Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *284*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


hello girls

ma pregatesc pentru o zi plina .. vopsit oua, cumparaturi de ultim moment ... maine drob si salata de beouf, poimanine ciorba si friptura de miel plus pasa fara aluat, cozonacul il cumpar si gata .. nu fac nicio praji caci nu-mi trebuie. in plus, face mama vreo doua praji si ne aduce si noua.

as vrea s-o duc pe eva sa-i fac niste analize mai amanuntite .. iara nu mananca, nu-i place nimic .. mesteca o bucata cate juma de ora si sfarseste nu in stomac si scuipata in farfurie .. poate ceva investgatii stomacale si daca nu-i aici buba, atunci la psiholog (stiti un psiholog pediatru bun?).. ma gandesc ca poate fi si asta .. modul ei de a refula .. ieri, dupa ce a pedepsit-o sotu', tipa din camera ca ea nu e fericita,ca doar mami si tati sunt fericiti .. de unde domnule asa vorbe pe un copil de 3 ani? asta ma face sa ma gandesc ca undeva, si psihic, e o buba .. acumulate, venirea annei, gradinita, lipsa sotului din peisaj din cauza de job care-i ocupa 90% din timp .. offff

laurici ma bucur tare ca thea e bine si aude ok acum .. ce emotii ai avut si tu ..

roli tare frumos la predeal .. ah ce mi-ar prinde si mie bine o evadare undeva, chiar si cu jobul ..

roxanici ce mai faci, mami? cum e cu jobul? adeluta ce nazdravanii mai face?

grati of of .. sanatate multa lui dudu si sa recupereze repede kg pierdute.

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

lala vacanta placuta!!! Paste fericit si sa va aduca iepurasul multa sanatate si lumina in suflete!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Servus fetelor

Va doresc sa aveti spor pentru pregatirile de Pasti.
Grati.ela doresc si eu multa sanatate lui Dudu.
Eu sunt acasa la Brasov si sunt fericita.

danybv

Mamy de
Maria
( 11 Ianuarie 2008 ) si Andrei ( 21 Martie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ellenuta, eu nu cred ca e cazul s-o duci la psiholog. Refularile sunt din 2 cauze cumulate: ea merge la gradi si anna sta acasa. Asa am patit si noi cu Marc in primul an de gradi, cand Andrei ramanea acasa.
Va trece, dar ai nevoie de multa rabdare. Stai de vorba cu ea si dedica-i mai mult timp. Gaseste niste activitati pe care sa le faceti voi doua, fara Anna, daca poti s-o lasi pe Anna in grija soacrei.
Si grija mare cu pedepsele, sa nu fie din cauza Annei, ci doar pt. nazdravanii independente de Anna. Cand ii face ceva rau Annei, vorbeste cu ea, sa nu se simta indepartata. La varsta asta apare sindromul de persecutie al fratelui mai mare si sentimentul ca cel mic e favorizat si iubit mai mult.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc 9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata fetelor,

E ceva mai relache la job si pot sa intru.

A propos de job, ca ma-ntreba Helen, au dat prime sub forma de bonuri si mie nu mi-au dat; si cand am intrebat de ce, au zis 'oricum, te dam afara in octombrie' - in oct vine colega care este in post-natal. Mai pot sa zic ceva?!

Off, imi pare rau de Eva, ca sufera atata ; eu sunt sigura ca in timp, o sa-i treaca, dar are nevoie de atentie din partea voastra.

Vad ca va 'laudati' cu pregatirile : eu fac doar cozonac si prajitura 'kinder pingui' asta maine, dupa ce vin de la munca ; de mancare se ocupa mama - o sa faca friptura de miel si drob, pe ei si friptura de pui , pt noi; si vom mai face si-o salata de beuf.
Si evident, vopsim oua, probabil ca sambata; au cumparat niste abtibilduri si vre-o s-o 'cooptez' si pe Ade.

Ade face tot timpul nazdravanii: ieri de ex. si-a luat galeata de la 'trusa' de curatenie, niste hartie igienica - ca la rola de hartie n-ajunge - si s-a pus pe morfolit geamul dintre living si bucatarie; pana sa se prinda mama, se scurgea apa de pe geamuri.

Alta data, i-a scos mamei pamant dintr-o ghiveci "ca sa schimbe foalea, ca e vechi pamantul".

Cand merge la bloc la ai mei, se duce glontz pe balcon, la trusa cu scule a lu' tata.

Intr-un cuvant ii pune creierii pe moatze mamei mele.



Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Danybv, eu plec in seara asta la Brasov si stau pana miercuri...poate ne vedem. Daca citesti, da-mi PM cu telefonul tau.

ca inainte de Paste, Dudu bolnav, Ozi cu teme la greu plus ultima suta de metri inainte de faza finala la plus minus poezie, masina cu ITP expirat de 3 saptamani asa ca un car de bani (si evident o groaza de pb gasite!), scadenta la plati (alti bani, alta distractie)...ar nu tre sa ma plang, nu?!

Am de facut bagaje, sa mai deretec prin casa,apoi sa-mi pescuiesc copiii de la mama si sa-mi ridic soferul (sotul) de la firma...promit ca dorm in masina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Eu voi face oua (maine), drob si pasca fara blat, vineri si o fripturica sambata. Mai cumpar cash, ceapa verde, ridichi si rosii. A si o pastramuta buna de la tzarani.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt



Buna!
Ouale se vopsesc maine, pt ca Vineri a fost rastignit Mantuitorul si-a curs sange, de aici semnificatia oualelor rosii.
Majoritatea vopsesc astazi oualele (asa stiam si eu pana sa ma casatoresc cu sotul).
Spor la bucatarit!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Ellenuta multumim pt !
Lala_D minivacanta placuta! si Paste Fericit, multa sanatate si bucurii!
danybv cred ca esti fericita alaturi de mama.
grati.ela sanatate multa lui Dudu si sa rezolvi toate problemele.
ginnette chiar si asa pana in Octombrie m e. Tb sa-ti dea si tie bonuri, daca vroiau.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Paste fericit, zuzici!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna seara


Ioanact sa stii ca sunt foarte fericita ca sunt acasa. Nu am mai fost de Pasti acasa de aproape 10 ani.

Grati.ela ai PM de la mine. Te pup.

danybv

Mamy de
Maria
( 11 Ianuarie 2008 ) si Andrei ( 21 Martie 2006 )

Mergi la inceput