M-am hotarat.............adoptie(73)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

gabitzule ce cretzulie e Mariuca ta si ce mare si frumoasa e Trimite-mi si mie cateva poze cu voi 4 plz


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

multzumim pentru aprecieri...a crescut maria noastra, shi-a dat drumu' la guritza, e haioasa tare.... s-a adaptat frumos shi ok la situaztia actuala, cu fratzior mik-mik....este tare dulcica.....de cind avem doi copilashi , imi mai trece prin cap ideea...oare ca faceam atita timp liber inainte??hahahah...glumesc cu timpul liber, ca niciodata nu imi ajungea, dar acum, cu doi...hehehheh...e tare treaba ....nu ai timp sa te plictiseshti.. va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Citat:
citat din mesajul lui murshu

buna antoemma!
am toate analizele fff bune. la inceput mi-au zis ca am sinechie uterina. am rezolvat problema acum 2 ani. la ultima sarcina am facut si injectii cu clexane, am fost f bine monitorizata. din pacate la 5 luni jumate mi s-au rupt membranele. am facut si dupa interventie toate analizele, inclusiv sotul meu. nu au gasit nimic. noi mergem in paralel, vrem sa adoptam, dar daca e sa avem si un copil pe cale naturala, e si mai bine!!!


Acum am vazut ca ai scris si aici... nu stiu ce sa zic...cred si eu ca asta e cea mai buna varianta, sa mergeti cu ambele in paralel. Daca ai facut tratament de trombofile poate ca de data asta a fost o alta cauza, o problema a uterului, nu am idee... atata timp cat analizele ti-au iesit bine... nu ai avut infectii locale...Cred ca fiecare pierdere e foarte dureroasa asa ca numai tu stii cat esti dispusa sa mai incerci. Timp mai ai, asa ca poate in cele din urma vei reusi chiar daca drumul e foarte greu.
Oricum, adoptia e un gest minunat, dar pacat ca lucrurile merg atat de greu la noi. Si eu mi-am propus sa adopt dupa ce fac doi copii dar in ziua de azi e foarte greu sa te descurci asa ca ne oprim aici. Eu va mai citesc pentru ca ma bucura reusitele voastre si va urez sa va trimita fiecareia Dumnezeu copilasii pe care ii doriti!

Mami de 2004 si 2010

Mergi la inceput