Mar-Apr (205) Hai Lalely07!Bv Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

mandreac iti raspund si tie de la capitolul trecut, si mie tot la san imi adoarme ca ii dau noaptea culcat si il mut dupa vreo 10 min cu tot cu paturita ca sa nu simta transferul... dar nu e o idee prea buna de viitor, de aia intrebam cum sa fac sa doarma singur... ca daca il pun neadormit plange... sau poate l-am obisnuit noi asha din cauza de colici.. bunicii si tati tot leganat tot in brate...

Mamica fericita de papushica draga si scumpa, Dorian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki si eu tot din propria experienta vb.

bulina, nu am facut nimic special.


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Buna fetele,
Am intrat sa va salut sa nu ma dati disparuta de tot. Nu am apucat sa citesc din urma aproape nimic, dar o sa incerc sa recuperez pe cat posibil.
Felicitari la toate mamicutele care ati nascut in ultimul timp.
Noi am fost nevoite sa stam in spital mai mult din cauza ca a facut Nicoletta o forma de icter mai intens si a trebuit sa faca fototerapie aproape o saptamana. A fost o saptamana groaznica pentru mine, si nu numai. Giulia era acasa bolnavioara (a trebuit sa ia si antibiotic), Nicoletta era la lampa toata ziua, abia o vedeam de 3-4 ori la alaptat, si plus eu am facut o forma urata de laringita de nu aveam de loc voce. Si toate astea au tinut o saptamana intreaga. Asa ca am fost terminata psihic, la propriu. Singura chestie buna ce a iesit din asta a fost ca am slabit 10 kg (dar mai am de slabit inca vreo 20).
Oricum, acuma suntem acasa, suntem toate bine. Giulia s-a vindecat intre timp, mie mi-a revenit vocea, iar Nicoletta a scapat de icter.
Cu lapticul stam f bine. Se satura de la un san, si cam trebuie sa ma mulg ca sunt f plini sanii. Suge cam la 4-5 ore si ziua si noaptea, iar in rest doarme. Inca nu s-au instalat colicii, si sper sa nici nu o faca. Schimbam scutecel dupa fiecare masa ca nu ne place sa fie murdar, si face in timp ce mananca. Noroc ca nu varsa, dar si eu schimb scutecul cam la 30 minute dupa ce a mancat.
A recuperat f bine greutatea. A scazut pana la 2700 iar la iesirea din spital avea deja 2850. Buricul a cazut in spital cam la a 6 zi.
Baita facem tot a doua zi, si ii place deocamdata. Nasucul il curat de ficare data cand vad ca are ceva inauntru si chiar ies "elefanteii" de fiecare data.
Am pus 3 pozici in album sa ne cunoasteti.
Sper sa pot intra mai des de acuma. Pe mine ma ajuta deocamdata mama si saptamana viitoare imi vine si soacra.
Va pup, si promit sa va mai citesc din urma.
HAI LALELY, NASTERE SI REFACERE RAPIDA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

hello fetele,

abia acum am reusit sa intru deoarece azi am stat cu nepotica mea de 3 luni

am citit si din urma, sa nu credeti ca trag chiulul

strumph - ma bucur ca va intrati in ritm; cat despre travaliul meu... doamne ajuta!!!

simona, cami - va asteptam cu vesti bune de la dr

lauriciu - imi pare foarte rau ca trece prin asa ceva, putere multa iti doresc sa treci peste si sa te bucuri asa cum meriti de comoara ta

deea - ma bucur ca esti mai linistita azi

miki - ; e intradevar dificil acum, dar cand mai cresc amandoi putin cred ca o sa fie mult mai bine; eu tot la o diferenta de 2 ani m-am gandit sa-l fac pe-al doilea; ca deh... primul nici n-a iesit si deja l-am planuit pe urmatorul...

lalely - multumim de capitol; sa fie unul cu vesti bune, in care tu sa nasti usor

HAI LALELY



37 +

AMR MAXIM 14 ZILE !!!

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

giuliaa, ma bucur ca ai mai intrat pe aici si mai alea ca acum sunteti toate trei bine

37 +

AMR MAXIM 13 ZILE !!!

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

salutare fete
Am fost la control. Sunt ok. Aveam un cheloid dintr-ala format mi l-a ars cu nitrat de argint...Iar durerea mai mare o am de la un fir din interior care se resoarbe mai greu. sunt bucuroasa ca totul e ok, sper sa ma lase durerile acum ca mi-a ars cheloidul ala...

Lauriciu, draga de tine...ce rau imi pare ca treci prin asa ceva...nici nu stiu ce sfat sa-ti dau pentru ca imi imaginez prin ce treci si orice sfat ar fi de prisos... tare si ai grija de puiul mic, el are cea mai mare nevoie de tine acum
Miki, si eu sunt obosita, ma storc de energie toti...Numar zilele si astept sa ma mut mai repede langa mama, sa fie curtea pt cei mari si putin ajutor de la mama. AM uitat sa-mi cumpar pastilele acestea, maiine dc e frumos si ies afara cumpar..
Antguess, e scumpa foc fie-ta! Are niste buzeeee!
Lavi, o sa incerc sa fac duminica poze, ca-l serbam pe Mati...asa nu reusesc sa fac, nu am timp, e greu sa le incarc...
Ioana, mai ai si tu putin si intri in club, bucura-te insa de perioada asta
Cami, sper ca totul e ok la voi, cu varicela si piciorul!
Lalely, hai scumpa, inca un picutz!
Deea, imi pare bine ca fata a mancat azi.Mai au si ei zile..noi am vrea sa fie ceas...Imposibil!
Ailednici eu nu-l conving cu suzi...urla ca i-o pun in gura..Deci am renuntzat la idee.Nici unul nu a acceptat-o.
Ally, se vede fata tanara ce usor ai scapat de kgme. bine ai pus doar 10 fata de 15-16 cat cred ca am pus eu...
Mada, Roxy, Scrish fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

simo ce ma bucur ca ai fost la doctor si esti bine!! sper sa te lase si durerea rapid, dar bine ca nu au fost complicatii!! si nu te mai gandi la kg ca sunt convinsa ca nu e chiar grav, n are cum tu oricum esti mamica vip de la odisee, si frumoasa, si cu 3 flacai de abia astept sa mai pui poze

Mami fericita de Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simo, iubita imi era dor de tine...
Maria a vrut-o mai greu....dar a vrut-o pana la 7 luni cand am intarcat-o si si-a bagat degetul..., am scapat anul trecut

mami de fete frumoase MARIA DANIELA si DODO (ANDRA SIMONA) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

simonacip- mersi mult....ii mananca mami buzitele..o las sa mai creasca un pic..:)

miki- imi pare rau ca ti-e greu acum dar sa stii ca mai incolo o sa te bucuri mult ca i-ai facut apropiati de varsta
si eu ma gandesc serios ca atunci cand face Evi un anisor, sa ma apuc de sa mai concepem un bebe...stiu ca o sa fie greu, o mut pe mama la mine in ultimele luni de sarcina si primele luni de viata ale bebelusului si gata...dar stiu ca mai tarziu o sa imi fie bine si mai ales lor. dani a crescut cat de cat cu vara-su care are aceias varsta dar a plecat in elvetia la 4 ani si de atunci..tot singurel saracutul...vreau ca macar la Evelinne sa schimb ceva daca pot......

Mami mandra a lui Dani (24.01.2003) si proaspata mamica de Evelinne 30.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da chiar Simo, vb. sotului madutzei parca....ai vazut mama a trei copii, care sa aiba kg in plus?

mami de fete frumoase MARIA DANIELA si DODO (ANDRA SIMONA) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput