cred ca e altceva daca introduci copilul incet, incet.
Dar eu nu prea am cum pt ca merg la serviciu, si oricum in clasa nu cred ca m-ar lasa sa stau la gradinita de stat. Sa speram ca va fi bine.
Mada, si voi? La privat sau la stat?

Mirela mami de Diana Elena (13.12.2008)

Printesa mea




Mirela noi la stat mergem, ea este incantata asa din ce a vazut si din ce ii povestesc eu zilnic sper sa fie bine.

Bianca sa vezi ce nazdravanii or sa mai faca impreuna peste cativa anisori!





Madalina & Sofia (01.02.2008)
calea sigura a esecului este sa renunti...



Fetelor si noi ne pregatim de gradi si am mari emotii. Vlad o sa aiba un an si 10 luni si o sa mearga la grupa de pitici 2-3 ani, sper. Inca suntem in tatonari de gradi, dupa un casting mareeeee, avem cateva preferinte de gradi, sunt particulare ptr. ca la stat nu primesc decat dupa 3 ani impliniti, iar la cresa eu nu-l dau. Pana acum nu mi-am facut mari probleme cu gradi. crezand ca voi mai sta eu acasa, DD a avut alte planuri cu noi, cu toate ca imi doream sa-l dau macar la program scurt, dar acum este musai sa-l dau la 1 sept. ca pana incep eu munca sa se acomodeze. La primele 2 gradi pe care le preferam noi, trebuie sa fiu disponibila min. 2 sapt., sa stau intr-un colt ascunsa la gradi si cand el se simte neconsolat si suparat sa apar eu. Sper sa se acomodeze, el nu prea mananca singur si multe alte lucruri le face cu mami
Am si eu preferinta la o gradi de stat, daca nu imi place cum merge anul asta, de la anul o sa fac tot posibilul sa-l dau, este Gradinita Pisicile Aristocrate, nici nu zici ca este de stat, asa bine arata.
In alta ordine, noi ieri ne-am intors din vacanta, a fost frumos dar obositor, cu un Vlad curios care pleca cand avea chef si unde avea chef.
Sper sa se mai animeze un pic forumul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Many_bani, succes la gradi. Si eu am cochetat cu ideea sa o dau pe Diana la o gradinita particulara, in final am inscris-o la stat, dar inca ma mai gandesc daca fac bine. Ma tot gandesc daca la privat nu se imbolnavesc mai rar (fiind mai putini in grupa).
Cred ca si eu, primele 2 saptamani, o sa o las doar la program scurt, poate se face integrarea mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela_1

Many_bani, succes la gradi. Si eu am cochetat cu ideea sa o dau pe Diana la o gradinita particulara, in final am inscris-o la stat, dar inca ma mai gandesc daca fac bine. Ma tot gandesc daca la privat nu se imbolnavesc mai rar (fiind mai putini in grupa).
Cred ca si eu, primele 2 saptamani, o sa o las doar la program scurt, poate se face integrarea mai usor.

Mirela mami de Diana Elena (13.12.2008)

Printesa mea



Noi nu am avut ce face, ptr. ca la gradi de stat nu-i primesc pana la 3 ani, iar la cresa de stat nu am vrut. In final am terminat si noi cu evaluarea, inscrierea si una din conditii ca sa-l primeasca la grupa de 2 ani cand el are un an si 10 luni a fost sa fiu disponibila min. 2 sapt. pe care le voi petrece in gradi. El in sala de clasa, eu la receptie pe canapea. Noi ne-am hotarat ca prima luna la program scurt fara masa, apoi program scurt cu masa, a 2-a luna, iar cand incep eu munca, va mai merge 2-3 luni la program scurt cu masa, a.i. tati sa-l ia si sa-l culce acasa si poate din ian.-feb. program lung, in functie de cum se adapteaza. Am emotii insa creste inima in mine am baietel mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Vai! Vorbiti deja de gradinita... mie imi place asa bebelus cum e Luca . Abia ne gandim la diversificare.Dar stiu ca fiecare varsta are bucuriile ei. Si de fapt, abia astept sa mearga, sa vorbeasca. Pup mamicile!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Vai! Vorbiti deja de gradinita... mie imi place asa bebelus cum e Luca . Abia ne gandim la diversificare.Dar stiu ca fiecare varsta are bucuriile ei. Si de fapt, abia astept sa mearga, sa vorbeasca. Pup mamicile!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


O sa vezi tu ce distractie cand o sa inceapa sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Many .
Atunci probabil o sa reusesc sa dau si eu jos kg suplimentare ramase dupa sarcina. Si mai ales burta

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

La multi ani celor care azi isi serbeaza ziua de nume. mami de Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!

Mergi la inceput