Pufi de ian-feb 2010 (16) - LMA Simply!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Eu am deja rezultatele la sumarul de urina (azi dimineata trimis la laborator), mi le-au trimis pe mail... rezultate foarte foarte bune...nu tu leucocite, nu tu corpi cetonici, nimic...

dar pentru ca mai am un pitic pe creier, voi face si urocultura...

ata ete, piticii costa...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

m-a pocmit o durere reumatica de imi vine sa urlu...urasc vremea asta...nu imi pot misca partea stanga de durere...of of mai mai

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

m-a pocmit o durere reumatica de imi vine sa urlu...urasc vremea asta...nu imi pot misca partea stanga de durere...of of mai mai

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem


incearca niste bai cu sare! la plafar gasesti sarea sulfuroasa, iodo-sulfuroasa si cu plante (la 12 lei parca 1,5 kg de sare)... eu ma simt intotdeauna renascuta dupa o baie cu sare. Nu stiu in cazul reumatismelor ce efecte miraculoase are, dar sigur merita incercat!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny



Am fost cu Mara o tura de vreo 2 ore pe la piatza. Nebunie mare, aglomeratie... frateee, iar zic, vine cumva vreo foamete peste noi?!?

Alicredo mama ce patzanie ati avut si voi. Toate ca toate, bine ca nu a fost nimic grav. Pt mine este un semnal de alarma, pt ca i-am luat de cateva ori de maini sa facem avioane LA MULTI ANI pt tati de David
Loredana si voi cu aventuri? Daca s-a linistit repede inseamna ca nu a fost ceva grav. Plimbare placuta azi la gradina botanica
Sorina sarumana pt comment-uri si pt aprecieri.
Felicitari papaciosilor mici Mara, Kay si Dragos...

Ma duc sa mai fac una, alta prin casa. Am un cheeeef...






Mamica fericita de Mara si de David


da, cica niste miliarde de oameni vor trai in saracie lucie... experienta de zilele trecute mi-a fost pe deplin edificatoare... tre facut eforturi sustinute...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

m-a pocmit o durere reumatica de imi vine sa urlu...urasc vremea asta...nu imi pot misca partea stanga de durere...of of mai mai

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem


incearca niste bai cu sare! la plafar gasesti sarea sulfuroasa, iodo-sulfuroasa si cu plante (la 12 lei parca 1,5 kg de sare)... eu ma simt intotdeauna renascuta dupa o baie cu sare. Nu stiu in cazul reumatismelor ce efecte miraculoase are, dar sigur merita incercat!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





da, baia cu sare amelioreaza...dar conditia este ca dupa baie la mine e sa ma infasor dupa ce ma ung cu voltaren si sa ma bag in pat invelita pana la gat...sa stau asa o ora 2...dar acum nu am cum...Dragos e in forta...sotul vine tarziu pe la 9 de la munca.. asa ca stau si rabd...imi mai vars oful pe aici...ca nu prea am ce face

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

[quote]citat din mesajul lui micki_mica

salutare si de la noi.
Dani e mult mai bine, aproape as zice ca nu mai are nimic. Eruptia a trecut cam 80% pe burta si spate, acum are bubite in spatele urechilor si pe picioare, dar nu la fel de multe ca pe burta/spate.
Nu stiu insa cate zile ar trebui sa il tin izolat? Stiti voi cate zile e contagios, ca nu as vrea sa dea si la alti copii virusul lui?
In rest, toate bune si frumoase.

de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


incearca varianta 3 zile de cand s-a vindecat... daca mai tin minte, ele si-a tinut copilul in casa o saptamana dupa o astfel de eruptie...

Ne bucuram ca sunteti mai bine! Si-mi pare rau ca am semanat ceva panica... bine ca nu s-au adeverit suspciciunile...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

[quote]citat din mesajul lui micki_mica

salutare si de la noi.
Dani e mult mai bine, aproape as zice ca nu mai are nimic. Eruptia a trecut cam 80% pe burta si spate, acum are bubite in spatele urechilor si pe picioare, dar nu la fel de multe ca pe burta/spate.
Nu stiu insa cate zile ar trebui sa il tin izolat? Stiti voi cate zile e contagios, ca nu as vrea sa dea si la alti copii virusul lui?
In rest, toate bune si frumoase.




incearca varianta 3 zile de cand s-a vindecat... daca mai tin minte, ele si-a tinut copilul in casa o saptamana dupa o astfel de eruptie...

Ne bucuram ca sunteti mai bine! Si-mi pare rau ca am semanat ceva panica... bine ca nu s-au adeverit suspciciunile...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Nu m-am panicat, ba chiar m-am simti f bine ca am fost informata si ca am aflat ce pot face de la alte mamici.
Eu nu ma panichez asa usor, maica-mea in schimb era terminata.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

Spor la smotru pt cine il are in program. Si noi, si noi....un dressing de asezat, geamuri de spalat si un covor de curatat.



Nci nu stiu daca sa zic sau nu (sunt putin superstitioasa) dar Mara a inceput sa manance. Nu mananca cat altii dar e un inceput. Imi creste inima cad vad cum deschide ciocul dupa lingurita. Acum vaneaza o firimitura de pe masa si trage cu coada ochiului la mine, s aprinda momentul oportun sa o manance.

Noi am luat micul dejun asa ca e momentul sa ne mai apucam si de treaba.



Ma bucur ca Mara papa! Inseamna ca mai sunt sperante si pentru noi!
Spor in toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Iesim si la noi la o plimbare-treaba.



Sa va tihneasca, si sa aveti spor la "plimbarea-treaba"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loredana71

Ei,am avut si noi o mica aventura in dimineata asta,Lara se juca prin bucatarie in timp ce eu faceam suc si preparam micul dejun...La un moment dat,cade in fund si incepe sa planga cu jale,cum zicea si Alicredo,plangea ca si cum avea un motiv serios sa planga...O iau in brate,o dragalesc si vad ca ii iese sange din guritaAm simtit ca lesin si mor acolo pe loc,ma uit in gurita si vad ca ii iesea putintel de deasupra dintisorilor de sus,am curatat acolo ca sa vad un pic,nu se vede nimic,dintisorul nu se misca,pare totul in ordine,am sa ma mai uit mai tarziu,cred ca i s-a zgariat gingia sau ceva,de fapt limbuta aia de dintre dinti,deasupra...Offfff,grele cu loviturile astea,si cand ma gandesc ca de-abia incepemEu ma cam sperii si am cateva momente in care imi vine sa ma ascund de frica,slava Domnului ca imi trece rapid...

Cam asta despre noi,va pup cu drag,noi mergem astazi la botanica!




Sorry de patanie, sper ca n-a fost nimic serios!
Vizita placuta la Gradina Botanica!

Mergi la inceput