Pufi de ian-feb 2010 (16) - LMA Simply!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny



Am fost cu Mara o tura de vreo 2 ore pe la piatza. Nebunie mare, aglomeratie... frateee, iar zic, vine cumva vreo foamete peste noi?!?


Ma duc sa mai fac una, alta prin casa. Am un cheeeef...




Aiurea tare aglomeratia de peste tot, din perioada sarbatorilor, parca turbeaza toata lumea...
Spor la treaba sa ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

salutare si de la noi.
Dani e mult mai bine, aproape as zice ca nu mai are nimic. Eruptia a trecut cam 80% pe burta si spate, acum are bubite in spatele urechilor si pe picioare, dar nu la fel de multe ca pe burta/spate.
Nu stiu insa cate zile ar trebui sa il tin izolat? Stiti voi cate zile e contagios, ca nu as vrea sa dea si la alti copii virusul lui?
In rest, toate bune si frumoase.
Nu prea am timp sa scriu, am citit povestea lui alicredo, bine ca s-a terminat cu bine. Se pare ca sotul tau e ghinionist fix de ziua lui. Data urmatoare pune-l in pat si sa nu miste un pai toata ziua lui.

da, se pare ca am ramas mai putine.....poate e doar o perioada mai ocupata inainte de pasti, poate vor mai reveni fetele.....sper!

o zi frumoasa si usoara.





Ma bucur tare mult ca Dani e mai bine!
Despre carantina...nu stiu ce sa spun...probabil ca depinde de tipul virusului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Eu am deja rezultatele la sumarul de urina (azi dimineata trimis la laborator), mi le-au trimis pe mail... rezultate foarte foarte bune...nu tu leucocite, nu tu corpi cetonici, nimic...

dar pentru ca mai am un pitic pe creier, voi face si urocultura...

ata ete, piticii costa...



Felicitari pentru rezultatul bun al analizelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

m-a pocmit o durere reumatica de imi vine sa urlu...urasc vremea asta...nu imi pot misca partea stanga de durere...of of mai mai



Off, ce aiurea! Nu e nimic sa poti lua, sa te mai lase durerea? sa treaca mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Iris sta cu Diana, treburile le-am mai dovedit....si oricum...nu mai am putere, ca sunt fresh -presh, dupa atata shmotru, plus noaptea maraitoare, cand am adunat 4 ore de somn, din 3 bucati......asa ca fac spam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

m-a pocmit o durere reumatica de imi vine sa urlu...urasc vremea asta...nu imi pot misca partea stanga de durere...of of mai mai



Off, ce aiurea! Nu e nimic sa poti lua, sa te mai lase durerea? sa treaca mai repede!


Sorina, mami de Diana si Iris


nu stiu cat de bune sunt pastilele astea pentru dureri, dar imi imaginez ca nu prea bune... cineva la un reportaj care facea dializa povestea ca si-a facut praf rinichiul tot tratandu-si ani la rand durerile de spate cu diclofenace &co...

ai facut fizioterapie vreodata? reumatismul se trateaza, nu? ca nu e degenerativ... prietena mea zicea ca in tinerete a avut reumatism (probabil acut) si ca s-a tratat...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Iris sta cu Diana, treburile le-am mai dovedit....si oricum...nu mai am putere, ca sunt fresh -presh, dupa atata shmotru, plus noaptea maraitoare, cand am adunat 4 ore de somn, din 3 bucati......asa ca fac spam...


Sorina, mami de Diana si Iris


si n-ai stare?
mi-am amintit de o bautura cu cacao, ghimbir si scortisoara... ca ar face minuni (remontare psihica si oarecum fizica) la ora 5 dupa amiaza... io ma duc sa incerc...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

m-a pocmit o durere reumatica de imi vine sa urlu...urasc vremea asta...nu imi pot misca partea stanga de durere...of of mai mai



Off, ce aiurea! Nu e nimic sa poti lua, sa te mai lase durerea? sa treaca mai repede!


Sorina, mami de Diana si Iris


nu stiu cat de bune sunt pastilele astea pentru dureri, dar imi imaginez ca nu prea bune... cineva la un reportaj care facea dializa povestea ca si-a facut praf rinichiul tot tratandu-si ani la rand durerile de spate cu diclofenace &co...

ai facut fizioterapie vreodata? reumatismul se trateaza, nu? ca nu e degenerativ... prietena mea zicea ca in tinerete a avut reumatism (probabil acut) si ca s-a tratat...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





am mai avut dureri dar nu frecvente...cateva episoade in sarcina cand nu puteam lua nimic, chin nu alta...am tot facut ASLO...nu a iesit nimic modificat niciodata, e si dupa nastere nu am mai avut decat un episod relativ usor...e..dar azi..ca niciodata..trebuie sa ajung la un reumatolog...oare cand..

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

m-a pocmit o durere reumatica de imi vine sa urlu...urasc vremea asta...nu imi pot misca partea stanga de durere...of of mai mai



Off, ce aiurea! Nu e nimic sa poti lua, sa te mai lase durerea? sa treaca mai repede!


Sorina, mami de Diana si Iris


nu stiu cat de bune sunt pastilele astea pentru dureri, dar imi imaginez ca nu prea bune... cineva la un reportaj care facea dializa povestea ca si-a facut praf rinichiul tot tratandu-si ani la rand durerile de spate cu diclofenace &co...

ai facut fizioterapie vreodata? reumatismul se trateaza, nu? ca nu e degenerativ... prietena mea zicea ca in tinerete a avut reumatism (probabil acut) si ca s-a tratat...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





am mai avut dureri dar nu frecvente...cateva episoade in sarcina cand nu puteam lua nimic, chin nu alta...am tot facut ASLO...nu a iesit nimic modificat niciodata, e si dupa nastere nu am mai avut decat un episod relativ usor...e..dar azi..ca niciodata..trebuie sa ajung la un reumatolog...oare cand..

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

si eu am facut ASLO in speranta ca dau de capat... si am fost si la reumatolog si mi-a zis ca n-am nimic pe linia ei...dar mi-a scris dureri post-partum si am facut fizioterapie... nu m-a ajutat prea mult... abia un tratament homeopat m-a ajutat sa trec peste faza dureri articulare si musculare fara explicatie... si calciu, magneziu, zinc... polen... daca zici ca ASLO e negativ, atunci nu cred ai reumatism...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Kay si Ela stau in fund fata in fata si se trag de maini, cand unul in fata, cand celalalt, cu randul... si piticul initiaza jocul asta de-a tandemul...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput