Pestisorii primavarateci... ~ 67 ~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buna frumoaselor
Iata ma cu cafeaua mea in fata citindu va si facindu mi planul de bataie pt aceasta incetosata zi
Alergatura ca sa scot afara escrocii de chiriasi,circi financiare pt a scoate actele necesare succesiunii etc etc....iata programul unei 'frumoase' zi
Va pup si va urez o zi mai buna decit a mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata!

Am aparut cu cafeluta pt. cine serveste si doreste: , , ceai ...

  • Graba strica treaba...

    Intr-un orasel, un politist opreste pe un motociclist care parea ca se grabeste cam tare.
    - Dar domnule ofiter, spune motociclistul, pot sa va explic...
    - Nici un cuvant! sare ofiterul. Te las sa te calmezi la inchisoare pana cand se intoarce seful meu.
    - Dar, domnule ofiter, vreau doar sa spun ca...
    - Ti-am mai spus sa te linistesti. Acum te duci la inchisoare!
    Peste cateva ore, ofiterul vine sa vada ce mai face detinutul:
    - Hai fii linistit, din fericire pentru tine, spune politistul, seful este la nunta fiicei lui. O sa vina foarte bine dispus de acolo.
    - Credeti?!? spune detinutul. Eu sunt mirele...


  • Desen...

    Medicul deseneaza o linie si apoi il intreaba pe nebun:
    - Ce va sugereaza asta?
    - Femei goale...
    Mai deseneaza un cerc si... iar:
    - Dar asta ce va sugereaza?
    - Femei goale...
    Mai deseneaza un patrat:
    - Ce va sugereaza asta?
    - Femei goale...
    Psihiatrul lasa jos creionul din mana si zice:
    - Vad ca aveti o idee fixa cu femei goale...
    La care nebunul replica:
    - Euu... am o idee fixa? Dar, cine a desenat aici toate obscenitatile astea???


    • Temerile majore ale semnelor zodiacale - pentru cei din zodia Pesti

      Acest nativ se teme cel mai mult de lipsa de credinta, de incredere (verbul specific "a crede" versus necredinta, neincredere). In plus, Pestii se tem de absenta misterului, de lipsa de sensibilitate, de lipsa de inspiratie (mai ales artistica), lipsa de imaginatie, de intuitie, de limitele foarte clare, foarte precise, de imposibilitatea de a visa. Pestii sunt speriati si de lipsa de sustinere a unui colectiv, de lipsa de intimitate (cand sunt singuri), de intrigile oculte, de vrajitorie.


    • Pentru cei din zodia Taur

      Acest nativ se teme, in primul rand, de lipsa de mijloace material-financiare (verbul specific este "a avea", versus neplacutul "a nu avea"). Sigur, se poate spune ca aceasta e o temere generala, dar la Tauri este foarte puternica. In plus, Taurii se tem si de instabilitate, de noutatile pe care nu le pot intelege, asimila, de ambiantele inestetice, neplacute, dar si de orice evenimemte sau persoane care pot genera cheltuieli neprevazute. Fiind un semn constructiv, se teme de tot ce inseamna distrugere.



    Va doresc o zi faina si linistita tuturor !

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


    Carma, suntem alaturi de tine si-ti dorim sa rezolvi toate problemele cu bine si cat mai repede ! Muuult succes ! Suntem aici cu ganduri bune catre si pentru tine . Bafta si fruntea sus!

    Nicoll, mama... tu unde esti? Ai cam disparut de pe aici... sper ca nu ai cazut iar in butoi ... si sper ca ai reusit sa primesti vesti bune legate de serviciul de care ziceai ... te asteptam pe aici .

    Ely, ce prajituri ai facut in weekend? Trupa tot mucioasa? Muuulta sanatate la toti!

    Dany, tu ce noutati mai ai? &

    Celelalte sirenete... nu mai zic nimic??? &

    Noi... suntem bine... poznasul o ia din loc iar cu raceala dar, speram sa fie ceva usor... aseara am primit o veste buna ... se mareste familionul ... se pare ca, prin noiembrie, poznasul va avea un verisor sau o verisoara de la nanutza lui ... tinem pumnii sa fie totul bine pana atunci ... si, cam atat de la mine, momentan ... am -it... va astept si pe voi sa dati un semn pe aici , la raport ...

    ...

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

    'mneatza..

    eu sunt un pic pe alta planeta..am scos de ieri si am avut o noapte..si e agitata si plangareata.dar ma tin tare.nu i-o mai dau



    Blackmoon Lady&lipishtocul
    Citat:
    " Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


    Ok., Alina... am inteles. Multa bafta la scosul suzetei din program si o zi frumoasa si placuta sa aveti, totusi...


    Ne mai vedem diseara pe aici de amu ... v-am - at... fug din nou ... .

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

    Crynutza , multumesc de postari!La horoscopul egiptean subscriu ca este asa 100% ...iar de uitat nu uit nimik , sau ma rog imi revin si acum amintiri si fragmente si de acum 20, 30 ani si mai mult! Vorba ceea "uit dar nu iert !" desi zic ca trebuie sa si iertam ca sa nu ne incarcam cu energii negative!

    Oau , ura pt . viitorul mostenitor / mostenitoare abia ce te intrebasem daca vine barza sau nu .Felicitari si sarcina usoara surorii tale !

    Carma, draga mea , iti sunt alaturi sa rezolvi toate treburiel !Dar tot nu ai scapat de chiriasii aia ?

    Alina , tine-te tare nu ii mai da suzi ...succes si tie si frumoase melodii ai postat pe FB ..

    Si fiindca e pranz va invit la o portie de spanac cu unt si usturoi si mamaligutza! Yam yam...


    Pup si pe mai tarziu!

    Cryna, sanatate lui Robert!

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


    Citat:
    citat din mesajul lui daniela_daneza

    Oau , ura pt . viitorul mostenitor / mostenitoare abia ce te intrebasem daca vine barza sau nu .Felicitari si sarcina usoara surorii tale !


    Dany, multumim mult de urari . Era si timpul sa mai vina inca un bebelas/copilas in familionul nostru .

    Citat:
    citat din mesajul lui daniela_daneza

    Cryna, sanatate lui Robert!


    Multam fain . Speram inca sa fie ceva usor, trecator... vom vedea ...

    Citat:
    citat din mesajul lui daniela_daneza

    Si fiindca e pranz va invit la o portie de spanac cu unt si usturoi si mamaligutza! Yam yam...


    Multumim de papa bun ... chiar daca e trecut de pranz acum, luam totusi o gustarica .


    Mmmm, la mine, la zodiacul egiptean inclin cam spre 50%-60%, nu mai mult... zic eu... cam complicat calculul meu ... oare, probabil pentru ca, sunt/'oi fi intradevar duala (?)... schimbatoare stiu ca sunt dar, duala - hmmmhh... sau o fi de fapt cam acelasi lucru? Eh, in fine ...

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

    Citat:
    citat din mesajul lui daniela_daneza


    Carma, draga mea , iti sunt alaturi sa rezolvi toate treburiel !Dar tot nu ai scapat de chiriasii aia ?






    Dany

    'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"







    Dada sunt alti chiriasi o tipa care zibe ca lucrezza la B1 si un el care zice ca lucreaza la Diaconescu
    Nu mi au platit nici luna completa nu mai au bani de niciunele i am prins.....ramine sa platesc eu intretinerea lumina si cablul dupa ei
    Duca se....credeau ca ma pacalesc cu minciunile ,promisiunile si vorba dulceaga....
    Tu ce faci ???cauti servici??
    Amorul???
    BISOUS LA PESTISOARE

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

    Cryna , se stie ce este bebe ?

    Carma, da sunt in cautari ...in rest totul e ok ... bafta sa scapi de mincinosi si neseriosi, cum or putea sa fie asa unii oamnei ...Doamne fereste ....

    Bye Bye !

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns Tethys spune:

    Citat:
    citat din mesajul lui daniela_daneza

    Cryna , se stie ce este bebe ?


    Nope... inca e cam devreme pt. a se sti ce este ... eu inclin spre o fetita , poate ca pt. ca imi doresc eu si o fetita in familion dar, nu stiu de ce, parca totusi o vizualizez fugarind tot un poznas ... asa ca, pana la urma, asteptam surpriza ... ... o seara placuta sa ai .


    Carma , multa putere sa le faci capatul la astfel de chiriasi... .

    Mergi la inceput