Prietene la bine si la greu - 114

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Lumi sanatate multa

Remus tratat cu apa de mare, vit c si cam atat, am inceput sa-i dau acum oscilo pt imunizare.
Eu is mai naspa, stranut, M, ureche infunda si parca si doare

Teiu si Iuli niste scumpi

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

si aici si la gemeni se mai pomeneste de vacanta de vara,mai ales peste hotare....noi cred ca tot in tara,ca tati e un pic mai prapastios(aici se vede ca l-a mostenit pe socru,care e etalon) si nu are curaj sa plece cu mucosii asa "mici" in alta tara. Poate totusi facem 2 vacante, una mica in tara cu mucosii si una doar noi (asta daca decid ca ii pot lasa cu ai mei fara mine)



Dragos si Eva _30.11.2009



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Am intrat sa va salut si sa va urez un weekend placut.

Am vazut poze cu gemenii, foarte draguti.

Scump tare este si Matei, cum il mangaie el pe Santi. Poza cu Santi la tzitzi este super, la fel ca si celelalte, dealtfel.

fulgusorilor bolnaviori, sa se faca bine repede. si pentru mamicile bolnavioare.

Felicitari si pentru noua . Sarcina usoara pentru toate fetele cu burticuta.

Luni am facut vaccinul de 1 an, si de atunci Andrei doarme cam rau, mai ales noaptea. Nu stiu daca asta este motivul, sau maselutele care se lasa muuuuult asteptate.

La capitolul crize, stam si noi destul de bine. Acum a inceput si Andrei sa urle si sa arunce ce are prin maini atunci cand nu obtine ce vrea. (si eu care credeam ca poate sarim aceasta faza)

Prin parc este destul de cumintel, se joaca cu ce are el in mana, nu vrea jucariile altora. In schimb vrea mancare de la altii(aici ar fii multe de spus: nu inteleg de ce copii trebuie sa manance cate ceva in groapa de nisip, chiar daca au mainile ocupate, ei trebuie indopati cu cate ceva). Merge efectiv si cere: pa-pa.

La groapa cu nisip am alte problemute: cum el este cel mai pitic de pe acolo, el primeste tot timpul cate o lopatica in cap, cu sau fara nisip, cu sau fara intentie.

Ma duc sa termin bagajele. Fugim la tara.

Sa aveti un weekend placut!

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

floricik of, draga de Zburly. Cit mai dureaza situatia asta in care stati toata saptamina despartite?


Nu stiu cat va mai dura chestia asta... Chiar zilele astea vb cu tati despre asta si nu stiam ce solutie sa gasim. Oare o putem da la cresa din septembrie? Ea face 2 ani pe 12.12. Dar si cu cresele astea am o gramada de cuie...oare va lua toate balariile de la ceilalti copii, ce papa acolo, cum sa doarma , ca ea adoarme numai in brate etc O cresa privata nu cred ca ne permitem...
Esti draguta ca te gandesti si la noi.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Un special pt Annabelle si pt Andre.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Lumi si sa va facti repede bine.
Ne pare rau ca trebuie sa treceti prin asta.

Magda, mami de Rares si Iarina
_Blogul lui Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Floricik stiu ca va este greu fara micuta Zburly, dar decat sa o iei din super conditii de la mama ta, sa o dai la o cresa de stat unde sunt 30 in grupa cu M pana in pamant, sa stea o sapt. la cresa si 3 acasa bolnava, eu zic ca mai bine o lasi acolo unde nu-i lipseste nimic. Ptr. socializare din toamna sau primavara poti sa o duci acolo la o gradi 4 ore, stii ca nu sunt probleme de locuri la gradi ca in Buc., zic si eu sa nu fie cu suparare

mami de Vlad (29.10.2009) si 7+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Lyly - multumesc

Remus are un ochisor rosu si colecteaza vad, oare ce-i pot pune?

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Andre, sper sa reusesti sa treci cu bine peste perioada asta si sa iei cele mai bune decizii..

Floricik, asa zic si eu cu gradinitele...cred ca mai bine sta ea la ai tai si cu gradi doar dimineata pt joaca cu alti copilasi, macar pana mai face 2ani jumate..E greu pt voi sa nu o vedeti asa des..dar cred ca ea e totusi fericita sa fie cu ai tai..

Cristina asa tarziu ati facut vaccinul de 1 an?pupam piticul care si-o cam ia in parc..si fiimea e bleguta si sta sa ii ia oricine jucariile..

Si va prezint posesoarea de palariuta noua





Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 17+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Lyly - multumesc

Remus are un ochisor rosu si colecteaza vad, oare ce-i pot pune?

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura


Incearca cateva picaturi de lapte matern, stiu ca este bun, dar nu stiu daca ptr. toate.
si multa sanatate


mami de Vlad (29.10.2009) si 7+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput