Rares:un fulg de nov.dec'09, iubit de D-zeu!

Rares:un fulg de nov.dec'09, iubit de D-zeu! | Autor: My_Lady0091

Link direct la acest mesaj

Am deschis acest topic in speranta ca daca ne vom ruga cu totii pentru fulgusorul nostru special, Rares Andrei, Dumnezeu ne va da ascultare si va veghea drumul sau mereu.
Aici gasiti povestea gingasului si puternicului fulgusor:

http://l-rares.blogspot.com/2011_03_01_archive.html

Dumnezeu i-a pus alaturi o mamica care nu se plange niciodata, puternica...cu speranta mereu in suflet.O mamica in fata suferintei careia trebuie sa ne plecam capetele caci o poarta cu atata demnitate.Am intrebat-o odata "Magda ce ar fi sa spunem poveste voastra la umanitare, sa primiti ajutor?"...stiti ce mi-a raspuns??"Sunt alti copii care au nevoie mai mult de ajutor decat noi!"





Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

am plans citind povestea micutului luptator rares.sa dea dumnezeu sa se rezolve totul cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Lady, iti multumim pentru aceasta initiativa !
Sunt convinsa ca fiecare gand bun adresat pentru Rares il va ajuta sa mearga mai departe cu un zambetul pe buze si in inima !

Magda, mami de Rares si Iarina
_Living on the edge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Magda, in ce oras din Germania mergeti pt operatie?

Sanatate multa puiutului mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Aschiutza, vom merge la Clinica din Bad Oeynhausen.

www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o" target="_blank">What is that?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Magda,ii doresc si eu tot binele din lume micutului Rares si sunt convinsa ca o sa fie bine,avand in vedere ca mergeti la Dr Sandica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

sunteti in gandurile si in rugaciunile mele, Magda tu stii acest lucru!
Sunt convinsa ca Rares se va face bine, va fii un pictor exceptional!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Magda, imi pare rau ca stau asa departe si nu pot sa vin sa va ajut la nevoie. Dar vazui ca doctorul sef e roman si asta e bine ca sa discutati cu el si sa intelegeti ce are de spus.

Dorim toate cele bune la puiutz . Daca ai nevoie de ceva sau vreo lamurire, da PM sau intra la noi la germanici (discutii la diaspora).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Multumim, Aschiutza !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

A.M.R. in scadere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

pai sa nu va fie frica de Bau-Bau..ca el nu exista!!!!!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput