Gravidutze si mamici de Cluj - 172

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

GAbi, lui P i-au aparut prima data pe spate. Daca are ceva si prin par/cap, sigur e varicela. Ca niste muscaturi mici de tintar arata.
Fiinc micuta va face forma usoara
Cu freaza, afiseaza-te pe forum sau facebook. Profita de mijloacele moderne... si asa profit si eu, ca tare curiosa sunt, doar ma stiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

no, m-am conformat, Ioana

Inca nu stiu daca e varicela la Sofi, nu a mai aparut nimic, in total vreo 5 buburuze mici, stare buna. Sara, nimic.

Spune-mi te rog, daca e varicela, cat se sta in casa?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

Meli - Si eu am strans hainute pentru fetita. Daca vrei, ne putem intalni si maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

MULTUMIM MULT FETELOR DE URARILE DE BINE...ieri n-am reusit sa intru delocsa va multumesc..eram sigura ca o felicitati pe SARA.

MELI doamne fereste pe toata lumea...o sa incerc si eu zilele acestea sa pregatesc cate ceva.Bravo lui pitic.La al meu daca ii spui sa se uite urat....asa urat se uita,ti-e si frica sa te uiti al el...noi tot spune ca v-a fi batausul cartierului...sper ca NU

NICO felicitari pt intarcat.. f bine ca da roade explicatul si rabdarea ta...eu mai nou tare repede imi pierd rabdarea...

GABY speram ca nu e varicela...asa si la noi..sara e vaccinata.la alees am spus ca nu-l mia fac..poate nu-s asa bune nici atatea vaccinuri.el a primit deja mai multe decat sara la varsta lui.sper numa daca face sa faca o forma usoara...care zile nu trebuia sa iesim?ca am iesit zilnic...n-am ajuns la intalnire ca am avut musafiri de ziua sarei...

somn usor la toata lumea..

KItzy bravo voua..

ELENA mai poti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata

GAbi, ai vaut probabil pe FB. CAm 10 zile nu se iese afara. Tu poti iesi linistita! Azi se va vedea daca e varicela sau nu.

Ioana, e vb despre varicela. cit nu iesi afara. Despre radiatii/ lipsa ozon... eu nu prea am incredere in panicatii de la stiri.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

neata!
La multi anisori, Sara!


Fetelor, daca vreti sa iesiti cu copiii din oras, va recomand sa mergeti pina la Moara de Vant. E o gradina zoo pe drumul spre ciurila, unde pot sa interactioneze picii cu animalele. am fost ieri si Stefan a ramas "marcat" - nu se mai opreste din povestit despre cum a dat el mincare la mieluti si capritze.

Gaby, faina freza! Tin pumnii sa nu fie varicela...si stefan are fata plina de bube azi...ma tot gindesc ca o fi totusi de la ceva insecta...

Duminica frumoasa tuturor!

Anca si Stefan (13.01.2008)
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anca si stefan al meu a fost la parcul acela zoo- cu gradinita.

intrasem sa zic ceva da nu mai stiu ce..

gabi, ce draguta e micuta cu palmier in cap! am vazut-o pe fb, da n-am putut comenta ca nu suntem "pretene".

noi suntem mai binisor..tot caut bona+menajera pt 4 ore. am vb cu cineva dar pana la urma nu ne-am inteles. mai caut :)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

anca si noi am fost ieri la Moara de Vant.Tare mult i-a placut Juliei sa le dea graunte caprioarelor, sa alerge dupa iepurasi si unui miel i-a dat sa bea lapte ca era ora mesei si tocmai atunci eram prin zona.

gabriela bubele de varicela i-au aparut Juliei prima data pe spate, dar in cateva ore deja erau bubite cu lichid.

elenuta parca tu intrebai ce mai fac.Sunt din ce in ce mai mare si ma misc in reluare, dar in rest sunt ok.Tu cum mai esti? Mai ai asa putin...

O saptamana frumoasa.

Lilly 30+ , mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

va las poze

fug ca plange micu

http://family.webshots.com/photo/2266292760102838148IFAcnx

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Paula, super pozele, ce dulce s-a facut Mihaita, pai si nu vrei sa ne imprietenim???

Ioana, am vazut si pe FB, multumesc!

Lily, bine ai revenit cu vesti despre voi!

Anca, superideea cu ferma de animale, Sara si Sofi vor fi incantate cu siguranta

Meli, n-am dat niciun semn ca sunt in dubii cu varicela, de-aia stam cuminti si nu ne vedem cu nimeni, dar te sun eu, bine?

Deci, cred ca nu e nicio varicela, in afara celor 5 punctulete care intre timp s-au uscat, nu a aparut nimic. Mai e timp sa apara ceva? Sau trebuia deja? Mi-e si jena sa o duc la dr, poate zice ca sunt paranoia
Altfel, bine, eu cu Sara am iesit la shopping in mall, tati cu Sofi acasa Tare bine a fost

Multumesc de aprecieri, tare bine ma simt cu nou bob, Sara e mandra ca avem tunsori la fel, iata si poze daca doriti:
http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1



Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput