Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***319***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Asa e si Ada, nu ravneste (inca) la bauturi, daca o intrebi ce bea, raspunde ca doar apa, din pacate nici suc de fructe nu vrea ..

Sa va zic una din gama Ada: vine in camera dupa ce s-a jucat ea in cealalta camera si mirosea a Dove, o intreb daca a umblat cu roll-ul meu pe care mi-am amintit ca il pusesem pe pat dimineata si imi zice ca da si s-a dat pe lin=mba cu el, eu rapid, da limba sa o sterg, o miros in gura si o tot intreb de ce s-a dat cu el pe limba, de obicei cand il mai prinde se da pe haine cum ma vede pe mine, la care ea cu o mutrita serioasa : mami am facut o gluma !! am pupat-o de vreo 10 ori



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Fantastic!! Io cred ca are un IQ de copil supra-dotat, oare cum se fac testele astea la copii asa de mici? E GRO-ZA-VA!! Sophia e abia in stadiul de glume fizice, de-alea "a la Tom si Jerry" si Ada face "spirite de gluma" cu tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Floricule, n-ai inteles ca fata a facut o gluma s-o puna pe jar pe muma-sa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Da, Ilinca, bautura a fost de la cofetarie.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Floricule, n-ai inteles ca fata a facut o gluma s-o puna pe jar pe muma-sa?


Ei, se vede ca is dusa. Acum am inteles. Imi trebuia desenul.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mada, si noi abia asteptam !!!

Floric, da asa e si are si respiratia proaspata tot timpul !!

Ilinca, sicer si pe mine m-a lasat gura cascata replica ei, nu credeam ca s-a prins ea cum e cu glumwlw, ca de ex foloseste cuvantul frica dar m-am prins ca nu prea stie ce inseamna, il asociaza mai mult cu rusinea

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Mortala Ada!
Si mie mi se pare super precoce.
Pupici Novus.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Aseara n-am facut prezenta ca am adormit langa gangania mica.

Pup fetele frumoase si finute Micsunica si Geanina si le urez sa fie sanatoase si mereu fericite!

Mai dar mamicile astea de baieti chiar ca-s egoiste tare de nu zic ele reteta de facut baieti! Neeee, bebe strumph va induce in eroare, de fapt se sta cu capul in jos, cu o mana te sprijini de podea cu alta de un perete, mai multe amanunte nu pot da (de ex daca era luna plina sau nu) ca iti vine sangele in cap si nu iti mai amintesti nimic, nici macar data ultimei menstruatii. Acum asteptam cu interes reteta de facut fete!

Vazut si Lucosul generosul! Ce smecher era in geaca de piele si cu ochelari de soare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ada face glume!!!

Noi am fost la control saptamana trecuta si cica la varsta asta treb sa faca propozitii simple gen "mama, hai/vino!". Keutu zice mama, tata si apa, deci mai e mult pana departe. Cica sa-l mai lasam pana la 2 ani jumate, timp in care sa-l stimulam cat putem si daca nu se vede o imbunatatire sa mergem sa verificam daca chiar intelege. Intelege si cand incerc sa-i pun ceva sotului mai pe ocolite, asa ca nu asta e baiul, dar nu stiu cum sa-l determin sa repete dupa noi, ca daca ii zic sa repete se incrunta, "maraie" la mine si imi intoarce spatele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:


La multi ani, Micsunica - Andreea !!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna!

Mai am numai cateva minute sa urez LA MULTI ANI Andreea Micsunica Sa fii sanatoasa, fericita, sa ai o viata frumoasa si implinita. Mamicii dragi multe si ploaia de pupici aferenta!

NOVUS, ce copiiiiiiiil aveti, abia astept sa o vad live

FLORIC, nu stiu ce sa zic, nu vreau sa ai impresia ca sarim pe tine, dar impartasesc si eu parerea fetelor. Si eu am carcotit cu privire la antibiotice, m-am necajit ca am senzatia ca i-am dat de prea multe ori si de vreo doua stiu sigur ca a fost degeaba, dar pana la urma asta este, atunci cand circumstantele obliga, alegi raul cel mai mic, decat sa faca cine stie complicatie ca nu ii dai antibiotic, mai bine sa il ia degeaba, pt ca am inteles tot de la Dna Dr Mada ca imunizarea la un antibiotic nu se realizeaza decat daca acesta nu este administrat corect, adica daca se intrerupe administrarea dupa ureche, inainte de termenul de minim 5 zile. Iar consultarea mai multor pareri este buna, dar tot pana la un punct. Dincolo de el risti sa amesteci prea multe tratamente si sa iesi rau. Sper ca nu te superi pe noi si realizezi ca iti dam niste sfaturi cu bunavointa

Ana e mai bine, tot tuseste cam magareste, azi a fost ziua 5 de anitibotic, ii mai dau maine dimi, ca am inceput practic sambata seara, mai avem vreo 6 zile de pufuri, acum trecem la schema redusa, am descoperit un sirop bun de tuse, GAZA si ne-am mai dres cu el. Desi e mult mai bine mai sta regulamentar in casa, ca sambata si duminica e rost de partyyy-uuuuri si nu vrem sa le ratam sub nicio forma

Gata, am fugit, v-am pupat!

Mami de minune mica


Mergi la inceput