Mamici si copii din Arges

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

lorellay este suuuper bine la pret! de unde l-ai luat? vreau si eu!!! cat priveste cetatenia ta de momarlanca m-ai bagat in ceata raaau de tot. poate imi explici si mie. si ce legatura are bypass-ul (nu este o operatie la inima?!) cu munca in primarie?
felicitari pt baietelul tau campion. de cat timp practica sportul? a vrut el sa mearga la asa ceva sau voi ati fost cu initiativa? i-a placut din prima clipa sau a avut o perioada pana s-a adaptat? unde anume practica si cam cat costa pe luna?
cred ca ar fi o idee buna sa il duc si eu la ceva lupte, insa lui nu ii place deloc sa se bata, nici macar in joaca! el mai loveste din greseala cu jucariile pt ca nu este atent, dar cu intentie niciodata! e chiar molau la faze de genul asta. nici de alergat nu stie sa alerge!!! te umfla si rasul cum alearga el. cu pieptul inainte, dar totusi capul jos si fundul dus inapoi si pumnii stransi, dar mainile intinse/deschise muuult in lateral. ceva de caricatura oricum!

Eu, Rares si Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca eu din postura unei mame cu un copil fara instinct de autoaparare as prefera mai bine sa fie bataus ca david! eu l-am incurajat de cateva ori sa ii bata si el pe copii, ba chiar sa le dea mai tare decat au dat ei in el, insa el tot bleg este! nu indrazneste sa dea in nimeni. este rusinos si fricos...
maya asa sunt si ai mei. asa este si rares. incearca sa lege prietenie cu oricine. rares cand merge in parc daca nu gaseste nici un baietel cu acre sa se joace pleaca imaediat acasa. rebeca face ce face el. il copiaza in tot, dar este si mai independenta si mai indrazneatza.

Eu, Rares si Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

deci..daca va intereseaza Ariel automat la galeata de 12,5 kg..pret 78 lei..la Magazinul de confiscate de pe Bratianu...
Mirela ..Codrin face karate la scoala 14..noi suntem foarte foarte multumiti...nici Codrin nu e cu bataia.Am iceput intamplator cred.Cand avea Codrin 4 ani jumate am cautat sa-l dam din toamna aia la un sport..orice..sa aiba o activitate...sportiva.Am vrut inot dar nu il primeau. Eu am facut karate 10 ani si povestind cu fostul meu antrenor..el mi-a dat ideea sa-l duc.Am cautat pe net un club..am gasit, am sunat si mi-au spus ca-l primesc.Deci face dela 4 ani si 9 luni.Se mai si bat (kumite) cu manusi, casti, pieptare..mori de ras.Daca te intereseaza te asteptam.Lunea, miercurea si vierea de la ora 19 la scoala nr.14, pe calea bascov, 50 lei pe luna.
Momārlan este un termen relativ nou. Nu este mai vechi de 1870, deci de o suta si ceva de ani. El s-a īmpamāntenit odata cu īnceperea explorarilor si exploatarilor miniere din Vale. Strainii care au venit aici sa cerceteze zona din punct de vedere geologic au ramas impresionati de populatia si limba arhaica din Valea Jiului care era o zona oarecum izolata de restul civilizatiei, spre deosebire, sa zicem, de zona Hategului care era o regiune civilizata īnca din vremurile vechi. Eu m-am nascut, am crescut , am facut facultatea in Petrosani, Valea Jiului.

Si acum cu "by pass" - Pitesti by pass - autostrada-centura ocolitoare a Pitestiului in regim de autostrada.

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Unde e magazinul asta? Ce mai au pe acolo?
E super pretul momarlanco. Informatii din astea mai vrem si noi.
Mi-ar placea sa o dau si eu pe Erica la ceva, da cu programul meu nu am cum sa o duc si fara masina e si mai naspa, da las ca acum ne-am luat apartamentul. Dupa ce terminam cu datoriile urmeaza masina
Azi termina aia de carat si trebuie sa ma apuc de renovat...in afara de geamuri si balcon tot. Bani o sa imprumut iar, da tre' sa ma incadrez in putini sa-i pot da inapoi din banii de concediu a lui G (care anul asta devine vis) Ce se mai poarta vis a vis de gresie -faianta, bucatarie, baie? dati poze cu ale voastre sa ma inspir Stiu ca in bucatarie e la moda parchetul, da se curata mai greu, asa ca gresie...
Mirela las ca nu e bine nici asa. Erica are tupeu, da cand i se pune pata ca cineva sa-i fie prietena face orice


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Mai, mai, dar ce s-a revigorat topicul...

Anca, nu cred ca te-am felicitat pentru apartament..sa-l stapaniti sanatosi, iar acum ca aveti spatiu extra, poate va mai inmultiti

Lorellay, vad ca si voi sunteti navetisti..felicitari pentru reusitele baiatului.

Mirela, lasa baiatul asa cum e, mai bine mai pacifist. Eu pot fi de acord cu acest comportament salbatic, dar nu foarte tare, pana pe la 4-5 ani, pe urma mi se pare proasta crestere, iar daca parintii stiu ca au copii cu astfel de manifestari, ar trebui sa-i supravegheze..eu una, daca pateau fetele mele asa ceva, cred ca-l luam pe sus de-o aripa si ii tineam un pic de morala ma-sii...tare m-am mai enervat cand am citit ce s-a intamplat.

Am fost si noi duminica la simfonie, de fapt doar prin piata..ce de nebunie, abia asteptam sa plec, imi faceau ochii ca girofarurile, de atata aglomeratie

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Ralu..tot navetista?
Anca magazinul este langa pasajul Magnolia...pe I.C.Bratianu..scire mare Magazin de confiscate..stai ca am un pliant...aici scrie vis-a-vis de Casa d Cultura a sindicatelor...asa o fi?Fetelor care-l stiti explicati voi mai bine!

Aropo de amenajari..noi aem in bucatarie parchet.Doar ca am aragzul si chiuveta in fosta camara, deci sepaat cumva..acolo am gresie pe 2 mp aproximativ, gresie dinaia ca parchetul.
Noi baia mica o avem in portocaliu si crem..portocaliu deschis,dar nu-mi mai place.Asta e, abea am facut-o.
Baia mare nu e renovata, doar partial.Am schimbat gresia-maro inchis.Simpla, fara model, doar o structura asa ridata.Si itentionam sa dam jos fianata aia alba veche..si sa nu mai punem deloc..sa zugravim in lavabila si sa punem fianata maro doar in dreptul cazii..asa cate 2 placi.In rest alb.Si nu vreau masca la chiuveta, si nici picior..cumva pe un cadru de lemn..
In rest eu am sufrageria verde, perdeaua si covorul, politele nuc...dormitor portocaliu perdeaua mobila cires..si camerele copiilor de-a valma cred..chiar ieri m-au apuca nervii de cate mii de jucarii au...
Am reusit sa intru in camrea Dianei..la Codrin deseara..intru sa adun jucarii...

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Tot..dar doar copilul cel mare si sotul, sper in curand si eu si mandra cea mica.

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Unde stati?
SI la noi intai a fost sotul cu Codrin..acum si eu..si din TOamna urmeaza Diana..

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Sora mea mi-a spus ca magazinuk crede ca e unde era Alprom inainte.
Cat despre gresie si eu vreau maro/neagra di aia cu striatii , da am vazut doar foarte scumpa. Bine nici nu prea m-am uitat
Bucataria ma gandeam - gresie-faianta doar unde sunt aragazul si chiuveta, da nu pana sus
La baie habar nu am
pe hol tot gresie cred ca se curata repede
Ralu unde ai umblat? Las ca gasesti tu de munca

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

nu stiu unde era Alprom inainte..da sigur gasesti magazinul..e deschi se ceva vreme.Preturile sun mai mari, mai mici..de exemplu prezervativele la ei sunt cu 1 leu mai scumpe decat in hypermarket..asta mi-a sarit in ochi!

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput