Mar-Apr (205) Hai Lalely07!Bv Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

lasa alied ca am vazut mama a doi copii cu kg in plus am si eu de dat 10 kg jos si nu vor sa se duca...mama lor de kg!!!

Mami mandra a lui Dani (24.01.2003) si proaspata mamica de Evelinne 30.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui antguess

simonacip- mersi mult....ii mananca mami buzitele..o las sa mai creasca un pic..:)

miki- imi pare rau ca ti-e greu acum dar sa stii ca mai incolo o sa te bucuri mult ca i-ai facut apropiati de varsta
si eu ma gandesc serios ca atunci cand face Evi un anisor, sa ma apuc de sa mai concepem un bebe...stiu ca o sa fie greu, o mut pe mama la mine in ultimele luni de sarcina si primele luni de viata ale bebelusului si gata...dar stiu ca mai tarziu o sa imi fie bine si mai ales lor. dani a crescut cat de cat cu vara-su care are aceias varsta dar a plecat in elvetia la 4 ani si de atunci..tot singurel saracutul...vreau ca macar la Evelinne sa schimb ceva daca pot......

Mami mandra a lui Dani (24.01.2003) si proaspata mamica de Evelinne 30.03.2011

si mie imi vine sa mai fac... dar nu cred ca se mai baga niciun dr la a patra ceza...
poate pana atunci ma intorc in tara si il convin pe prof.Marinescu

mami de fete frumoase MARIA DANIELA si DODO (ANDRA SIMONA) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

te duci in liechtenstein:)) acolo sora-mea cica are voie si a 4 ceza...tocmai a facut-o pe a IIIa si toti baieti:)) asa ca isi doreste si o fetita...

Mami mandra a lui Dani (24.01.2003) si proaspata mamica de Evelinne 30.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
iata-ma-s si pe mine!
Cu toate activitatile, mici perioade de somn, mancat, un pic de treaba prin casa, n-apuc sa intru sa scriu pe cat mi-ar placea. Dar incerc sa citesc la zi.

Lalely - bafta multa multa multa maine! Va fi cea mai minunata zi din viata ta, urmata de un sir de zile fara egal!
Lauriciu - teribila poveste; mi-e greu sa ma gandesc ca un om poate face asa ceva, din pacate nu e nici primul nici ultimul! Dar intr-adevar cel mai important e bebelusul, sanatatea lui si a ta. Nu ai niciun ajutor acolo: parinti, frati? N-ai putea sa te muti tu si copilul la ei? Ca sa scapi din zona asta de stres in care te intrebi la ce ora vine, de unde etc? Iti doresc multa multa putere!
Strumpfi ce mai faci? Azi esti la intalnirea cu mamici? Ce clu-uri ai mai aflat?
Madutza Bra - multa multa putere cu toate trebuirile tale si grijile matusii.
SimonaCip, sper sa fie OK in final cu epiziotomia, nu-mi imaginam ca si dupa naturala poti suferi atata!
Leeloo - noi special ne-am mutat anul trecut de la 2 la 3 camere, fiindca sigur e cam inghesuit sa cresti copii (mai ales 2 cum aveti voi) in 2 camere. Orice e posibil cu o buna organizare, dar daca puteti sa inchiriati 3 camere cred ca e ideal.
Am vazut multe poze delicioase pe Picassa, numai bebei frumosi in odiseea noastra!
Roxy, Ally, Viss, Bulina, Scrish, Happy, Deea, Miki, Felicitas, Cami, Catank, pupaturi
Parca n-a mai intrat de mult Mandreeac, sau am sarit eu?

Noi mergem maine la control la neonatolog la CMU. Am doua mici griji
- nu stiu daca a luat destul in greutate: avea dimineata 3220 g (s-a nascut acum 12 zile cu 3320 g, deci nu a ajuns la acea greutate; cica are timp pana la 15 zile de nastere, scrie Capraru)... Mi-ar fi placut sa ia mai mult, mai ales ca mananca destul
- inca are un pic de icter - sunt curioasa cat are bilirubina la Bilicheck (au ei un aparatel din care afla fara sa intepe)

Asa ca am iar niste intrebari iar pentru voi, mai ales pentru cele care alapteaza exclusiv la san:
- la bebeii vostri cat a durat icterul?
- in primele saptamani cat au luat in greutate bebeii? Au fost fix pe linia asta cu atins greutatea de la nastere la 10 zile, sau la cate zile?
- si in general vorbind, cam cat dorm bebeii vostri pe zi? Petru mananca cate 40 min la intervale de 2-3 ore (noaptea interval maxim de 4 ore). In pauzele dintre mese in general doarme, dar are si vreo 2 pauze pe zi cand nu doarme ci se uita in jur, da din manute si picioruse, mai scoate niste sunete, eventual mai smarcaie un pic dar se linisteste la suzeta. Si bebeii vostri petreceau acest timp treji pe la varsta asta 12-14 zile?

Va imbratisez pe toate


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bulina da, eu o pun treaza in patut, ea nu adoarme la titi. adoarme cateodata dupa ce papa asa la mine in bratica. o pun in patut, mai sta ea ce mai sta si se mai uita apoi adoarme. asta cand nu are colici, ca daca are.... atunci sa te tii.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

giuliaa printesicile sunt tare frumoase si aia mica este o dulce ma bucur ca sunteti bine.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona ce ma bucur ca este bine totul. chiar ca esti mamica eroina cu 3 flacai nazdravani nu stiu cum nu pici de oboseala ca eu cateodata pic jos de somn. daca nu dorm sunt terminata. tu nu stiu cand mai ai timp si de dormit.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

simona - ma bucur ca ai fost la doctor si esti ok

pisuc - iti tin pumnii pentru maine la intalnirea cu neonatologul; sigur vei veni cu vesti bune

37 +

AMR MAXIM 13 ZILE !!!

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

pisucmic- si fetita mea sta treaza ceva timp de doua ori pe zi dupa masa, sta cumintica, se uita in jur, da din manute si picioruse..mai si miorlaie un pic dar la fel, o linisteste suzeta
a mea micuta s-a nascut cu 3090 gr, am iesit din spital cu 3000gr si acum la fix 14 zile are 3400 gr...

Mami mandra a lui Dani (24.01.2003) si proaspata mamica de Evelinne 30.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

miki incearca intai cu bonisan....poate merge si la voi ....
eu nu pot zice ca a calmat-o 100% ca aseara mi-a plans dupa cum v-am spus , dar nu mai e ca saptamana trecuta...noaptea ii auzem cum ii fosnea burtica si nici nu se mai incordeaza ca un arc
dr.mi- zis 15pic de 3/zi....dar eu ii dau 6-7 inainte de fiecare masa
...acum am mai facut o legatura cu plansul asta....daca nu doarme bine...adica nu doarme de loc intre 2 mese atunci plange rau de tot

madutza am vazut ca nu mi-ai respuns cum ii dai debridatul lui raducu...poate nu ai facut-o ca ieri in loc de raducu l-am botezat alex
dar ma gandeam la anaxena

simo ma bucur ca esti bine
am citit cu ziua lui matei....tu stii ca eu asa patesc mereu cu ziua lui stefy pe 14....e fix w-e dinainte de craciun si multi parinti daca iau copii vacanta pleaca din bucuresti sau sunt plecati doar sa ia porci sau alte chestii din provincie....niciodata nu mi-au venit toti invitatii

cami hai si tu cu vestile bune
azi pe antena 2 la traisete sanatos s-a vb exact de varice..vezi poate poti prinde emisiunea in reluare sau pe net...am prins si eu putin din ea....dr. zicea ca ciorapul medicinal e cel mai indicat tratament

lalely gandeste pozitiv...sigur o sa fie totul bine
uite niste motate sa de ingurajez
[majoteta]


giulia ma bucur ca sunteti bine acum...

yasmi as pune poze ...dar cine sa mi le descarce sa imi aleaga cateva, ca majoritatea le face stefy si sunt cam tremurate si cine sa mi le puna in album




Mergi la inceput