FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Elena: Stiu ca Dumnezeu are un plan pentru fiecare....si stiu ca intr-o buna zi ( atunci cand va dori El)va face si pentru noi o minune!!
Hellen: Doar vezi cate reusite are dna dr!!! P e 11 te asteptam cu beta mare!!!!!!
Amzulica: Ce poveste trista are cunostinta ta.....ii doresc sa fie puternica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Elena felicitari pentru gemenasi!
Hellen sunt aici pentru galerie pe 11, Doamne ajuta!
Amzulica cred ca Luca te tine in priza
Camelia ce fac flacaii?? Sanatate multa!
Noi tocmai am facut morfo de trim II, bebelina e in grafic, trombofiliile sunt sub control, Doamne ajuta in continuare!
fetele!

22+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Buna, Fly! Ma bucur ca esti bine si tu si gargarita ta. . La mine abia acum incepe sa treaca greu timpul. Astept cu atata ardoare prima eco, sa vad daca sunt sau nu gemeni. Mi se pare atat de grozava ideea cu gemenutzii ca ma gandesc non stop la asta. Am innebunit cu netul, cautand valori BHCG la sarcini gemelare. Sper sa ma echilibrez si sa pot astepta linistita pana pe 14. Vreau sa va intreb ceva, poate stie cineva-Dr. Dracea urmareste si sarcina? Exista vreo posibilitate sa poti naste cu ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

elena multumesc!
dr dracea nu urmareste sarcini, dar ai putea fi monitorizata tot in clinica de alt medic, de dr. anghelescu, de ex.
iti tin pumnii sa fie totul bine!


22+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gilona spune:

Buna fetelor! In primul rand va felicit pe cele al caror fiv a reusit iar celor care urmeaza aceasta procedura de a ramane insarcinate le urez succes.Va urmaresc de foarte mult pe acest site dar niciodata nu am avut curajul sa va scriu. Am avut si eu 2 intalniri cu d-na dr dracea iar pana acum am facut analizele si HSG recomandate de aceasta. Eu am 30 ani si trompe impermeabile. Astept cu nerabdare rezultatul analizelor iar daca acestea vor fi bune sper sa pot incepe procedura de fiv. Pe 14 am programare la d-na dr.Va pup si sper ca sunt binevenita in clubul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Draga Gilona, bine ai venit! Bafta cu analizele si sa incepi fiv-ul cat mai repede. Hellen, cum te mai simti? Asteptam bhcg cu pumnii stransi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Buna fetelor!
Hellen multa bafta,iti tin pumnii!
Gilona bine ai venit in randul nostru...si eu am programare la d-na dr.pe 14 abia astept sa ii arat analizele si sper sa fie totul bine si sa pot incepe "distractia".Multa bafta iti doresc si tie!
Elena:mai ai putintica rabdare,nu mai e mult pana pe 14 si important este ca ai o sarcina indiferent de cati au prins...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

buna,
eu sunt in perioada de asteptare, cea mai grea, am momente si bune si rele abia astept ziua de luni.
cami,bebe unde ati facut beta? care laborator da mai repede rezultatul ?
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Hellen, eu am facut testul in 2 parti: Gynera (a durat mai mult de 24 h) si Centrul Victor Babes ( am aflat dupa 4 h). Mai e putin pana luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:



Hellen, si eu si Bebecord am facut la Praxis, rezultatul vine pe la pranz in aceeasi zi, dar trebuie sa te duci personal, tin minte ca mie imi iesise de dimineata testul in urina si negociam cu aia la telefon sa-mi spuna daca beta este peste sau sub o suta pt ca valoarea exacta nu a vrut sa mi-o spuna prin telefon. Si 2 saptamani de asteptare nu mi se pare greu si nici mult, nici atunci nu mi s-a parut, sa vedeti cum e sa astepti 8 luni sa-ti vezi copiii sanatosi, asa ca rabdare fetelor si mult noroc sa fie cu ochisori!

32+

Mergi la inceput