Floricele de liliac de Mai - Iun 2010 (59)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Buna,
In primul rand vreau sa va spun ca ma bucur tare mult ca astazi am cunoacut la intalnire 2 mamici de floricele de liliac tare dragute si 3 floricele (adica 2 floricele si un floricel, mai exact) minunate. Vremea a fost superba si parcul IOR e o surpriza placuta pentru mine. Foarte mare, curat si relativ bine amanajat. Imi pare rau ca am ajuns cu intarziere si am ratat prima parte a intalnirii. Dar sper ca vor fi si alte ocazii cu care sa ne mai vedem.

Mirela eu i-am facut vaccinul Evei chiar la nastere si a facut tot asa o bubita cam cat un bob de linte. Dar pediatra m-a avertizat ca poate face puroi, coace si chiar sparge. Cel mai bine e sa vorbesti cu pediatrul.
Cu mirosul guritei, poate fi si de la o infectie in gat. Si Eva are un miros mai ales dimineata, dar este asa de saliva, nu un miros neplacut.

Artu ce sa zic, te-ai scos doar cu vopsitul oualelor.

Eu stau prost la capitolul pregatiri pt. Paste, nu am facut nici cumparaturile. Si am observat ca s-a aglomerat groaznic prin oras. Sunt magazine deschise si mai tarziu zilele astea? Am insa noroc ca vine cineva sa imi faca curat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara_a

voi ce le mai dati copiilor sa pape?
eu mi-am pierdut laptele, acum cu sarcina asta.
Maribell, tu mai alaptezi ca vad ca si tu esti gravi


Poze si nu numai

Shopbazar


Felicitari Sara ... mai avem o graviduta ! Cate saptamani ai ?

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Diana
Nicolas Timotei

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

DE'ALE GURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

FELICITARI DIANA!
FELICITARI NOCOLAS!

SI FELICITARI ILINCAI!

SARA, ITI MAI DORIM UN BEBE SANATOS! SARCINA USOARA!

NANA, FELICITARI PENTRU PRIMII PASI!... ADELINEI

ARTU, SPOR LA PREGATIRI!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

Cred ca nu mai sunte-ti pe aici,dar poate totusi imi raspundeti si mie maine cand va savurati cafeau...
Ce carti le cititi copiilor?..poate ma ajutati cu un link ceva,ca as fi interesata sa cumpar si eu din tara cand venim.....;aici nu gasesc nici o carte pt copii cu ilustrate pt varsta bebeilor nostri . Mama mia trimis o carte tip evantai cu animale din gradina zoologica...si vad ca are mare interes....vreau carti cu imagini clare.....stiti ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Bilica, iti recomand Editura Gama din Iasi. Uite www.edituragama.ro/colectii.html?categorii_varsta=2" target="_blank">aici ce carti ptr cei mici mici au ei si www.edituragama.ro/colectii.html?categorii_varsta=3" target="_blank">aici ptr micuti mai maricei. (vezi ca-s mai multe pagini)




Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Buna dimineata!si e buna la propriu dupa o noapte dormita INTEGRAL!Asa ca va ofer o cafea dulce!
Ma bucur ca v-ati intalnit,vrem poze,sa vedem buchet de floricele frumos

La multi ani Diana si Nicolas!
Le asteptam pe mamicile voastre mai des pe la noi!



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna dimineata

Multumim tuturor pentru felicitari
Felicitari celor care sunt deja mari.....

Noi avem toti incisivii, doi molari si un canin sus si urmeaza in urmatoarele zile sa iasa al doilea canin de sus, un molar si un canin de jos, asa ca Diana e cam maraita, fara febra sau altceva.

Ca un bilant al nostru: merge foarte bine tinuta de o mana, mai ramane si in picioare dar nu paseste singura, merge de-a busilea in toata casa foarte rapid, coboara din pat si se urca pe fotolii, stie cum faca vaca, sarpele, catelul( adica zice cand e intrebata), cere ce vrea cu degetul aratator, bate din palme, face turn din 3-4 cuburi, reuseste sa puna inele pe bat, ne sperie pe noi cu bau, spune mama, tata, papa, apa, pa, si o propozitie mama papa ( cand mancam eu).

Eu ii dau iaurtul rece din frigider, de fapt ea daca nu are mancarea rece, vomeaza....nu stiu de ce

Avem si noi o problema....vomeaza in masina: prima data dupa o ora de mers, i-am dat iaurt si cand am terminat, a dat tot afara, apoi i-am dat sa manance inainte de plecare si a vomat in timpul mersului. Credeam ca e din cauza ca doarme in masina. Doct a zis sa intorc scaunul de masina cu fata la sensul de mers si sa-i dau papa solida cand plecam la drum. Eu parca nu as intoarce scaunul....nu stiu ce sa fac.



Roxy mamica fericita de Diana (20.04.10)

www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Sebicu meu nu mai vrea sa fie transportat in nici un fel:carucior,tricicleta...mainile mi s-au lungit cu 5 cm..asadar am imprumutat un marsupiu...insa vreau sa va intreb:mamici purtatoare,dc incep bebelusii sa planga isteric,cum faceti sa-i scoateti rapid de acolo?
L-am pus o sg data,mi se pare super comod,Sebi a stat vreo 5 min si a inceput sa planga si nu stiam cum sa fac sa-l scot mai repede ...dc mi se intampla asta in tramvai,ce fac?



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Neata,

Cris merci pentru cafea, si pentru tort.
Beatrice de dimineata a facut 2 pasi! Desi nu-i pot considera inca cei "primii pasi" adevarati, dar oricum a fost asa frumos!



Mergi la inceput