Mar-Apr(198)Bv Strumphi, Catank,Ally,Pisucmic!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Mada si eu tot cu ser il stergeam in fiecare dimi si mi-a zis o prietena sa sterg cu apa fiarta. Lui ii curge ochisorul si vad ca noaptea i se aduna secretia. Mama ma bate la cap ca a tras copilul curent de la citez 'atatea bai'...

------------------------------------------------------------------------------------------
Mami fericita de Edutu - Eduard Gabriel- 25.02.2011

Ana-Maria


valeuuu..pe asta nu o mai auzisem.....
Bebelina mea avea ochisorul lipit de la un supt la altul 3-4 ore. Fetele mai ziceau ca au folosit si picaturi de laptic si a trecut.


Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Mada si eu tot cu ser il stergeam in fiecare dimi si mi-a zis o prietena sa sterg cu apa fiarta. Lui ii curge ochisorul si vad ca noaptea i se aduna secretia. Mama ma bate la cap ca a tras copilul curent de la citez 'atatea bai'...

----------------------------------------------------- Mami fericita de Edutu - Eduard Gabriel- 25.02.2011

Ana-Maria


...macar tu n-ai o soacra care crede ca sughita de la frig si incearca sa te convinga sa-i pui pantaloni sosete groase in picioare SI manusi, la somn...la 25 grade in camera.

cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ina, si mama mea crede ca sughitul vine de la frig si ca dupa baita tb caciulita, dar stie ca nu sunt de acord cu asta..aceleasi discutii le-am avut si la primul copil.
Oricum tb sa le intelegem si pe ele, ca asa le-au spus lor medicii pe vremea cand eram noi mici. Cine stie, poate peste ani copii nostrii se vor stramba ca noi stergem ochisorii cu ser fiziologic, sau lapte de san, sau ca sughitul trece tot lapte de san

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:


...macar tu n-ai o soacra care crede ca sughita de la frig si incearca sa te convinga sa-i pui pantaloni sosete groase in picioare SI manusi, la somn...la 25 grade in camera.

cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011




hehe am dar vine la sapt si atunci du munca de lamurire cu ea..Vine si il infasa si ii pune caciulita..morrr. Si ma uit la sot cu o privire care spune multeeeeeeee....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Mada si eu tot cu ser il stergeam in fiecare dimi si mi-a zis o prietena sa sterg cu apa fiarta. Lui ii curge ochisorul si vad ca noaptea i se aduna secretia. Mama ma bate la cap ca a tras copilul curent de la citez 'atatea bai'...

------------------------------------------------------------------------------------------
Mami fericita de Edutu - Eduard Gabriel- 25.02.2011

Ana-Maria


...macar tu n-ai o soacra care crede ca sughita de la frig si incearca sa te convinga sa-i pui pantaloni sosete groase in picioare SI manusi, la somn...la 25 grade in camera.

cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011



dati ignore fetelor, dati ignore
si eu ma certam cu mama la maria cu caciulitza in cap in casa... si cu facutul saunei in dormitor cand ii faceam baie si cu " nu deschide usaa cand ii faci baie ca intra curentul.." si toate usile erau inchise, acum s-a relaxat , tb sa fiti voi tari si sa le dati citate medicale...
replica " asa au crescut generatii de copii" se poate para cu ..." da , dar care era rata de mortalitate infantila atunci?" asa i-am inchis eu gura cumnata-mii carea avea 20 de ani si se credea experta in pediatriesi vroia sa ma convinga sa-i dau lapte de vaca la fata

mami de fete frumoase MARIA DANIELA si DODO (ANDRA SIMONA) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele, help!!! Cine stie datele despre catank?
A nascut ieri, nu? si greutate, cm, stie cineva?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Mada terapia cu lapte o aplic la iritatia de pe fata si vad ca da rezultate bune. La ochisorcum, ii pun cateva picaturi de lapte in ochi si las asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:


4200gr, apgar 9, 55 cm parca,cez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui dorinut@

Mada terapia cu lapte o aplic la iritatia de pe fata si vad ca da rezultate bune. La ochisorcum, ii pun cateva picaturi de lapte in ochi si las asa?

------------------------------------------------------------------------------------------
Mami fericita de Edutu - Eduard Gabriel- 25.02.2011

Ana-Maria


nu stiu sa-ti spun ca nu am facut, roxy stiu sigur ca a folosit si i-a trecut bebelinei.


Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

in mom asta ma cert cu Cristi, ca vrea sa ma linga pe maini , pe bebita pe fata si mai vrea sa o si ciupeasca de nas
..pe langa faptul ca o da in leagan la viteza maxima, o albeste de pupaturi si ii duce pe rand toate masinutele sa se joace

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput