FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

Salutare,
asa e camelia ai dreptate trebuie sa mergi personal altfel nu dau relatii.
succes fetelor care incearca, va tinem pumnii. noi suntem bine crestem, avem deja 15 zile, papam si facem nani.
va pup pe toate.
mami de bebe horia si bebe david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura2008 spune:

buna fetelor
M-am hotarit sa fac fiv 2 cu dr Dracea, vad multe rezultate la ea, si voiam sa stiu daca mai face fiv si la Giulesti. Ma gindeam si la programul gratis-din motive financiare va imaginati-se reduc costurile foarte mult, dar totusi analizele si eventuala laparoscopie sa o fac la gynera(problema mea sunt trompele-am facut 2 laparoscopii pt ele neosalpingostomie, erau trompele infundate), am facut si 2 IA nereusite, si un fiv nereusit la Ominiclinic, si cum nu mai am timp, acus fac 33 ani vreau sa merg pe maini sigure de aceasta data. Stiti daca mai face si la giulesti? Preturile de pe prima pagina sunt actuale?
Multumesc si felicitari reusitelor, si mult optimism aspirantelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Laura, dr Dracea nu mai lucreaza la Giulesti de multa vreme.
Imi pare rau ca ai pierdut timpul si banii la Omniclinic, sa-mi fi facut moca ca nu m-as fi dus pt ca nu au experienta , drept urmare nici rezultate. Nu te grabi, 33 ani nu e mult, daca te-ai hotarat sa mergi la dr Dracea esti pe maini bune. Succes!

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Buna fetele!
Am facut analizele si mi-a iesit AMH 2,2....o fii de rau ...m-am cam speriat ca-i cam putin.Voi stiti cv despre treaba asta?Voi(cele care sunt deja gravide)aveati AMH mai mare inainte de a incepe tratamentul ptr fiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica31 spune:

Buna fetelor!

Sunt noua la acest topic dar va urmaresc de ceva vreme pentru ca eu m-am hotarat sa fac Fiv la D-na Dracea. Maine trebuie sa incep injectiile de inhibare dar problema este ca la analize am depistat ureaplasma poziv. Eu iau tratament si d-na Dracea a zis ca nu e nici o problema,ca la punctie se pune un antibiotic foarte puternic ca sa distruga eventualii microbi. Dar eu sunt stresata si nu stiu ce sa fac. As putea sa mai aman o luna dar e asa de grea asteptarea....

@mrg eu am amh 1.9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Buna!
Multumesc frumos ptr raspuns,Roxica.
In legatura cu teama ta cu antibioticul,nu cred ca ai de ce sa te temi...d-na dr.nu cred ca iti recomanda ceva ce ti-ar putea afecta viitorii embrioni...
Incredere si relaxare!(asta o spun si ptr mine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica31 spune:

Un link cu mai multe informatii despre AMH:

http://clipedinviatamea.blogspot.com/2010/02/hormonul-anti-mullerian-amh.html

Eu zic ca la tine e super ok.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Multumesc ptr link-ul recomandat!
Sa speram ca vom avea noroc in cele din urma,toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gilona spune:

buna roxica. imi poti spune si mie ce procedeu ai urmat pana ai ajuns la inhibare? eu tot la dr dracea sunt iar pana acum am facut niste analize si hsg. as dori sa stiu cam cat ar mai fi pana la inhibare. multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2010 spune:

Tot legat de acest AMH care pune atata presiune pe noi, o viziune mai optimista:

http://www.medhelp.org/posts/Fertility/So-whats-the-real-story-behind-AMH/show/1269055

Mergi la inceput