Mamici si copii din Arges

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Sorana hai ca m-ai facut sa rad. daca au program pana la 4-5 luni-vineri nu am cum sa ajung, dar cred ca merita aruncat un ochi.
ralu multam pt felicitari. E jale mare ca trebuie sa fac rost de bani

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca ti-am trimis pe mail niste poze de la mine din casa mea ca sa iti faci o idee. nu stiu daca ai apucat sa le vezi.
eu am parchet in toata casa, deci inclusiv la bucatarie, si nu mi se pare ca se face mizerie. am optat pt asta in primul rand pt copiil ca erau mici si gresia ar fi fost ff rece pt ei si plus ca si mie imi place mai mult parchetul decat gresia, imi plac covoarele pe jos nu imi place casa goala fara covoare. imi place sa merg desculta!!! nu suport papucii in picioare si nici sotului nu ii plac. automat nici piticii mei nu sunt invatati cu papuci in picioare. ei abia suporta si ciorapi!!! suntem jale cu totii la capitolul asta =)))
la bucatarie am 2 randuri de faianta doar in zona chiuveta si plita si am pus pe jos in acea zona un covoras mic din acela de baie, iar in restul bucatariei am o carpeta ovala.
baie am una colorata. de fapt ea este alba, iar in zona unde sunt oglinzile si lavoarele am o dunga vede si una galbena, si la fel si unde este wc-ul si bideul. dar gresia doar verde si galben ca la sah. se intretine destul de greu fiind asa colorata si deschisa, si ca sa nu fie rece la picioare am pus un covoras de baie pe mijlocul baii de la un capat la altul al baii. lavoarele de sticla si robinetii cascada tot din sticla transparenta nu au fost totusi o alegere prea inteleapta pt ca se pateaza extreeeem de repede, de la orice! de la sapun si calcarul din apa, iar de pasta de dinti nu mai zici cum se vede pe sticla aceea. trebuiesc curatate permanent, cam la 4-5 zile pt ca fca depunere. asta este.
cealalata baie din mansarda este pe nuante de bej/maro, iar faianta este din aceea cu patratele mici de tot. iarasi o alegere nu f inspirata pt ca am frecat la chitul ala din canturile faiantei de mi-am tocit si unghiile si buricele degetelor! deci nu iti recomand. mai bine alegi o placa mare si simpla.

Eu, Rares si Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela fug la mail.
Si eu ma gandeam la lavoare din sticla, da aveam indoieli in legatura cu patatul, as ca renunt.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

acum stiu unde este magazinul acela de confiscate. intr-adevar a fost mobila alprom expusa acolo! poate ajung si eu intr-o zi sa arunc un ochi.
nu am mai avut bani de biciclete, asa ca raman ca lista in iunie de ziua rebecai. pana la urma le-am luat niste hainute de "iepuras". 2 rochite rebecai si o pijamaluta de vara (tricou si pantaloni scurti), iar lui rares tot o pijamaluta din asta si 2 seturi de costumase de vara (tricou si pantaloni scurti). le-am mai luat niste oua kinder, niste iepurasi de ciocolata, cate 1 binoclu de jucarie, o papusica mica si un joc cu niste titireze si nu mai stiu ce de aruncat lui rares. o sa le dau vineri sau sambata. sa vedem.

Eu, Rares si Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela imi place tare mult la tine, sti ca se poarta faianta cum ai tu in baia de la mansarda, da tu ai spatiu nu gluma.
Pana nu ma uit nu ma hotarasc si trebuie sa nu fie scumpe. Ceva pret mediu spre mic...
Nici eu nu am avut bai de bicicleta, i-am mai luat o bluzita un joc sus-jos cu care ne jucam deja. Rochite de unde?
Am fost prin zona carrefour/real si n-am gasit nimic de 5-6 ani ca sa merga la lungime. O rochita vroiam si eu, ea le vrea eventual cu buzunare si sa se invarta.
Sorana in magazinul de confiscate cam ce se gaseste?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

magazinul cred ca e deschis pana dupa 18..eu ama juns dupa 17 si era deschis...promotia la detergent e pana pe 24 luna asta.
Aveau jucarioare maruntele, detrgenti (de vase, rufe, parchet, gresie etc.) aparatura electrocasnica(roboti, mixere, cafetiere) vase (oale inox, seturi cafea, farfurii) si chinezarii marunte ieftine: oja, creioane, acuarele, rigle, scoth..intelegeti voi.La hainute mie nu mi-a placut nimic.Au sosetute, ceva pijamalute pentru copii.Mie nu mi-a placut nici model nici pret.


CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank la bucatarie eu am pus intre corpurile suspendate si blat doar niste panouri de inox speciale pentru asa ceva, le-am luat din Ikea. Sunt de super efect, se curata frumos si se monteaza simplu, se lipesc practic pe perete. Asa ca poate sa sara ulei si de toate ca nu ramane patat. Cu cif le fac de obicei si raman oglinda.
Gresie mai ieftina inainte era la Costas, ai fost pe acolo? Eu cand am renovat am cumparat de la Piastrelle, nici nu stiu daca mai sunt acolo pe Craiovei, langa Autodacia, aduceau modele mai deosebite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

eu le-am luat o groaza de hainute de firma in ianuarie de la "kiabi" din buc cand au fost reduceri si le-am mai luat si in martie de la "miniprix" tot din buc.
acum le-am luat ceva hainute mai ieftine, mai mult pt curte si parc de la "magazinul de 13 lei" orice produs viz-a-vis de cinema bucuresti, langa "la famme" mai exact! sigur il stiti si voi. au tot felul de haine, pt toate varstele si marimile, super ieftine mai ales pt fetite. pt baietei nu prea am gasit mare lucru, dar pt fetite au rochite si bluzite chiar interesante. si am aflat ca in fiecare vineri baga marfa noua. merita sa treceti cand aveti timp.

Eu, Rares si Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca nu este f spatios. adik este, dar nu cum ar fi in general la vilele mai nou construite. vila noastra este impartita stil apartament. fiecare etaj delimitat ca si apartamentele de la bloc. asa a fost proiectul facut acum 18 ani. nu este o casa din aceea stil american cu living, baie si bucatarie jos, iar sus doar dormitoare si baie, eventual living facut pe 2 etaje cu plafon f inalt. nu, si nici nu cred ca mi-ar placea sincera sa fiu. sa trebuiasca sa cobor mereu scarile la parter pt un pahar de apa de la bucatarie sau mai stiu eu ce... consider ca asa cum este facuta casa noastra este mult mai bine folosit spatiul si este f utila si calduroasa. trebuie sa vii intr-o zi si sa vezi cu ochi tai ca sa iti dai seama mai bine ce si cum...
faianta aceea patratele mici mici am laut-o de la obi si nici nu a costat mult. parca in jur de 20lei/mp. anul trecut, cand am luat-o noi, aveau un cort pus in parcarea lor unde aveau expusa faianta si gresie toate la pret redus. iar cealalta colorata verde si galben este spaniola si mai scumpicica, este luata din targul din vale, nu mai retin cum se numeste magazinul, dar de la electrica cum cobori spre rectorat exact acolo in intersectie pe partea dreapta.

Eu, Rares si Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

maya si eu mi-am luat chestie din aia de care zici tu de la ikea, dar eu nu am fost multumita de ea. nu imi placea cum se curata. si chiar si dupa ce o curatam ramaneau urme si ma enerva asa ca am renuntat la ea. chiar nu mi-a placut cum se comporta la mizerie. ba mi-am luat si protectie pt plita, din inox cica, care a ruginit. i-au aparut puncte de rugina asa dintr-o data! am aruncat-o si pe aia. oricum copiii nu si-au aratat in 2 ani de zile interesul pt plita mea si o cumparasem mai mult de frica lor o luasem. (am plita de vitoceramica care se sprinde digital si m-am gandit ca poate devin curiosi si umbra pe acolo cand nu sunt eu atenta)
in schimb am luat multe alte lucruri interesante de la ikea care intr-adevar merita. eu ca idee sunt fan ikea. as sta si as pierde vremea visand ore in sir!

Eu, Rares si Rebeca

Mergi la inceput