Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui escu

S-a rugat atat de mult la Dumnezeu sa il aduca inapoi, incat intr-o buna zi, fostul sot a murit (desi era mult mai tanar decat Irinel) si copilul a revenit langa ea.


off topic complet...


Mie imi explodeaza creierul cand aud/citesc afirmatii din astea. In traducere libera asta inseamna ca daca te rogi suficient de mult la Dumnezeu EL ii omoara pe cei care-ti stau in cale? E suficient sa iti doresti ceva legitim si Dumnezeu (bun, milostiv si iubitor de oameni fie ei buni sau rai, pacatosi sau virtuosi)gaseste o cale sa-ti implineasca dorinta...
Trist e ca sunt bisericile pline de oameni care cred ca legatura cu divinitatea e un troc: eu iti tin post, ma spovedesc, vin la slujbe, fac matatnii, aprind lumanari si TU, Doamne imi dai...
De la asta pana la a spune ca pentru ca s-a rugat suficient de mult a murit fostul sot de tanar e doar un pas. Mic pentru unii.




Nu ai inteles "nuanta", cel putin nu nuanta mea
Ideea era ca atunci cand esti disperat, nu pui conditii. Te rogi si atat. Nu cred ca vreo mama care este obligata de situatie sa renunte la copilul ei, pune conditii. Se considera doar nedreptatita si disperata, cedeaza, isi da seama ca asta-i singura solutie si pana la urma, copilul ei este iubit, dar nu inceteaza sa spere ca intr-o zi cosmarul se va sfarsi.
Ei bine, cand realizezi ca esti fericit dar in spatele tau este o drama, te simti vinovat fara sa ai vreo vina, este o umbra care te va urmari toata viata.
Nu era vorba de nici un troc cu puterea divina, era vorba de subconstientul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Nuanta era ca X a dres ceva Incat...adica o consecinta la ceea ce a dres.
Nu cred nici in puterea subconstientului, mai ales ca ex tau era ca mama se ruga sa aibe copilul cu ea nicidecum sa moara tatal. Iti imaginezi cati criminali, pedofili, violatori ar trebui sa moara in chinuri, nu doar pt ca victimele lor poate asta le-a dorit, ci pt ca o intrega comunitate, careia i se aduce la cunostiinta drama, le-o doreste? Ultima oara personal am simtit asta cand cu drama fetitei violata si ucisa din Timis...
Monalac, mi-e greu sa cred ca o mama ar putea renunta de bunavoie la copilul ei. Iar la cum s-a derulat povestea nu am avut cum sa vad altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Incep sa ma intreb daca este real conflictul asta.
Acum chipurile MG a luat copilul peste week-end si luni a refuzat "sa-l returneze" si il ameninta pe IC ca va tine fetita toata vara, in plus ar fi decis ca n-o mai lasa pe Irina la la gradi pe timpul verii si s-ar putea sa vrea s-o duca si in SUA.
Nu stiu daca asta e ce se intampla in realitate sau e doar ceea ce spus IC in fata camerelor pe care banuiesc ca tot el le-a convocat insa mi se pare revoltator.
Conflictul imi pare din ce in ce mai mult regizat iar cei doi "parinti" parca fac tot ce le sta in puteri sa-si bata joc de propriul copil si sa demonstreze ca nici unul dintre ei n-ar merita sa i se incredinteze nu un copil ci nici macar o pisica!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Eu cred ca e frecusul care insoteste orice inceput de program de vizitare atunci cand parintii nu se inteleg. Intr-adevar acum copiii sunt in vacanta, indiferent de faptul ca la gradinitele particulare inca se duc copiii si inca se fac cursuri optionale. Monica are dreptul sa stea cu fetita o luna de zile in timpul vacantei de vara, fractionat in doua reprize de cate doua saptamani. Acum au inceput primele doua saptamani. Nu cred ca este vreun scenariu, cred pur si simplu ca acum invata si ei sa se supuna acestui program.
Oricum si eu m-am mirat cum au venit televiziunile luni dimineata, toate in par.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Oricum si eu m-am mirat cum au venit televiziunile luni dimineata, toate in par.



Avocatii lui Irinel au sediul intr-o cladire peste drum de casa mea.
Ieri era o gramada de reporteri, stransi ciopor in fata cladirii, cu surle, trambite...(adica aparaturile lor). La un moment dat au rupt-o la fuga, unii peste altii, intr-o laterala a cladirii, unde-i intrarea in garajul subteran; acolo Virinel a dat o declaratie. Dupa care au venit iar in fata, unde au stat pe pozitii, in picioare, ore intregi, sa astepte "vedeta".
Oameni buni, asta-i nebunie curata!


Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

nu, nu e nebunie, e prostie de-a dreptu!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/moni-amanta-in-america-100-la-dispozitia-unui-milionar-chinez-172245.html


nu prea cred ca e ceva regizat intre Columbeni :))))))
Si na, un motiv plauzibil pt. contractul Monicai, acum inteleg de ce ar fi posibil sa ia 1 mil de dolari :))

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Xio,multumesc!Am reusit sa zimbesc astazi!
Individele astea doua(Tociu si Sanzi,cine or fi nu stiu) sunt de coma!!!Cum vorbesc!Incredibil!Cine o judeca pe MG!!
Cica "de ce promovati astfel de femei?"Doamne,dar ele ce sunt?Cu ce sunt mai presus de MG??
Plus faza cu p** de 1 cm si nelipsitul "toate moldovencele e curve".Daca venea de la o maicuta cred ca reuseam sa ma simt jignita,dar cind vine de la doua *****
Da,am zimbit astazi.Multumesc!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Acum am un inger pazitor,cel mai frumos si bun inger din lume!MAMA!Te voi iubi etern!
****************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:


Prostul pana nu-i fudul parca nu e prost destul

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Se pare ca totusi chinezul e di vina. Ma ardeam.credeam ca e tot un mos martin nabab. cand vezi imaginile cu cei doi "indragostiti" si te gandesti la ce bijuterie de copil a dat cu piciorul...pt asta??? ca sa se fataie cu ala prin baruri, magazine si gelaterii...
asteptam detalii de la primele pozici din aeroport, la sosire in SUA. Ma miram cum de nu apar din moment ce au reusit sa o surprinda acolo. De-asta spuneam undeva "ce ciudat". iar apoi avenit povestea cu romanul care a recunoscut-o in aeroport si a fotografiat-o cu tel, si care a vandut imaginile tabloidelor din Ro.ca acum sa recunoasca interventia directa a celor de la Can-Can, Ciao...si ma indoiam ca ar putea fi chinezul din moment ce ea a stiut ca este urmarita, adica haide bre! vezi ca esti fotografiata in aeroportul din LA si difuzata in tara si nu iti tragi concluziile ca esti urmarita, ca sotul tau are suficienti bani sa isi trimita cateii tabloizi sa stranga dovezi?
Incep sa ma gandesc dc nebunia asta nu este declansata chiar de protagonisti, el are putere in media, si am impresia ca cei doi ne iau pe toti de fraieri si isi fac jocurile lor de culise, in plus cat au castigat toti din tot scandalul asta, inclusiv media? Irina a fost expusa de ei, el in mod special ca fara el Monica era un nimeni.
Si se vede din elicopter ca a fost expusa atata cat au vrut ei. Au incetat cand au priceput ca nu e bine primita treaba asta.

Mergi la inceput