parfumuri de pe www.aoro.ro

parfumuri de pe www.aoro.ro | Autor: nadyana

Link direct la acest mesaj

Buna fetele,
Cautam de vreo 4 ani un parfum de la Lancome - Attraction. L-am folosit prin 2004, imediat dupa ce a aparut pe piata. Mi-a placut foarte mult, dar cand s-a terminat nu l-am mai gasit. Am intrebat de el in magazine #351;i aeroport, dar nu l-am gasit. Din intamplare, l-am gasit ieri pe www.aoro.ro insa, de#351;i plata se face la primirea coletului, nu prea am incredere sa comand, avand in vedere ca am auzit faptul ca multe site-uri comercializeaza parfumuri contrafacute. Voi ati comandat vreodata de pe acest site?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna,
din ce in ce mai multe persoane care au cumparat de la aoro se plang ca au primit fake-uri de cea mai proasta calitate, la pret de parfum original. cu greu si-au putut recupera banii.
sfatul meu este sa nu risti. mai bine cauti alte site-uri de incredere.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Mi s-a aprins un semn de intrebare din cauza ca, de#351;i eu am intrebat in toate magazinele prin care am intrat de acest parfum, nu l-am putut gasi nicaieri #351;i totu#351;i pe acest site exista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Ti-am trimis un pm, iti poate aduce sotul meu din sua sapt.viitoare daca gaseste ... depinde ce vrei: apa de toaleta sa apa de parfum, e diferenta destul de mare ca pret. Nu stiu cat costa dar se poate interesa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

am scris mesaj aici si nu mi l-a acceptat (?) cred ca am pus niste link-uri si nu trebuia , asa e?

Eh, v-am trimis pm

In vacanta trecuta , sotul a adus 3 parfumuri pentru niste prietene de-ale mele, intre timp firma unde ele lucrau a dat falimet si nu au mai cumparat parf. Abia am scapat de ele ca erau destul de scumpe (unul coco chanel si unul lancome - hypnose) am mai ramas cu Organza de givenchy... m-a cam apostrofat sotul data trecuta, dar e si vina lui ca a cumparat la inceputul contractului si pana sa vina el acasa fetele au ramas si fara servici (deh, cum se intampla in ro.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Corina, am vazut site-ul de pe pm, putin probabil sa-l gaseasca sotul la magazinele de pe vas , poate in Mexic, am vazut ca nu e mai scump de 10 $ (erau la licitatie si se ridica pretul, stim ca noi am mai cumparat diverse produse), acum depinde ce adaos comercial pun aia la magazin, pe net e mai ieftin, normal.
Sa imi dai nr.de telf. si sa imi zici pana la ce suma max.sa cumpere in caz ca gaseste si cati ml.

Valabil si pentru tine nadyana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Eu am comandat de pe aoro.ro si nu am primit fake. Cu atat mai mult cu cat plata se face la primirea coletului nu cred ca ar trebui sa iti ridice nici un semn de intrebare mai ales ca nu e ca la posta sa nu poti atinge coletul pana nu il achiti dimpotriva.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Lancome-Attraction

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Eu am comandat de pe aoro.ro si nu am primit fake. Cu atat mai mult cu cat plata se face la primirea coletului nu cred ca ar trebui sa iti ridice nici un semn de intrebare mai ales ca nu e ca la posta sa nu poti atinge coletul pana nu il achiti dimpotriva.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Androix, pe un alt forum e un intreg scandal legat de aoro, de mai bine 6 luni. schema e urmatoarea : cei de la aoro trimit si originale si fake-uri. in general, unui client nou, la prima sa comanda, ii trimit un original, astfel incat sa-l "agate", ba chiar sa fie recomandat (site-ul) si in cercul de cunostinte al noului client. la urmatoarele comenzi incep sa apara surprizele : falsuri grosolane sau destul de bine realizate.
daca nu ma credeti, cautati pe soft pedia si o sa va lamuriti pe deplin. din cauza scandalului si a acuzatiilor la care se ajungea, subiectele despre aoro erau inchise la un moment dat, asadar veti gasi 4 sau 5.

ramona, daca gaseste sotul tau acel parfum, sa zicem ca suma maxima poate fi 15-20 dolari. pe site cantitatea era 3 oz, nu ma intreba ca nu stiu ce inseamna, probabil pana in 100 ml. daca se incadreaza in suma mentionata, poate fi si mai mare de 3 oz.
sau am mai vazut, acolo unde mi-ai indicat tu, gift set box, o cutie-cadou ce contine si apa de toaleta si after shave, fiecare in flacon mic.
dar nu-i bai daca nu gaseste si te rog eu nu-l pune sa se agite prea mult pe chestia asta. gaseste usor - bine, nu gaseste - iarasi bine, ok ?

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Buna fetele!Ramonica, nu are importanta cat costa, daca il gaseste, roaga-l pe sotul tau sa il ia ca eu iti trimit banutii, fara nici o problema. Daca gaseste de 50 ml sa ia de 50, daca nu de 75 sau 100 ml. Cum gaseste el. Si este vorba de saptamana viitoare. Poate nu ramanem fara servici pana atunci
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Naspa Mi-au dat si un voucher generos, o sa-l folosesc si cu ocazia asta ma si lamuresc.
Totusi ma intreb cum de nu s-a intamplat nimic daca trimit marfa contrafacuta ma gandesc ca cine da 4-5 sute de lei pe un parfum si primeste apa chioara nu sta ca prostu cu mainile in san si se plange pe softpedia.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput