Pufuleti de Ian-Feb 2010(14)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza

haideti la cafea

noi suntem mai bine, multumm de intrebari, tot cu muci dar parca mai putini..si nici nervi nu au fost ieri...a fost foarte activ, a papat...eu zis ca e spre bine..vineri mergem oricum la control, vedem atunci cum se prezinta situatiunea

mai fetelor eu acum am realizat ce putin mai e pana la pasti, in saptamana asta de obicei faceam curat toata casa...anul asta daca reusesc sa spal 2 perdele ma declar multumita...greu maica greu..

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem
multumesc de cafeaaa

ma bucur ca e mai bine Dragos,sa veniti cu rezultate bune de la doctor


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Neata'
de cafelutza Ale12 si Dece

Asta-i un mesaj de azi-noapte pe care nu am eusit sa-l trimit din cauza de maraieli la greu

E greu tare acum in perioada asta cu ei, nu apuci sa faci mai nik, abia o lingura de mancare si aia facuta asa sa fie... si la noi noaptea trecuta a fost aiurea tare, sper sa fie de la masele; adevarul e ca sunt stresata rau ca am visat ca ii puneam degetele in guritza si i-am descoperit vreo doua masele, dintii din fata de sus...mama loca

MP, Ayanna, Lali multi pupici, stiu cum e cu timpul dar e o placere cand reusiti sa mai bagati un mesaj sa ne spuneti de voi
In rest subscriu din toata inima la tot ce a scris Mire, ca-s rupta dar uite ca nu ma ia somnul
Mire sa spui cum ai facut cu somnul la Mara
Sa stiti ca eu am adus niste albume in fatza ca am vazut ca erau pozici mai noi, asta ca sa nu intrati la idei...

O zi frumoasa sa aveti

pui mic
imi pare rau de noaptea avuta , cu stresul te inteleg si eu sunt in aceeasi oala....

fetele frumoase


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Simply stai cu tati de Ariana, relaxeaza-te, forumul tot aici il gasesti.



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



S-a speriat tati de Ariana cand a fost acasa si a vazut el cam ce fac toata ziua(oare ce isi imagina el ca fac toata ziua ,ca stau ? ) asa ca ieri, porunca sa stau degeaba,asa ca ne-am uitat la filme toata ziua,am fost rasfatata, s-a ocupat mai mult el de Ariana;dar eu tot nu am putut sta degeaba cand ma uitam la filme , asa ca i-am crosetat o caciulita la Ariana,mi-a placut cum i-a iesit,astazi mai fac si alte culori,sa aiba pt fiecare tinuta

F frumos din partea Marei ca te cheama la nani


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Azi e a doua zi de febra mare, ieri a mers cu Nurofen, supozitor cu paracetamol si pana seara ii scazuse.
Azi noapte nu a mai avut - sau asa zice sotul, oricum Dani nu s-a trezit deloc toata noaptea, in schimb azi dimineata avea iar 39.3.
I-am pus novocalmin direct, l-a facut in juma de ora, i-am pus altul, ca am concluzionat ca n-a avut ala timp sa se absoarba.....si peste o ora si ceva inca avea 39.2.
Se pare ca nu reactioneaza la Novocalmin.
Am vb cu pediatra si mi-a zis sa ii dau si homeopate, Aconitum si Belladona, cate 10 granule de fiecare. Sunt antitermice.
Se pare ca febra este de la dinti, pentru ca in rest e vioi, nu a facut diareee, nu a vomat, mananca relativ bine...ma rog, nu ca in zilele lui bune, dar mananca....
Eu am venit totusi la servici, pt ca nu aveam laptopul acasa....poate ma duc mai repede, daca zice mama ca nu se descurca cu el.
So....cand se termina cu dintii si cati sunt de toti?




de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita
Imi pare rau ca treceti prin asta, offff greu cu dintii....primii dintii sunt in numar de 20 , pana la 2-2.5 ani ar trebui sa iasa toti(din ce stiu eu),depinde de copil ;
noi ,de ex., mai avem 2 canini jos(acuma astept sa sparga gingiuta) si 2 molari,iar sus la fel 2 canini si 2 molari

Sper sa iasa mai repede si fara dureri toti dintisorii la pufi



Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

BF cand a facut Dani ROR-ul? Imi pare rau de febra.

Dana nu am facut nimic sa o dezvat cu adormitul, s-a dat ea jos de pe picioarele mele si a adormit pe langa mine. Sper sa si tina...

Ana

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Si ca vb de dinti...si eu am visat ca i-am gasit intamplator Marei in gurita un canin si un colt de masea.
Noi suntem abia la primul incisiv.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

BF foarte argumentat si concis mesajul tau referitor la plecat in afara, eu am fost anti-plecat ,dar o data ajunsa aici nu mai vreau sa ma intorc,se subintelege de ce....




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Miremia imi place titulatura ta


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

BF cand a facut Dani ROR-ul? Imi pare rau de febra.

Dana nu am facut nimic sa o dezvat cu adormitul, s-a dat ea jos de pe picioarele mele si a adormit pe langa mine. Sper sa si tina...

Ana

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Nu e de la ROR, l-a facut la inceputul lui martie. Acum 1 sapt i-am facut Infanrixul. O fi de la vaccin sau o fi de la dinti.

Mi-a scris mama ca a adormit la 10.30, pe canapea, adica ....el nu adoarme ever in alta parte decat la el in pat....iti dai seama cat de rau ii este....
ma voi duce mai repede acasa....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Miremia imi place titulatura ta


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."






_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput