Tabara Pro Monica - Volumul 2

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

atunci cand Monica a recuperat fata, am crezut cu tarie ca s-a facut dreptate, si ca banii acestui om de nimic nu va mai putea influenta justitia. Dar se pare ca m-am inselat amarnic si in jurul acestei fete, acestei mame se tes tot felul de intrigi, tot felul de porcarii care sa o denigreze si mai mult.Ce cauta parlamentul Romaniei in aceasta problema,nu se stie, dar se pare ca influenta va fi pe fata.Aceste televiziuni care ii canta in struna acestui om de nimic, in loc sa iasa si sa il condamne pentru ceea ce ii face acestui copilas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanica spune:

De dimineata l-am lasat pe fecior ( 11 luni) la mama ptr. un we de relaxare....ar trebui sa ma autodenunt la Protectia Copilului, nu?

De la 3 luni pana la 7 ani am fost crescuta de bunici atat eu cat si sora mea ( la tara si oamenii mai aveau si camp de muncit, deci eram si noi prezente pe tarla)...oare pot sa fac un denunt retroactiv??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanica

De dimineata l-am lasat pe fecior ( 11 luni) la mama ptr. un we de relaxare....ar trebui sa ma autodenunt la Protectia Copilului, nu?

De la 3 luni pana la 7 ani am fost crescuta de bunici atat eu cat si sora mea ( la tara si oamenii mai aveau si camp de muncit, deci eram si noi prezente pe tarla)...oare pot sa fac un denunt retroactiv??????


pai da dar mi se pare normal sa te invite si parlamentul la discutii si eventual sa-i lasi si o scrisoare lu boc . si daca nu faci turul televiziunilor nu esti cool. si nu-i asa, mama si bunicii tai au fost un real pericol pt tine si pt societate si cf teoriei senoriale tb expulzate din oras/comuna natala. si daca mama i-a dat nepotului sa manance si snacks-uri ar tb chemata protectia consumatorului impreuna cu cea a copilului si cu doctorii sa vada starea de sanatate. si nu-i asa ca in romania nu sunt conditii de crestere si educare intr-un apartament de bloc, ca miroase pe scara si ca-n apartament 3 paturi nu sunt suficiente pt a dormi un copil? te rog sa te autodenunti si pt asta, da? propun lege : absolut fiecare copil din romania tb crescut in vila si interzicerea snacks-urilor.
si absolut fiecare tata tb sa fure banii din contul mamei ca sa-i depuna copiilor caci tatii prin lege nu au dreptul sa depuna din banii lor propii. rog celelalte fete sa propuna si alte legi si eventual sa le depunem la parlament sa le ia in discutie, sa facem referendum national sau eventual scrisoare deschisa lu boc. sau noi mergem m sus- direct la base.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Mathilda, ai omis faza cu "Nu inteleg cum se poate lovi un copil." (Comentariul lui Iri atunci cand Irina a fost audiata la protectia copilului si avea o zgarietura pe fata; atat Moni cat si fetita au povestit ca s-a lovit la joaca.)

Asa ca propun sa ne prezentam direct la politie (sau la parlament? Bine, direct la Basescu) de cate ori se zgarie/loveste copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

yep... cu totul de acord - deocamdata le-a scapat faza cu "un copil nu se poate imbolnavi" - sper sa ii curga nasucul la Irinuca pentru ca ramane tabloul incomplet...
(si pe mine m-a "dat" mama la bunici cate o luna-doua peste vara, fara procura... si am mancat nespalata pe maini... fructe furate de prin gradini - nespalate si alea... si mai eram si grozav de minora pe la 8-9 ani si ma pupam cu catelul nevaccinat si fara pedigri care umbla creanga noptile...)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crashsky spune:

Acum ca s-a intors "scorpia", nu o sa mai poata piticoidul sa strige din toti rarunchii ca-i este copila abandonata!...Bine, el isi folosea rarunchii doar in zilele lucratoare, ca ce pana lui, doar striga pe persoana fizica care este si trebuia sa respecte orele saptamanle de invective, calomnii si minciunele, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:


Asta este dovada ca Monica nu este un "nimeni" fara Irinel, din contra ... imi pare foarte bine pentru ea, ii doresc sincer sa reuseasca in profesia asta pentru care chiar mi se pare ca se potriveste si sa dovedeasca tuturor ca Irinel doar a promovat-o si mai departe se poate descurca cu puterile ei. Sper ca plecarea asta si succesul asta sa nu ii afecteze custodia copilului. Ma gandesc ca poate demonstra acum ca a fost un business trip si un contract semnat de $150k este mai mult decat suficient ca sa dovedeasca ca are posibilitati materiale pentru a intretine fata.

Mi-as mai dori ca odata custodia si divortul terminate, sa nu ii mai ceara nimic lui Irinel - sa dea asa cu flit averii lui, ceva de genul "n-am nevoie de nimic de la tine, am banii mei cu care pot trai foarte decent".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea


Asta este dovada ca Monica nu este un "nimeni" fara Irinel, din contra ... imi pare foarte bine pentru ea, ii doresc sincer sa reuseasca in profesia asta pentru care chiar mi se pare ca se potriveste si sa dovedeasca tuturor ca Irinel doar a promovat-o si mai departe se poate descurca cu puterile ei. Sper ca plecarea asta si succesul asta sa nu ii afecteze custodia copilului. Ma gandesc ca poate demonstra acum ca a fost un business trip si un contract semnat de $150k este mai mult decat suficient ca sa dovedeasca ca are posibilitati materiale pentru a intretine fata.

Mi-as mai dori ca odata custodia si divortul terminate, sa nu ii mai ceara nimic lui Irinel - sa dea asa cu flit averii lui, ceva de genul "n-am nevoie de nimic de la tine, am banii mei cu care pot trai foarte decent".


buflea sa nu exageram. doar nu crezi toate prostiile din presa. s-a m scris ca ea castiga sume fabuloase si cand colo in momentul divortului nu a avut nimic- nu tu masina, apartament, etc. doar parca 3000 de euro pe care i-a furat iri . e o tipa ambitioasa si destul de individualista.ca mama ii doresc sa ramana cu fetita si sa termine divortul m repede. dar hai sa nu exageram cu castigurile ei ca nu par reale. numai daca iti place sa visezi si esti cu capul in nori.tu traiesti in america si stii vb bine cine castiga 150 pe an si care-i salariu mediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/monica-stii-ce-ti-face-sotul-229855.html
tocmai el este cel care face circ la televizor, si se da cel curat si cinstit.

Mergi la inceput