Mar-Apr (206) Bravo Xeo, Lalely07, Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:




Buna ziua fetelor!!!

Ne este tare dor sa stam la povesti dar, minunea noastra are acum prioritate si nu ne mai dezlipim de el ...este atat de dulce si cumintel. Noi din pacate am renuntat la alaptat...imi refuza sanul total dupa lungi incercari de amelioare. Am intrat exclusiv pe lapte praf(Nidina 1 de la Nestle)...ma simt foarte vinovata dar, ma rog sa fie el sanatos.

Va pup pe toate !!!

Ally , mami fericita de bebe Eduard Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

roxy, cadita e de la comoda de infasat, e incorporata practic in ea, se ridica partea de sus unde e salteluta de infasat si sub ea e cadita..partea proasta e ca fiind asa mica o pot folosi putin timp ca nu mai are loc..dar e buna acum mai ales ca ii fac singura baie..si da, o las pe ea pe suportul caditei si mai ajunge si cu urechiusele, ochisorii in apa..dar nu se supara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

strumph, eu ti-am spus din descriierile tale cu sanul rosu si frisoane si galme ca ai mastita..dar asta e, au trecut multe mame prin asta, se da antibiotic si eu cand am patit-o la vlad am continuat alaptarea si in perioada antibioticelor..acum vezi ce zice si doctorul..dar nu descuraja, important e sa rezolvi problema ca tu sa te simti mai bine si cu mai multe puteri sa lupti
acum cu refuzul sanului, ma dau si eu cu parerea..eu zic ca nu neaparat ca s-a obisnuit cu bibe..eu am inteles ca ea de la inceput a avut o problema la supt, probabil nu are putere suficienta sa traga si pt ca nu-i curge plange si se agita si-l refuza..acum, ce nu inteleg eu este ca tu zici ca ai lapte dar nu curge n ici macar la pompa sau la muls..pai asta inseamna ca nu s-au desfundat canalele si eu zic ca aici e buba, ca daca i-ar curge laptic nu cred ca ar refuza, ea vrea sa pape..eu zic sa insisti cu mulsul pana curge lapte bine..si pe urma vezi de fapt ce o deranjeaza pe ea..trebuie sa ne adaptam..
uite si a mea desi nu se pune problema de refuz san, uneori din sanul care produce mai mult nu vrea sa suga, il ia -il da afara si se agita si tot asa..nu tot timpul imi dau seama ce are, uneori vrea sa suga si nu mai e cum vrea ea, rauri rauri..alteori vrea doar sa stea cu titi in gura si sa nu-i curga si se enerveaza ca de ce ii curge..si tot asa..eu insist si o las in continuare chiar daca se agita si incghite si aer mult..sau o mai pun putin la celalalt si revin.. au si ei toane si sunt micuti dar sigur ii deranjeaza ceva..
eu as zice ca la tine fiind tari nu are putere sa traga ..deci cheia succesului e sa-i deblochezi..trebuie sa mulgi chiar daca doare..
si inca ceva, eu cand suge ea, eu stau cu mana opusa pe sanul respectiv si in momentul cand trage ea masez si eu si apas astfel incat ei ii pica in gurita mai mult decat ar trage singura..asta imi dau seama dupa cum inghite..asa sunt sigura ca suge suficient inainte sa oboseasca..cu timpul, problema asta se rezolva ca va creste si va prinde puteri..
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

lalely, felicitari ce grasunel aveai ascuns acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, eu nu i-as da ceai, daca e alaptat n-are nevoie..eu zic ca suge la 2 ore pt ca e mic si n-are putere sa traga mai mult ca adoarme..si ce papa ii ajunge doar pt 2 ore..dar cu timpul ar trebui sa se rezolve problema c va creste..acum ai putea sa-l ajuti si tu incercand sa-l trezesti sa mai pape cand adoarme..il masezi la talpite, il gadili in obrajor, il tragi de picioruse..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

scrish, poate ca bebe cere mai deveme nu neaparat de foame ci de sete..ai incercat sa-i dai ceai cand cere intre mese ? ca poate doar ii e sete..eu stiu ca la lp se da si ceai..eu nu i-as mari imediat cantitatea de lp ci as incerca sa fiu sigura de cauza mai intai..ca daca ii tot dai risti sa-i maresti tu pofta de mancare /stomacelul ..eu stiu un caz care la 3 luni papa odata 300 ml..enorm ..s idoar pt ca mama il indoapa efectiv..
normal ca nu e cazul tau dar vroiam sa-ti spun ca stomacelul lor se pare ca se adapteaza si pe urma cere in functie de oferta.. ai inteles ceva ?
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur




Buna ziua fetelor!!!

Ne este tare dor sa stam la povesti dar, minunea noastra are acum prioritate si nu ne mai dezlipim de el ...este atat de dulce si cumintel. Noi din pacate am renuntat la alaptat...imi refuza sanul total dupa lungi incercari de amelioare. Am intrat exclusiv pe lapte praf(Nidina 1 de la Nestle)...ma simt foarte vinovata dar, ma rog sa fie el sanatos.

Va pup pe toate !!!

Ally , mami fericita de bebe Eduard Andrei


off imi pare rau ca si voi ati patit-o..oricum improtant e sa fie bebe bine..si mami la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Fetelor....ce ma fac? Ioana mea are niste bubite pe fundulet... sunt cam multe....mici si rosii..un fel de iritatie...ce ma fac? cu ce sa-i dau?

Poze nu am reusitg sa pun, nu merge timpul asa de program la mine, nu stiu de ce...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Micki, multumim de sprijin si incurajari...chiar avem nevoie!

Ally , mami fericita de bebe Eduard Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

catank, este eritem fesier. nu acelasi remediu e bun la toti bb-ii. eu am avut probleme mari la andreea, mi-au functionat doar 2 chestii din nenumarate altele incercate: pudra de talc de la nivea si o crema pt eritem de la nivea, care se gaseste la sensiblu si este ambalta intr-o cutie de carton cu un ursulet pe ea, contine oxid de zinc. in general sunt bune cremele pe baza de oxid de zinc.

roxy, crede-ma ca ii fac tpt felulu de giumbuslucuri sa nu adoarma...dar tot blana e cand ii vine somnul.

Mergi la inceput