Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***319***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ilinca, eu prima sarcina am avut-o la 34 de ani si inca de atunci eram convinsa ca vreau amnio. N-a mai fost cazul, a fost declansata nasterea la 15 saptamani (avort terapeutic). Peste vreun an si ceva cand am ramas cu Keutu, deja vroiam si eu, mi-a recomandat si dr datorita primei sarcini la care se adauga si riscul dat de varsta. Acum, la a treia sarcina, s-au mentinut motivele de la a doua sarcina, plus ca sunt tot mai putin "frageda".

Si sa va zic si de ce imi doream baiat:
-asa ma vedeam eu, mama de baieti, nu ma vedeam impletind codite, asortand sosetelele cu pantofiorii, cu cordonul de la rochita, palariuta etc.;
- sunt convinsa ca primul bebe a fost baiat, desi moasa n-a vrut sa recunoasaca, spunand ca e prea devreme la varsta asta sa-si dea seama ce e. Si de multe ori ma durea sufletul ca Keutu e singur si ca daca nu s-ar fi intamplat ce s-a intamplat la prima sarcina, ar fi avut un fratior;
-pt ca stam intr-un apartament de 3 camere si vor trebui, cel putin cat sunt mici, sa-si imparta camera. Dar parca de pe la 6 ani incolo nu mai e ok daca sunt de sexe diferite. Nu stiu, banuiesc numai. Ori noi inca 5 ani nu prea avem libertate de miscare, abia peste 5 ani se renegocieza contractul. Pana atunci suntem nevoiti sa ramanem in apartamentul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani MICSUNICA!Scz de intarziere...
Novus pentru Ada
Simpli am admirat flacaias la maneca scurta de cand ai postat ...dar dopa cum ma stiu sigur nu am zis nik
all ...eu sunt in continua alergare....azi se pare ca-mi pune "frana " vremea la noi ploua si nu cred ca am cum sa ies cu ambii de mana la doctori la CT


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Blogul Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Azi o sa va rog sa spiralati pt mine, ca am referatul 2 de prezentat si niste emotii...cum n-am avut never

Sint super ametita asa ca o sa fiu incoerenta. Masina mi s-a busit de dimineata, asa ca am inceput ziua bine. Mama zice ca s-a spart un ghinion, eu zic ca s-a rupt coloana de directie . Na, fiecare cu optimismul ei....

Ilinca mi-a tras o sperietura ieri - bine, si eu mama nebuna. Vine la mine serioasa - mami, ma doale ulechea. Sa cad pe jos. Care ureche??? Mi-o arata pe aia sanatoasa pina acum. O iau, o apas linga ureche, o intreb daca o doare, incepe sa rida si-mi zice "te-a pacalit!". Bine...pe principiul ciobanasului cu lupul si cu oile lui, am profitat ca proful era de garda ieri si am fost sa o vada. Verdictul: da, m-a pacalit. Imi venea sa-i rup nasul , bine ca a fost doar atit.....

Ma duc sa imi repet .ppt-ul. Am un morcoooov....




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Azi o sa va rog sa spiralati pt mine, ca am referatul 2 de prezentat si niste emotii...cum n-am avut never

spiralam,spiralam,spiralam

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Bravo mey shtrumfilor ghicocei, va tineti de shotii, asta inseamna ca e totul struna.
Bafta Pisigri si sigur iese bine. la ce fata desteapta esti, ia-i tare ca pe ploaia asta sa le desenezi si tot n-or sa-ti puna intrebari..
Kea ma bucur ca ai "dezvaluit" niste amanunte "pikante" si ai pofta de ras de mine.
reteta de fetite este simpla...la mine a iesit din prima, normal, in ziua 1 si 2 ovulatie.(ah era la o nunta, poate de la pinguin sau brasovenaca a fost mai tare )inca incerc sa-mi dau seama
iar pe Floric, eu o inteleg perfect.
de ce?
am si eu 2 dr pediatre ambele si amnadoua.
una e batrana, m-a crescut si pe mine e dr de fam, la orice da augmentin, alta nu e ff tanara, insa mereu are grija sa nu ma alarmez, o luam treptat, fiecare semn anume pasi cu anume medicament, si la kkare si la raceala are grija sa-mi dea toate necesare, apoi ceva sa raceasca mai greu, gen spetilin,lantigen in fine...si e ff scumpa(si consultatia si medicamentele), insa nici nu rasp mereu la tel, si dc o face intre orele care am unda verde, ma ia intai la draci si apoi fff usor imi spune pasii.
eu ma temperez inghit, trag niste injuraturi si gata. imi trece si mie si copilului.
sotul zice n-ai ce face, avem nevoie de ea.(cu ea am nascut)

astfel ca e ff greu cand nu poti fi sigura nici de medic nici de ce-i dai, asta a doua mi-a zis si dr sunt oameni poate gresesc poate se grabesc, verifica mereu prospectul, indiferent cine ti-l da.

ok.
nu stiu dc ma intelegeti, o sa ziceti schimba-le!
am incercat, insa ma dat de alte nebune.
nu, multumesc raman la amandoua.
ca mai facem schimb de retete babesti sau nu pe net, ca ne dam cu parerea, pe mine una ma ajuta, nu zic ca fac asa imediat, insa intreb dr si apoi vad incotro.
nu am pretentia sa faca cineva cum am facut eu sau eu sa fac cum a facut alta mamika, Doamne fereste!
toti puisorii sunt deosebiti si fiecare in felul lui, totul e sa avem rabdare. eu am invatat multe de la voi, mai ales la jucarii si meniuri(inca salivez!) hai mah k glumesc!
vai ce mult am scris cu doar 2 guri de cafea.
apropo" potin la casea"(citat de shtrumfita Ariana).
bey ce se pisha si Lazar asta inainte de Paste(vine sambata lui LAzar)!
sa zboare norii pe alte meleaguri, Sahara de exemplu, ce nu poate?
o zi faina. spiralam pentru elevele si cele care se intalnesc cu sotii sau se duc la party!



Ariana-Maria ="Miezul vietii s-a mutat...e ghiocika mea frumoasa!"-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata dragelor,

va multumesc tuturor din suflet pentru urari, ganduri bune si pupici fara numar
eu inca sunt ametita dupa ziua de ieri:
plec de la servici in fuga, cu ceva intarziere fata de cat imi programasem eu, in spumele marii ca sotul nu a reusit sa se organizeze cum i-am zis si intr-un final a plecat si el tarziu, ajung acasa, strang repede jucariile imprastiate, aerisesc, ajunge tati cu cadourile, le aranjam si plecam la gradi; aici am reusit sa ne sincronizam cu zana gargarita si numai bine cat s-a terminat ea de costumat/echipat am si fost poftiti la sala lor. Ei, de aici am stat numai cu inima-n gat.... toate au fost bune si frumoase pana am ajuns in usa si cand i-am vazut pe toti cum stateau cumintei la masute si micsu' a mea statea zambitoare la o masuta in fata lor, m-am topit toata si de-abia mi-am retinut lacrimile. S-au obisnuit repede cu zana care a si inceput sa le faca baloane inbarligate si sa-i puna sa sufle... textele cu magia. Am cantat LMA, a suflat in lumanare, ne-am pupacit, a mancat toata lumea tort, apoi repede-repede am inceput sa ne jucam (aici zana era cu organizarea), apoi i-a pictat pe toti, au dansat, s-au jucat si... gata
taaare bine a mai fost

am mers acasa, am cazut cu ea in brate in bata blocului de mi-am julit genunchii si podul palmei (cu greu am reusit sa curat pietricelele si manantul din rani, cu sangele curgand suroaie, etc,etc) iar pe ea am scapat-o putin cu capul de asfalt (noroc ca a s-a amortizat macar putin cu caciulita si gluga). In casa, dupa ce de-abia am linistit-o/calmat-o, nu trec 10 minute si-i prind degetele in usa de la masina de spalat... si gata apoi ne-am intrat in normal

acum suntem fericite, inca mai suntem sub magia zanei gargarita, dimineata mi-a tusit putintel (mai rau e ca ma apucase si pe mine si simteam tusea de pe undeva de pe traheie... naspa; am luat o gura de koflet si vad ca am scapat pe moment, om vedea cum evoluam)

pozele - maine ca astazi, desi am luat si aparatul, si cablul, am constatat ca nu mai am baterie si nu le pot descarca


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pupacim ada cu glume in program
novusica draga, vai de sufletelul tau ce te asteapta

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pisigri - spiralam, cum sa nu

pupacim si spunem La multi ani! ghiocelului de Timi07 - Sarah Ioana

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

s-a spart sigur ghinionul, pisigri.
Gianina, sigur te mariti, dc ai cazut in genunchi, asa zicea mamaia (cu acelasi barbat?siguuur!)
oricum intai m-am panicat de ce-ai patit, apoi am ras, insa iar m-am panikat, salacutza micshunika.
sper ca nu te superi.



Ariana-Maria ="Miezul vietii s-a mutat...e ghiocika mea frumoasa!"-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Gianina, am sunat 2 gianine din agenda telefonului si le-am intrebat cum au reusit sa cada in fata blocului. Nici una dintre ele nu a cazut ieri . Concluzia? Nu mai am nr tau...




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput