Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Da Cristina, dar la sfarsitul convorbirii( pe care la antene spunea ca nu vrea sa o faca publica), ea i-a spus ca inca il mai iubeste.
Dupa scandalul cu matusa si mai apoi bunica, trecere pe rosu, snacksuri etc, ele au tinut fata in casa in we, si el iar a aparut in presa ca nu scot fata la plimbare. Omul are inca o problema grava, ii place sa fie la tv si sa isi vada copilul la tv. I-a incurajat pe aia sa ii filmeze fetita ca vrea sa o vada, stiind ca nu au acceptul Monicai, si exprimandu-si speranta ca "vor fi iertati" de CNA. De parca saracu' numai asa isi poate vedea si el copilul. Ati vazut cand s-a mandrit ca ii tine bicicletele si toate lucrurile Irinei la Izvoarani? Si ce figuri are pe el, cum vorbea cu aia din Parlament si ce ironii ii tragea cumnatei, pe care o cheama si Petronela.
Nu numai protectia copilului ar trebui sa se autosesizeze , ci si CNA-ul care iar doarme linistit. Ia sa vezi sa se puna pe jurnalisti non-stop cum le-ar trece de hartuiala.
Ati vazut ce priviri excitate de-a dreptul arunca Irinel cand le filmau in direct in drum spre cinematograf? Am inteles ca Monicai i s-a facut control psihopupu cu ancheta cu bataile de care a fost acuzata, el are imunitate miliardara la asa ceva?
Mathilda, si mie mi-e greu sa diger chestia cu suma fabuloasa pe care o va primi din SUA, contractul. Sper sa fie adevarat si sa nu isi puna inca o data pielea la saramura altui barbat, ca inseamna ca nu a invatat nimic, iar speranta de viitor stabil pt Irina se naruie si din partea mamei. Insa argumentul suprem pe care l-a invocat avocatul ei ca sa plece, deci asa zice si el ca a sfatuit- o sa faca, cu tot oprobiul cauzat de aceasta plecare intr-un moment prost, este ca vor trebui sa depuna acte cu veniturile lor, parintii, ca si astea se iau in calcul pt custodie. Si acest contract categoric e o bila alba pt ea. Si cica nu e nici modelling, nici cosmetice, e ceva comercial. Ea are facultate facuta si ceva scoala in State, poate contractul e in directia asta.
Discordanta e ca intai au afirmat ca ea castiga la acel club ca PR, in jur de 4000 de euro, ca apoi sa vina cu suma de 30 de milioane de lei net-nici 1000 de euro, insuficienti, dat fiind ca numai gradi e aprox 20 de milioane, pensia de la Irinel. Si aici vine discordanta: ea a contractat intr-o zona super rezidentiala, un apartament de aproape 300 de m patrati. De fapt chirie, iar avocatul ei se lauda ca e net peste nivelul vilei de la Izvorani. Contractul este pt doi ani, cu posibilitate de cumparare. Pai cred ca si chiria in sine tre sa fie fabuloasa, iar dc ea nu castiga acest contract cu firma din State, din ce platea chiria? Ea a batut palma inainte sa plece in State si sa stie ca va lua castingul.
Ma bucur pt ea dc reuseste sa se descurce, mai ales dc e adevarat ca are acel contract pt 3 ani in valoare de mai bine 1 mil de dolari. Ar fi o lovitura in plina mecla a gremlinului.
In alta ordine de idei super tare dl de la asociatia TATA!
iar despre faptul ca toti care intra in contact si o ajuta in vreun fel pe Monica, e la mintea cocosului ca ii va denigra, tocmai ca sa murdareasca mai mult si implicit reputatia Monicai, sa arate cam ce persoane frecventeaza ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Irinel este ca un copil : parashte tot.
Culmea e ca nici macar nu realizeaza ca a ajuns demult in penibil. Si-a pierdut credibilitatea iremediabil. Cine sa il mai creada ca este un tata responsabil, cand a fost capabil sa vina cu ziaristii la gradinita fetritei sale si sa o expuna fara mila. Doar pt a lovi in Monica.
Evident ca si Monicai ii place publicitatea, din asta si traieste, dar nu si-a hartuit copilul, cum a facut-o dragutul de tac-so. :P

Cei de la protectia copilului au facut o remarca : Irina este crescuta de catre bunica si matusa, ca intotdeauna.

Irinel a fost un tata absent, si a dovedit-o cu prisosinta, in ciuda eforturilor sale de a parea altfel. Nu se pricepe absolut deloc la crescut, ingrijit si protejat propriul copil.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Iti spun eu cine il crede: avocat Paula Iacob, presedintele comisiei pt drepturile omului, Nicolae Paun si pana acum se pare ca si madam judecatoarea Roxana Petcu.
Ps: am remarcat si cat de penibili au fost la stiri ieri Protv-ul cum au przentat stirea cu Viri la Parlament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Totusi, sunt prea putini cei care il cred, in comparatie cu cei care nu il cred.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Da, dar dc peste Paula Iacob care ii face galerie la toate emisiunile la care onoreaza invitatia(de neinteles pt mine personal, ca nu il reprezinta si oricare i-ar fi interesul isi aduce ei insasi deservicii-ca femeie de cariera, ca mama. Se pare ca a fost totusi trasa de maneca, a lasat-o mai moale spunand ca el exagereaza totusi "un pic", transmitandu-i via media ca era mai bine dc se rezuma sa apeleze doar la toate armele legale)...dc peste N. Paun iarasi putem trece, mai greu si rasufland usurati ca membrii comisiei au refuzat sa dezbata acest divort, adica sa nu cada in ridicol cu ce fac ei acolo, peste Roxana Petcu nu putem trece pt ca in continuare judeca ea custodia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Si ei ii place de moare!Daca nu i-ar placea sa apara la tv nu ar iesi acolo unde stie ca e urmarita, adica peste tot! Sa stea naibii in casa! Nu putea sa vada un film acasa??
femeia e dependenta de tv, e o narcisista absoluta!


Monica nu citeste aceste aprecieri, si nici nu va intra in vreun dialog aici, asa cum a facut-o Madalina Manole cand o faceai ratata http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99710&whichpage=12

Da' nici pe tine nu te-am vazut la tv facand cu mana, asa cum ai promis... sau esti vedeta dar te ascunzi aici pe forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Niste linkuri proaspete de pe happilica:
http://happyhour.protv.ro/video/irinel-columbeanu-dezvaluiri-pe-happylica.html
http://happyhour.protv.ro/video/irinel-columbeanu-este-de-datoria-unui-barbat-sa-isi-apere-sotia.html
http://happyhour.protv.ro/stiri/irinel-columbeanu-la-happy-hour-am-iubit-o-foarte-mult-pe-monica.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Irinel a depasit pana si sfera penibilului,e de-a dreptul uimitor...chiar l-am crezut inteligent, i-am inteles reactiile pana la un moment dat, chiar am crezut ca ii da o lectie Monicai astfel incat aceasta sa nu-si abuzeze copilul si sa invete ceva, dar ca intr-un timp foarte scurt vor ajunge la o intelegere astfel incat sa ii ofere copilului o viata normala...dar demonstreaza pe zi ce trece ca este doar foarte frustrat si nu-i pasa de ceea ce are cu adevarat mai de pret pe lumea asta! In loc sa se jeleasca pe la toate televiziunile ( probabil asta e afacerea lui in momentul asta), mai bine cerea un program de vizita si isi petrecea timp cu copilul!
Monica, vad ca insista in tacerea ei, tacere care devine de-a dreptul prosteasca, nu zice nimeni sa-si puna poalele in cap la Tv, dar macar un comunicat ceva ca de la mama la restul lumii sa-i fie lasat copilul in pace, un mesaj catre presa, catre CNA...mi se pare crunt cum este hartuita Irina!

In concluzie, circul cu acest divort a depasit orice asteptari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox
...mi se pare crunt cum este hartuita Irina!



De acord, dar asta era deja previzibil inca de cand s-a produs "nunta in direct", "nasterea in direct", "botezul in direct"... Ce oameni normali la cap si-ar expune copilul intr-un astfel de mod, intr-un reality show? Si sa nu uitam ca show-ul se numea 'by Monica Columbeanu'.
Acest copil a "produs" bani de cand s-a nascut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crashsky spune:

Dumnezeule mare!...In ce societate traim daca am ajuns sa vad pana si pe postul PUBLIC de televiziune elucrubatiile piticoidului de la Izvorani ?...Post public care gaseste de cuviinta sa-i acorde 1 ORA pe banii platiti de noi pentru a-si debita tampeniile si frustrarile in vazul natiunii...Deja e prea mult!...Eu nu platesc pentru asa ceva!...De ce imi ia mie bani din buzunar pentru a mi-l arata pe penibilul asta?...Rusine TVR!

Mergi la inceput