Pufuleti de Ian-Feb 2010(14)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower
Nu e de la ROR, l-a facut la inceputul lui martie. Acum 1 sapt i-am facut Infanrixul. O fi de la vaccin sau o fi de la dinti.

Mi-a scris mama ca a adormit la 10.30, pe canapea, adica ....el nu adoarme ever in alta parte decat la el in pat....iti dai seama cat de rau ii este....
ma voi duce mai repede acasa....



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Offf bietul Dani!
Ce mila mi-e de ei cand zac cu febra.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Nyny si-a revenit Mara.
In schimb e bolnav verisorul cel mic, aceleasi simptome, diagnostic gastroenterita. Nici nu stiu daca a luat de la noi sau din alta parte.

Ruxita voi cum mai stati?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

BF foarte argumentat si concis mesajul tau referitor la plecat in afara, eu am fost anti-plecat ,dar o data ajunsa aici nu mai vreau sa ma intorc,se subintelege de ce....




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."




Multam, pacat ca sunt singura in cuplu care vorbeste despre asta.
Faza: anul trecut cumnatii nostri, adica sora sotului si perechea din dotare, ambii doc stomatologi, s-au hotarat sa plece in Olanda, au primit oferte super de la nu stiu ce clinica privata si au completat acte, au vb la tel de nu stiu cate ori si hai ca pleaca sa faca o vizita acolo.
Si vorbesc eu cu cumnata intr-o zi despre plecat in vizita acolo, ca urmau sa vina pe la noi - ei nu locuiesc in Buc - si ma intreaba ce parere am eu despre plecat.
Atat mi-a trebuit, i-am perorat la telefon vreo juma de ora despre cat de bine ar fi, despre viitorul gemenilor lor, despre cultura, facultati super, alta civilizatie, alt viitor per global, .....
Nici nu stiti cate castane mi-am luat de la soacra - ca ce e in capul meu de o indemn pe fica-sa sa plece, ca nu ma gandesc la ea si la copii , ca ea ce se face fara dragostea copiilor, ca nu o sa ii mai vada niciodata - pt ca nu ii place sa plece de acasa- nu pt ca nu ar fi avut posibilitatea sa se suie in avion - ma rog, ideea e ca se pare ca am fost singura care a vazut avantajele unei emigrari corecte - adica cu job deja, nu spalator de vase si menajera pe undeva.....
Nu au mai plecat in final, pe motiv ca e prea strain/rece/civilizat acolo si ca oamenii sunt reci, ca era prea mult beton si ca ...la noi se mananca mici si bere si seminte in fata blocului si acolo nu. Bine, asta am adaugat eu de rea ce sunt!

Eu as pleca in conditii decente si sunt mai mult decat sigura ca daca as cauta serios, chiar as gasi. Am contacte si la Bruxelles si in Slovenia si in alte tari, contacte de business, care m-ar putea recomanda, pe mine si pe sot....dar....cu cine? ca singura nu pot sa duc toata afacerea asta.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Daca tot fac spam...voi ati dat la pitici ananas proaspat?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Nyny si-a revenit Mara.
In schimb e bolnav verisorul cel mic, aceleasi simptome, diagnostic gastroenterita. Nici nu stiu daca a luat de la noi sau din alta parte.

Ruxita voi cum mai stati?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



mersi de asking, noi suntem bine! a terminat episodul diareic dupa ce i-am administrat o juma de zi mancare antidiareica, suc de morcov cu mar, fiertura de orez cu cereale... si dupa ce am consumat juma de bax de pampersi...Dar acum suntem ok, am revenit la lapte, kakutza de exceptie, nici prea moale, nici prea tare, exact cum trebuie (ziceam de exceptie pentru ca avea tendinte de constipare...

voua in cate zile v-a trecut? Noua in o zi jumate. Multa sanatate verisorului cel mic. Si la noi probabil tot problema asta a fost de fastroenterita, astea de ce se fac? indigestii? virus?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

BF foarte argumentat si concis mesajul tau referitor la plecat in afara, eu am fost anti-plecat ,dar o data ajunsa aici nu mai vreau sa ma intorc,se subintelege de ce....




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."




Multam, pacat ca sunt singura in cuplu care vorbeste despre asta.
Faza: anul trecut cumnatii nostri, adica sora sotului si perechea din dotare, ambii doc stomatologi, s-au hotarat sa plece in Olanda, au primit oferte super de la nu stiu ce clinica privata si au completat acte, au vb la tel de nu stiu cate ori si hai ca pleaca sa faca o vizita acolo.
Si vorbesc eu cu cumnata intr-o zi despre plecat in vizita acolo, ca urmau sa vina pe la noi - ei nu locuiesc in Buc - si ma intreaba ce parere am eu despre plecat.
Atat mi-a trebuit, i-am perorat la telefon vreo juma de ora despre cat de bine ar fi, despre viitorul gemenilor lor, despre cultura, facultati super, alta civilizatie, alt viitor per global, .....
Nici nu stiti cate castane mi-am luat de la soacra - ca ce e in capul meu de o indemn pe fica-sa sa plece, ca nu ma gandesc la ea si la copii , ca ea ce se face fara dragostea copiilor, ca nu o sa ii mai vada niciodata - pt ca nu ii place sa plece de acasa- nu pt ca nu ar fi avut posibilitatea sa se suie in avion - ma rog, ideea e ca se pare ca am fost singura care a vazut avantajele unei emigrari corecte - adica cu job deja, nu spalator de vase si menajera pe undeva.....
Nu au mai plecat in final, pe motiv ca e prea strain/rece/civilizat acolo si ca oamenii sunt reci, ca era prea mult beton si ca ...la noi se mananca mici si bere si seminte in fata blocului si acolo nu. Bine, asta am adaugat eu de rea ce sunt!

Eu as pleca in conditii decente si sunt mai mult decat sigura ca daca as cauta serios, chiar as gasi. Am contacte si la Bruxelles si in Slovenia si in alte tari, contacte de business, care m-ar putea recomanda, pe mine si pe sot....dar....cu cine? ca singura nu pot sa duc toata afacerea asta.....



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita
in locul lor as fi plecat ieri....cat despre parinti/socrii ei ar trebui sa inteleaga ca si copii trebuie sa mearga pe drumul lor,sa isi construiasca viata lor(asa cum si ei la randul lor asta au facut),nu poti sta langa parinti o vesnicie,face parte din ciclul vietii(dam nastere,ii crestem,ridicam ca la randul lor sa faca la fel);

Eu sunt foarte constienta de faptul ca Ariana va pleca la un moment dat,e viata ei(asa cum si eu am facut la fel-am plecat pe drumul meu,vb cu parintii mei,ii iubesc,respect,mama e cea mai buna prietena),am sa incerc sa o ghidez pe fiica mea in viata,sa poata face diferenta intre bine si rau,sa poata face alegeri,dar pana la urma alegerile ii apartin(ar fi egoist din partea mea sa o opresc din drumul pe care il are de urmat,eu voi muri la un moment dat dar ea isi va continua drumul);incerc sa ii ofer baza restul ea va construi...


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Daca tot fac spam...voi ati dat la pitici ananas proaspat?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Da si i-a placut f mult.
Bine, nu juma de ananas, dar vreo 2 felii. La fel de bine mananca si mango.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower
Da si i-a placut f mult.
Bine, nu juma de ananas, dar vreo 2 felii. La fel de bine mananca si mango.



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita



Mango i-am dat si eu de cand era mica si ii place. Ma gandeam sa-i dau sa guste niste ananas.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Simpli foarte reusite pozele voastre. Sunteti doua frumoase.
MP ce flacai mari si frumosi ai... sa vezi ce rasfatata o sa fi peste cativa ani, daca nu cumva esti de acum...
Evyme ce-mi place de Sebi. In toate pozele e cu gura pana la urechi... veselie mare.
Ruxita m-am indragostit de ochii lui Kay... si de parul lui.
Sorina e frumoasa foc Iris si cu coditze si fara.. iti vine sa o mananci
Bubu ai iesit cu fratiorul mai mic in parc?


Mire, Ayana, Sorina, Danasor, Micki multumim pentru comment-urile pozelor


Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
mersi de asking, noi suntem bine! a terminat episodul diareic dupa ce i-am administrat o juma de zi mancare antidiareica, suc de morcov cu mar, fiertura de orez cu cereale... si dupa ce am consumat juma de bax de pampersi...Dar acum suntem ok, am revenit la lapte, kakutza de exceptie, nici prea moale, nici prea tare, exact cum trebuie (ziceam de exceptie pentru ca avea tendinte de constipare...

voua in cate zile v-a trecut? Noua in o zi jumate. Multa sanatate verisorului cel mic. Si la noi probabil tot problema asta a fost de fastroenterita, astea de ce se fac? indigestii? virus?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Pe Mara a tinut-o 3 zile. Cred ca de la virusi/bacterii se face, bine ca v-a trecut asa repede!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput