Stelute de ianuarie februarie 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

LORE fata mea,imi e mila de tine !
pai de-aia ma vedeti pe mine eroina,dar eu nu am nici un merit ,nici eu nu as rezista daca mi-ar alerga asa..au si ai mei zile,o data la luna,sau mai rar...dar in rest eu imping carutul si ei langa sau dupa mine.cand ajungem la traversat,le repet sa stea pe loc,desi ei se opresc de atata tocat la creieri in fiecare zi .Andres o ia in fata si eu ii amintesc ca la sosea sa se opreasca,si se opreste pana vin.
intr-o zi a dat cu pietre in masini
deci mai face si el,dar macar pot sa imping carutul ..

tu nu stiu cum te descurci sa iesi asa cu ei..mare rabdare trebuie sa ai !

DANA cica nu ramane gravida in capitolul asta hhaaaaaaaaaaaaaa
deci e ca la telenovele:in capitolul urmator veti vedea DANA GRAVIDA !
unghiile le faci si tu asa cu gel?
eu tot nu am inteles tehnica asta.sunt unghii aplicate si incarcate cu gel?ca eu asta stiam..altceva?
si cat te tin ?

BEBEIA e corect cu fumul,dar eu tin si cu fumatorii,adica trebuia sa le lase si lor anumite baruri,cluburi doar pt ei,macar bombele alea de cartier unde nu intra oricum nici mamici nici copii..crasmele alea afumate,ca nefumator nu ai ce cauta acolo,ca eu nu am auzit un nefumator sa se duca dimineata sa-si ia o tuica la prima ora Paia sa-i lase nene in durerea lor,mi se pare ca le ia toate drepturile.
Aici deja era legea sa nu se fumeze in restaurantele mari de peste nu stiu cati metri...deci in alea la care te duceai sa mananci,ca alea sunt mari,era fara fumat.
bombele ramasesera la alegerea patronului,mi se pare normal sa isi aleaga omul,daca are o crasma cu doo mese,sa faca ce il intereseaza pt 10 betivi ai lui zilnic.vorba vine,ca doar nu doar betivi sunt..

la primul botez eu am facut intr-un restaurant de nefumatori,dar la vremea aia inca erau restaurante si de fumatori.drept pt care unii invitati au comentat ca ce rahat de botez sa iasa lumea sa fumeze afara!si nu ieseau chiar afara,cum se iese acum in strada!!! ieseau din sala de mese imediat incepea barul cu tejghea,de unde isi puteau servi ce bautura doreau,si fumau acolo in liniste.barmanul imi punea la socoteala si ce se consuma acolo la bar.


nasol sa nu fii linistita la munca !!

RAMONA ma bucur ca mai scrii,tu nu esti pe FB?sa te pun amica ,sa imi vezi pozele.ca de la o vreme nu le-am mai pus public,le-am pus acolo pt suta de prieteni
parca mi-e mai bine asa sa stiu ca nu mi le vede orice necunoscut cretin pe net.

HELE hai,ma,tocmai voua nu v-am spus tehnica asta cu maioneza??ca o stiu de 15 ani de cand sunt aici .tocmai voua nu v-am dat-oo...

LIUDA,la aia de o fac eu e cam o cana de ulei,si un ou,dar maioneza aia e pt toata salata,nu mananci tu o salata intreaga ca sa halesti atata ulei.in plus,o salata boeuf o faci de cateva ori pe an.si iti revine sa mananci de acolo o lingura .
eu una nu mai pun si deasupra salatei maioneza de-un desht cum se facea la noi,ornata ,de-mi venea sa vomit.eu cand eram mica nu suportam salata boeuf din cauza maionezei de acre zici tu,frecata la mana cu 1 litru de ulei.

ALINUK

Am primit pachet ca in armata !!!!
mi-a trimis LALA multeeeeeee,cozonacccciiii ,prajituri,niste chestii de desenat pe oua si de lacuit,nu am vazut in viata mea asa ceva,daca aici nu se fac oua de Pasti si cand am plecat eu nu erau decat pensule si ciorapul cu patrunjel
trebuie sa fac o scoala ceva ca sa citesc toate astea
cozonacul merge incalzit la microunde!!!
ma simt ca la mos craciun !!
siiiiiiii cadoul cel mare,de la Anna pt Andres o oala care cand faci pipi canta.
a facut dimineata si asa mult i-a placut cantatul! ca asa am avut proasta inspiratie sa ii pun oala in pat si el s-a ridicat sa vada ce-i canta la cur,ca deh inginerul trebuie sa vada ce si cum! si a curs in patul meu ! schimba lenjeria ! am protector de saltea,d-ala cauciucat,deci nu.i problema.
am pus lenjeriile duminica.luni a vomitat Andres pe a lui,Sofia s-a pisat pe a ei si azi joi Andres pe a mea.deci schimbam lenjerii ca alta treaba ce avem?
a promis ca de dragul Annei va face si kk in oala asta cantatoare !
m-a intrebat CUM CANTA...sa vedem cat ii ia sa se prinda ca daca pune apa e la fel...
si sa vedem cat il tine bucuria
bai,nu pot sa cred ca sunt iar aici cu Andres,faza asta o trecusem acum un an ,deja devenise "barbat" si facea idn picioare la wc,nu pot sa cred ca acum facem abia dupa ce primim cadou cantator de la fete Lala a zis ca pe astia ii insuram amandoi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda1 spune:

aelita - cozonacuuuuu'
haha oala cantatoare, lasa-l mai sa se distrezeeeee, sa vezi acum ce pishatoare o fi... bai tu nu ii zi de apa, ca poate nu l-a duce mintea, nu comenta, zi ca doar la pish canta, nu ezista alta solutzie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

La noi, un singur om, nu poate iesi cu amandoi. Si cand era mai mic, nu puteam iesi, numai unul, cu Roni... Ca e spirt si fugea intr-o clipa, aiurea si trebuia sa fim pe faza... o nebunie...

Azi mi-a dormit, fix 10 minute. Deja mi-a facut nervii franjuri. Nici nu tace sa-l lase pe celalalt sa doarma...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

LORE iesi doar in fata blocului cu ei,pana se mai invata si el sa nu mai sara in strada,dar undeva unde nu e pericol.eu aici nici nu am pericol si asta i-.a ajutat,ca daca stateam undeva sa ies direct pe strazi,si eu as fi fost stresata si ei si atunci copiii cam asa fac,fug pe strazi .dar eu aici nu am pericol,e o singura straduta de unic sens si circulatie de vecini,si direct in parcul din fata pe unde nu circula masini.si cand iesim la Sofia,la fel,nu ajungem in strada principala,doar 2 stradute de bloc.si eu aici i-am tinut numai pe trotuar chiar daca nu e circulatie,sa se invete asa si la fiecare traversare dina sta aproape inutila,de 2 metri unde nu vin masini,eu le-am zis sa stea pana ma uit eu bine de masini,ne oprim,chiar daca se vede clar ca nu vine nimeni,ca nu e trafic,doar vecinii de la bloc.dar ca sa priceapa ei si sa nu imi sara in strada cand iesim in alta parte.
in parcarile mari,le zic sa stea langa masina,sa nu se miste de langa noi.incearca doar in fata blocului ,nu stiu..tu cum ii scoti afara singura?nu ai un loc in fata in care sa nu traversezi ?
ca nici eu nu umblu cu ei cine stie pe unde,doar aici in cartier ,parcul din fata si statia Sofiei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

nuuu,Liuda,nu ii spun de apa,cum sa ii spun??
m-.a intrebat el ce e cu punctele alea metalice din fundul oalei,ca el s-a tot uitat care e spilul!! si i-am spus ca sunt OCHII care vad cand face pisu si se bucura si canta
nu va bucurati prea tare,au urmat doo k pe el,cu promisiunea de fiecare data ca va afce la oala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

buna fetele, mai bag si eu un ochi

vaz ca sunt si altii cam ca noi...

Lore eu sunt tot asa si de aia evit sa plec undeva cu ei. macar am curte si se joaca afara, insa prin oras nu ma aventurez. ai mei asculta pina le trezeste ceva interesul si uita ca trebuie sa asculte rabdare si tutun, alta solutie... am vaqzut aici unii parinti le pun ham adik un rucsacel haios cu animale etc si cu un cordon atasat de care ii tiin. eu am incercat cu Tony si se zbatea ca un catel, ii place rucsacul dar sa nu tin eu hamul, n-am rezolvat nimic asa

Aelita deci asta o fi solutia, sa-i gasesc gagica si lui fii-miu apoi poate face in oala ?? identic, nu vrea si pace si stiu ca poate, stie precis cind face ca se cracaneaza tot inainte si se duce in alta camera. eu trebuie sa-l invat pina in iunie, tragedie mare altfel ca nu-l primesc in tabara

Ai mei maninca ingrozitor de prost in ultimul timp, mor de nervi ca nu mai stiu ce sa le mai dau. cred ca le bag ceva foame si apoi sa vad daca schimba atitudinea. asta mare l-a stricat si pe prislea, ii tot zice ea ca totul e iak ...

ce se aude cu slabeala?? mai e cineva interesat? ma laud si eu aci cu 2 kile in minus





Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda1 spune:

Deci, e 7 si eu sant la munci!!!!! dupa o noapte furtunoasaaaaa!!!!
ce spor am avut si azi asa cum eram io zombi!!!!
Copilul drag de el, s-a dus la bona!!!! M-a luat din usa cu "du-ma la Tia" bine eu n-am fost contra ca sant cum sant azi... deci sa o plimbe ea!!!!


ce vroiam sa zic... aaaa cu zlabealaaa!!!! Io ma laud!
Stai sa a laud! deci ma laud ca m-am ingrasat ca scroafa.... am mai zis cu 2-3 kile!!!! Dar cel mai tare pot sa ma laud ca azi a fost clicul ala in capul meu, deci azi mi-a picat fisa.... adica azi a fost ziua aia cand am zis STOP!!!! Si cred ca tura asta e ceva serios!!!!! E ziua aia cand am ajuns sa nu ma accept psihic, ca m-am trezit asa din senin cu o buuurtaaa in fatzaaaa, si blujii mei parca sant mai stransi pe cur... deci si prin urmare, ma laud! CA DE AZI O SA FIU OM SERIOS! o sa vedetzi voi.....

Hahahaaaaaaa si ca sa ma simt bine, azi mamica unei fete la gradinitza, mamica aia e zlabaaaaaa, adica e zlabaaaaaaaaaa adevarataaaa!!!!!! Si ma vede asa ametzita si ma intreaba daca sant bine! Zic daaa, sant excelent de bine!!! La care ea cica "daaa, si eu sant lesinata ca sant la cura de slabireeee! N-am fost in viatza mea asa de grasa, cand am nascut fata aveam kilogramele astea" si io ma uitam cu ochii mei umflatzi ricosatzi la ea.... zic frateee, daca si asta tzine cura, asta care e o aschiutzaaaa, o scobitoareeee, si eu ditai vacaaaaa chiar nu pot!
deciiii io de azi sant om serios!!!!

va rog sa-mi permitetzi sa ma retrag!!! la naniii eventual daca m-a lasa copilul!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Neata, doamnelor!!!

Dana, ce preturi mici la voi!!!Aici parca e cea mai bogata tara din Europa-toate sunt scumpe.

Bebebia, urasc oamenii ranchiunosi. Cred ca e o dovada de minte ingusta. Si la noi avem destul.Imi pare rau ca e asa greu. Sper sa treaca repede!Bianca a mai fost la gradi? Ca vad ca zici ca e mult mai bine. V-ati imunizat sau ati stat acasa?

Ramona, n-ai putea cu Iris sa-i faci un program de tzitzi si sa te tii de el? De ex ii dai la somn si atat. Si daca cere in rest ii spui ca tzitzi doarme ca sa mai faca alt laptic si o sa se scoale mai tarziu.In prima sapt o sa fie mai greu, apoi invata poezia.
Promit sa pun poze sapt viitoare!!!
Felicitari lui Robert!!!

Haha, Hele, si eu imi doresc sa am sanii mici. I-as face cupa A. Dar nu se poate!!!

Cu Anna cu olita, nu tinu minunea decat o zi.Alaltaieri ne-am dus la loc de joaca si a facut acolo pe ea.Si ieri la gradi.Asta si la 30 de ani o sa faca tot pe ea.

Liuda, haha te-ai socat la ulei. Da, intra mult ulei. Dar eu la salata pun putina, cat sa manjesc asa. Ca nu-mi place daca e multa ca mi se pare grasa.

Avem si noi coarda de anul trecut. Dar am facut-o pierduta ca ma saturasem de sarit.Cas ma puneau sa sar si ele numarau.

Alinuk, bafta la targ!!!Nasol cu vacanta anul asta! Nu stim nici cand, nici unde...Dar undeva va fi.

Aelita, super Andres!!!Poate la voi tine mai mult decat la noi.

Haha, pofta buna ,fata!!!!Am zis eu ca pun pe forum anunt mare :

ATENTIE!!!!!AELITA MANANCA!!!!!Veniti repede sa vedeti ca nu se stie cand se mai intampla!!!!Asta-i ca eclipsa, nu se intampla zilnic.

Sa v-o parasc: mananca o prajitura, mai mananca inca una, apoii un pic de cozonac si cica gata, ea nu mai poate!Nu m-a facut si pe mine mama asa!Pai in ritmul asta o sa-ti ajunga cozonacul ala pana la Paste!!!De-aia intrebai daca se poate baga la microunde!?

Lore, sper sa ai o zi mai buna azi!!!!

Fug la gradi si revin mai tarziu si continuam.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

neata

cum LALA nu se poate sa iti micsorezi sanii? eu parca stiam ca se poate. dar nu as face asa ceva. mie imi e frica sa ma tai pe la sani, sa se umble in zona aia cu cutite :)))...brrr. si asa m-am muls ca vacutza si ma tot gandesc sa nu ii fi afectat. mi-am facut eco mamare, vreo 2, dupa ce am terminatde alaptat si se pare ca e ok, as avea un mic chistuletz dar se pare ca nu-i problema.

... aa, citesc acum de Anna si de Andres... inca nu s-au dat pe brazda cu olitza. e sa zic, e de munca la unii copii.

LIUDA ce faci? ai dormit in noaptea asta?

azi fac 15 saptamani.

pupici, o zi buna!

15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

RAMANE DANA GRAVIDA ! daconst!
ca citream mesajul ALINUKAI convinsa ca o citesc pe DANA,si cand am ajuns la faza cu "plecam toti 4 in vacanta" am avut asa un gol in stomac,de emotie,zic s-au inmultit !!!!!cand ma uit,e Alinuk!
sau s-o inmulti ea?

Sofia(2ian2007) ,Andres(22mai2008),Miguel(16aug2010)



hahahaaa
Aelita mamica tu ai cosmaruri!
cosmaruri pt noi vad

auleooo
alte cosmaruri cu iepurii pe plantatie la Lala
doamne feri!!!!

Citat:
Aelita,hahaha,m-ai facut sa rad.O sa raman gravida,dar nu in capitolul asta.



Dana sa ne zici la care capitol te hotarasti...sa celebram cum se cuvine si in titlul acestuia!!!!


Biribu! felicitaaari!
pt -2kg! pai e visul meu!
de slaba... nah

cum ai facut?

Lore, si eu zic ca e periculos cu copil 'fugator' pe strada
Noi iesim cu amandoi. Adica o persoana cu amandoi, dar sunt rezonabili si stiu ca exista cateva lucruri care nu se negociaza:
centura, traversarea..


Aelita pune mamica mana de mananca. Nu de alta dar alaptezi! Te trezesti cu cine stie ce carente.

Hele 15??
ce trece vremea
hai ca se duc si greturile ....bafta!


pup cucuiete, sa aveti un we pe cinste!

si haideti lao cafelutza, sa o tinem treaza si pe liuda








Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">pur si simplu MAMA



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput