Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *284*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Buna dimineata..........
o cafea si spor la treaba!
Noi am vopsit aseara oua la presiunile gazei.......azi le mai impodobeste iar cu carioci......
Eu incerc sa fac azi un cozonac german maine fac un tort. Desi lucrez maine sper sa avem o zi frumoasa, poate iesim seara in livada. Duminica e musai cautat de oua in livada cu copiii.... Luni poate mergem la o manastire de aici unde e targ.


PASTE FERICIT si Frohe Ostern!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata,

Ce bine suna programul de Pasti, Ceska - n-am vazut gaza in actiunea de colorat oua (eu intru in fiecare dimineata pe blog-ul tau )

Pt ca nu stiu daca mai intru, va doresc:

Sa petreceti alaturi de toti cei dragi si mai ales, de micii iepurasi!
PASTE FERICIT!


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Ginette,
am pust post acum cu surpriza de ieri si coc unul cu ouale colorate de mine si de gaza.......un pic de rabdare.

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

L-am admirat pe 'tunsulici' Bengi - imi place tare mult; e asa baietel

Nu pot sa las comentarii pe blog.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Eu voi face oua (maine), drob si pasca fara blat, vineri si o fripturica sambata. Mai cumpar cash, ceapa verde, ridichi si rosii. A si o pastramuta buna de la tzarani.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt



Buna!
Cum ai facut pasca fara blat?
Mi-ai dat ideie si-am cautat in google si-am gasit reteta www.culinar.ro/retete/dulciuri/prajituri/pasca-fara-aluat/42/2/7695/" target="_blank"> asta , printre altele.
Asa mi-a iesit mie.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


ceska ii sta bine lui Benji, tuns.
Bine ca aveti activitati, altfel trece timpul.
Frumoase oua ati vopsit.
ginnette, sceska va dorim un:
PASTE FERICIT si sa petreceti frumos!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Seara buna,
Azi am umblat toata ziua. Biserica, piata, alocatie, iepuras...
Aveam de bagat aspiratorul si sters praful pe ici pe colo, dar am zis ca nu e cazul in Vinerea mare, asa ca o las pe maine.
Maine vopsesc oua pe care apoi le dau baietilor sa le picteze, bag fripturica si cartofi cu rozmarin la cuptor, si mergem la Inviere in formatie completa.

Ioanact, cum asa, eu de cand ma stiu nu am vopsit ouale vineri si nici nu am auzit la nimeni.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc 9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Hello la ore tarzii, dupa cum v-am obisnuit

Inca o data, va multumim pentru sprijin.. Nu am mai luat nicio masura de atunci, caci Conrad nu a mai mers la cresa, a fost in vacanta, dar marti urmeaza sa ma duc la directiune si sa intreb si eu cum pun mana pe inregistrari, nu mi se pare normal sa fac plangere in care sa nominalizez, daca copilul nu vorbea si venea acasa cu urme de violenta fizica? Pe cine acuzam? In fine, nu va mai stresez cu problema mea, am inceput sa fiu mai pozitiva si simt ca se va rezolva!

roliiiiiii, mai bine faceai azi treaba, ca nu e sarba', chiar daca e Vinerea Mare (ma rog, ieri... e trecut de 00.00), sambata din pacate pentru tine e Sf. Gheorghe. Deh, te prinde si pe tine Pastele nematurata, asta e

Am mai citit despre clopo' bolnaviori, care s-au vindecat, pupam pe toti sa ramana sanatosi si sa nu se mai "agate" de ei virusii astia nasoli de primavara!

ginette, uite o de la mine, mai da' nu te lasi cu jobul asta De cand te stiu esti intr-un permanent razboi cu ei, adevarul e ca-s nesimtiti, cum sa iti spuna ca oricum te dau afara? Dar si daca te dadeau a doua zi, in momentul respectiv erai inca angajata lor si erau obligati sa iti dea si tie... Uf, uf! Nu stiu toata povestea, poate ai mai spus pe aici, chiar nu se pot lua masuri impotriva lor?

Lala, wow, de la 3.00? Io la ora aia ma culc Aaanyway, daca te vezi cu roli si mergeti la inot, striga si-ncoace, priti pliz, poate punem de-un club! Sa vedem cum om sta cu banii la vara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

PASTE FERICIT!

Lavi ma bucur mult ca esti mai pozitiva. Important e ca el sa inteleaga ca mami nu e de acord cu metodele astea. Eu cred ca invitabil copiii sunt supusi abuzurilor, fie ele verbale, emotionale (mai greu de observat si poate cu efecte mai urate) sau mai rau fizice. Dar cu cat persoana de referinta si de atasament (adica tu) e mai echilibrata, intelegatoare si iubitoare, cu atat episoadele astea devin mai nesemnificative pentru dezvoltarea lui.

Multumesc fetelor pentru sfaturile legate de mama mea.
Sanatate multa piticilor bolnavi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Mitsu, ai dreptate...ma rog si eu la Doamne Doamne sa ma ierte...nu e decat un aspirator...
Dar uitasem de Sf. Gheorghe. Pe de alta parte stiam ca sfintii care cad in saptamana mare se sarbatoresc in saptamana luminata...dar nu stiu cum e cu treaba pe care o faci. Poate ne spun preotesele noastre.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc 9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput