Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (58)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

Ce film, ce film arturicii? Vrei si eu sa-l vad
Am patit-o si noi pe la 2 anisori, mergeau la cresa si alexandra a facut o reactie alergica urata de la un suc Tedi adus de un bunic si a trebuit sa stau internata cu ea 24 de ore sub supravegere.
Si pe Bogdan sotul a continuat sa-l duca la cresa, singur, pentru prima data.
Si ce sa vezi pe ora 11 ne suna educatoarea sa venim sa-l luam ca are febra 39 asta in contextul in care eram in plina vara si copilul era sanatos tun.
Nu stiu ce a fost pana la urma cu Bogdi al meu am incetat sa mai caut explicatii si de atunci nu i-am mai despartit niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Buna tuturor,

Theodora, sa-ti traiasca copiii, sunt tare frumusei si maaari! Trebuie sa fii tare mandra de ei! Imi amintesc ca mai citeam prin 2004 ce scriati pe atunci,tu si alte fete, eu inca nu aveam cont, doar citeam... nu ma cunosti. Au trecut anii si am si eu gemeni! Am citit ce necaz ai avut. Esti foarte curajoasa, frumoasa, te admir si sper sa te ajute Dumnezeu sa depasesti toate problemele. Poate reusesti sa mai scrii cate ceva despre voi!
Laura, si eu mi-as dori existenta unui subiect pentru gemeni mai mari, poate asa mai intra si mamicile cu state mai vechi cu sfaturi, sa mai impartasim una alta.
De exemplu as avea nevoie sa-mi spuna cineva daca cunoaste un medic homeopat bun, mi-ar trebui un tratament de imunizare pt una din fetite. Mereu face rosu in gat, raceste f usor. Nu mai stiu ce sa-i dau. Pediatrul mi-a spus oscillococcinum, dar nu cred ca face fata la puroiul din gatul Sofiei, in perioada acuta. Voi ce stiti, sau la ce medic ati mers?

Pupici mamicilor, puiutilor si burticilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna gemeniste dragi,
unde ati disparut? ce faceti? stiu ca sunteti ocupate
Noi am prins alaltaieri ploaia cu pietre pe afara..eu m-am facut ciuciulete insa copiii au fost aparati de prelate :). Acum astept sa pot iesi iar afara, ca m-am cam invatat la aer.
Fata mea tot vomita..nu mereu insa ma consum din cauza asta. Ia in greutate normal insa baiatul s-a distantat mai mult de ea, ca el nu se consuma (agita) si maninca mai mult ca ea. Mi-e asa drag cand ii vad cum cresc....Peste o saptamana plecam in provincie si acolo o sa stam mai mult pe afara ca iesim mai usor. Nu stiu insa cum si daca ma voi readapta eu..si fara tatal lor..care va veni doar in weekend. Of tb neaprata sa gasim apartam mai mare si la etaj inferior, ca nu vreau sa stau departe de casa, chiar daca si la mama e "acasa"..
Saptamana viitoare facem vaccinul de 2 luni. Ati avut vreuna reactii adverse> Febra ceva dupa vaccinul asta?
Va pup pe toate si abia astept sa va citesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

monas ca si efect secundar la noi a fost greva foamei
lucru intalnit si dupa vaccinul de 4 luni
in rest nik
Razvi a dormit in ziua aia non stop
a mancat mai mult in somn


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

adishor_1975 super linkurile alea, multumim! Si merci si de vot., conteaza ! avem distanta mare fata de locu doi, se pare ca e de bineee!

Monas noi nu am avut reactii dupa vaccin-doar putintica maraiala. Urmeaza asta de 6l sapt viit luni si cam am emotii.

arturicii super sfatul cu sa nu ii despartim dc sunt bolnavi. Asa am de gand sa fac dc e cazu

Cikas sunt deosebit de fericita sa va anunt ca am un nou carutz! E de o smecherie rara, se face si ca trenu si unu langa altu. Are doo cadre. Scaunele se scot si se pot pune in ooorce pozitie. E solid, are suspensii, e fier. Si coviltirele de deasupra se dau aproape pana jos, nu mai am nevoie de umbrele.
Il puteti vedea la semnatura la poze.

Asa ca o sa vand carutu Bertoni Twin movaliu/cine doreste cine pofteste va asteptez.

Va pupez merg sa fac tocanitza magica pt doo zile.

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_karina

Buna tuturor,

Laura, si eu mi-as dori existenta unui subiect pentru gemeni mai mari, poate asa mai intra si mamicile cu state mai vechi cu sfaturi, sa mai impartasim una alta.
De exemplu as avea nevoie sa-mi spuna cineva daca cunoaste un medic homeopat bun, mi-ar trebui un tratament de imunizare pt una din fetite. Mereu face rosu in gat, raceste f usor. Nu mai stiu ce sa-i dau. Pediatrul mi-a spus oscillococcinum, dar nu cred ca face fata la puroiul din gatul Sofiei, in perioada acuta. Voi ce stiti, sau la ce medic ati mers?

Pupici mamicilor, puiutilor si burticilor!

Karina de Sofia Andreea si Eva Maria ( 18.09.2009 )



Karina Blue, stiu o clinica de homeopatie. o amica de-a mea a tratat-o pe fiica ei acolo, cu succes, aceeasi problema, mereu rosu in gat, raceala. de fapt s-a tratat si ea, mi-a reco si mie. sper sa-ti foloseasca informatia.
http://www.diperiavitamed.ro/

cu bine, Adishor, mamica de gemene mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

mai am 3 zile si inchei si saptamina 36!nu-mi vine sa cred,dupa emotiile din saptamina 33,cind credeam ca o sa nasc!
va pup si va multumesc pentru toate incurajarile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Vai ce frumos, ai ajuns asa departeeee!! FELICITARI, tinem pumnii!

Citat:
citat din mesajul lui Rayuela

mai am 3 zile si inchei si saptamina 36!nu-mi vine sa cred,dupa emotiile din saptamina 33,cind credeam ca o sa nasc!
va pup si va multumesc pentru toate incurajarile!


Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Rayuela- bafta multa,multa ,multa... sanatate .este super ca ai ajuns in 36 sapt de acum nu mai ai de ce sa-ti faci griji.te pup si sa ai grija de tine!

Eu sunt de luni in 33 de sapt,cel mic este din ce in ce mai rau,inca are activitate cardiaca dar nu a mai crescut ,problemele la inima sunt complexe si nu sunt operabile ,are si inima fff marita ocupa 3 sferturi din abdomenul lui.cel mare este bine si in grafic.fac dexa saptamanal pana in 34 si monitorizare saptamanala.am si lichid f mult in partea de sus la cel mic si respir f greu ,binenteles sunt imensa. mai vorbim.

Va pup pe toate si sa aveti un sfarit de saptamana frumos ca vremea o sa fie super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna dimineata!
Rayuela: bravoo, de acum nu-ti mai face nicio grija. felicitari ca ai ajuns la atatea saptamani! asteptam si noi cu tine nasterea
misspi: ce spun doctorii? cand vei face cezariana? de greutatea aproximativa ti-au spus ceva? cat au?
Fetelor, am impresia ca baietul meu incepe sa " vorbeasca" cu noi. Ma cam ingrijoreza pt ca-=i cam fug ochii in crucis...:(
sugubina: daca ai sti ca noi am cautat carucior care sa se faca si trenulet dar sa poata fi pusu copiii si alaturat...eram ferm convinsa ca asa ceva nu exista. unde ai gasit? si cat costa? (intreb doar asa...ca acum e tarziu pt noi)
Vreau sa experimentam mersul in 4 la cumparaturi...ca ramanem cu pantofii sotului precum jefrey franks (nu stiu cum se scrie):)). Sa vedem unde mergem, poate luam si un marsupiu ca unul avem deja. Si atunci ne va fi mai usor sa mergem.
Vin caldurile...iar picii mei au putine hainute pt vreme calda. Voi vara cum ii tineti imbracati? eu ma gandesc la body cu maneca scurta si atat. e prea putin? ce ziceti?si inca o intrebare: am vazut la cauciore niste umbrelute de soare. s-or gasi separat de cumoparat? oare unde?
va pup pe toate

Mergi la inceput