Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

La multi ani ral_eli
La multi ani Hera25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya2010

La multi ani ral_eli
La multi ani Hera25

Ana, mami de viking Gabriel (6.11.2010)

Minunate sunt lucrurile tale Doamne!



La multi ani si de la noi...dar...in listuta apar in data de 15 nu in 14 fara suparare noi le spunem de astazi sa ne pregateasca praji pt maine

La multe lunite bb-lor ce mai adauga astazi o lunita :
Maia Theodora bb de Rala
Larisa Elena bb de Ana_Vio
Thomas Bogdan bb de Syl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

ziua buna

joanna felicitari brvo micutei curajoase. ma bucur sa aud ca sunteti bine si ati scapat de buba. bravo

sugubina votata fetele...cat priveste pasaportul habar nu am da o gugaleala ceva daca ai timp


heidy te rog eu nu te mai stresa cum au zis si fetele fiecare copil are ritmul lui..nu sunt niste mici robotei se va intoarce atunci cand va fi pregatit organismul


zuza mea se intoarce pe toate partine tre sa fiu cu ochii numai pe ea ca pleaca prin pat ca rama se impinge cu picioarele de pat si pleaca in sus pe spate daca intelegeti..cu mancatul tot rau stam..nu vrea muschiul ei si gata..nu ma mai stresez...dimitrie a inceput si el sa mai rupa din cuvinte uneori face si prop da eu sunt tot zuza sunt
am luat pastilee de intarcat inca mai curg sanii sa speram ca vor termina..depresie, depresie mare...mai ales cand iau fata in brate asa curg off mama lui de dul si de tot ca asa imi placea cum papa fata laptele de la mine muls.........a
am fost si am facut curat la baiatul mare la "casa lui" i-am plantat flori, am sapat. trebuie sa punem un gard sa numai intre animalele sa joace pe flori si la anul trebuie sa punem pe cea de marmura ca asa am hotarat zice ca nu e bine sa o pui mai devreme de 7 ani ca o cara in spate..cine stie ... stiti parca e un facut de cate ori sapam acolo tot de atatea ori ploua

va pupacim si va uram spor la curatenia de primavara

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Cucul din nou,

Elfica chiar-cu scaunele de masa: se pot folosi chiar daca bb nu sta inca in fundulet? e ok pretu de la bertoni.Eu ma gnadesc chiar sa iau de la SH de pe okazii.. Cat pot fi de deteriorate?Dc nu imi plac cum arata nu le iau si nu platex.

LA MULTI ANI ELIZA! Sa fii sanatoasa si fericita si bebe Robert sa iti aduca numai si numai bucurii si impliniri!

Am fost la kineto cu o Ilincanie super maraita-ca nu a mai dormit inainte acasa. Maruta dormise si era calma si s-a vazut diferenta. Daca nu ne-a latraaat! Acuma au dormit iar si Mara s-a sculat ca deh ea e mai fresh si Ilinca inca duarme. Dat supa crema la bebeMara si a fost destul de incantata. Scenariul e cam asa: pun in scoica scutecu, o decaciulific, o babetzesc, apoi pus in scoica. Incepem sa dam prima lingurita-o scuipeaza, bag inapoi. Incearca sa isi bage mana, eu o dau jos si indes lingurita. Apoi se cam prinde ca e de bine cu lingurita ca vine papa si incepe sa deshida gura..Si uite asa termenam un castronas micut. Apoi bagam cam 120 de lp cu ceriale. Acu e pe canapea langa mine, rade si glumeste si zangane din jucarie.

A sa va pove: de cand cu gimnastica si masaju Ilinca se intoaaarce de pe spate pe burta si invers! ca titireza. Sunt asa incantataa! (cra cra)!
Maruta nu prea..Da dupa PAste incepe si ea kineto si masaj doo sapt si sigur o sa se titirezeze si ea.

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Gata, am votat si azi ursuletele.



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

pogonici te apreciez si te stimez ca om ,ca individ ca tot ce vrei tu...toata stima mea iti apartine Dumnezeu vede si stie cum e mai bine. din partea mea primesti toate imbratisarile si alinarile pe care pot si stiu sa le ofer

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna si de la noi!
JoAnn, multi multi pupici Sarei!! Sa fie numai bine de-acum!
Adina, chiar fiecare bb are ritmul lui. Dar azi am luat la citit odiseea Mariei sa vad progresele, doar acolo le am notate. Ea a fost foarte motrica, dar la 4 luni jum inca nu se-ntorcea de pe burta pe spate, insa inainta cumva taras pe burtica cu funduletul ridicat.
De fapt cred ca sunt ingriorata ca Sara e cam trista, nu stiu... apatica.:( Am reusit sa o fac sa rade de cateva ori in hohote, dar cum imi iau privirea de la ea sau nu vede ceva interesant se intristeaza.
Beatrice, si eu am "abuzat" de Pansoral. A fost bun, se poate da de oricate ori, dar si la Maria au iesit usor de tot dintisorii, abia simtit.

Azi a venit fratele meu sa stea cu Sara, am facut muffins cu nuca si banane si am dus la gradi, am pictat acolo oua cu Maria. 3, cu guase. Imi inchipuiam ca va fi ceva mai rezistent. Am decorat super muffins-urile si au disparut instantaneu de pe masa: cu copacei infloriti, floricele si alte motive geometrice.
M-a sunat fratele meu cand s-a trezit Sara, mi-am luat rapid la revedere, iar cand mai aveam 2 min m-a sunat iar disperat, ca are "o situatie", nu mai stia ce sa faca, incercase de toate. I-am zis sa o dezbrace, sa o lase fara pampers, iar cand am intrat in casa era liniste deplina: Sara ii prinsese mana si cu manutele si cu piciorusele, era dezbracata si fericita, iar fratele meu ca in fata unui miracol.:)) Mi-a zis ca s-a linistit instantaneu.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

eliza_cri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Sugubina: Nu in orice scaun, ci in cele cu spatar reglabil. Si o iei din treapta in treapta, in functie de cat de bine sta bebe-ul. Eu as incerca pana la 45 de grade, nu mai mult. Mai mult doar cand va putea ea singurica sa se ridice in popou.

Felicitari pentru Ilinca titirezata :) Cred ca e mai rapida decat sorela, pt ca e mai micuta si e mai usor sa se miste. Iar Mara va vedea si va fi si ea mobilizata. Ca sor'sa de ce poate si ea nu. Ai grija, e frumos sa le vezi, dar e jale mare daca iti cad. Nu le subestima, crezand ca nu pot sa ajunga undeva, ca te pot surprinde rau de tot!

Heidy: Multumesc mult pentru ajutor. Cred ca in week-end rezolv. Multumim de mesajul cu datele despre centrul de alaptat. Nu stiam si mi se pare tare util. Daca se va duce cineva, spuneti-ne si noua ce vi se spune legat de diversificare si intarcare, ca de restul etapelor am trecut cu bine. Sper sa nu patesc mai tarziu ceva gen refuzul sanului, ca nu stiu ce ma fac! Tare Claudia, nu stiam ca e atat de profi! Sa ii dea Dumnezeu sanatate!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Neataaaaaaaaaaa trezirea... inca dormiti facem strigarea la apel pentru inviorare un-doi un-doi ...dam o cafea sa va treaca somnicul

Votati scorpiuta AICI

Mergi la inceput