Prietene la bine si la greu - 114

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Ma bintuie ceva....
Nu mai stiu daca i-am spus felicitari danei, poate era in postarea pierduta de azi de dimineata. Ei, nu-i nimic, mai zic o data
dana, sa fiti sanatosi, sa ai o sarcina usoara si frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Eu sunt daramata Am fost la doctor,iarasi a plans cand l-a vazut cu stetoscopul.... Am facut radiografie,iara plans de a si transpirat toata,mi s-a rupt inima in mii de bucati astazi.....
Facut analize la sange,alt plans de sarea camasa de pe ea....eu plangeam foarte discret.... Montat branula si administrat Hidrocortizon hemisuccinat(eram atat de speriata,nu stiam daca sa accept sau nu,l-am sunat pe Richard,tremuram toata....) Cum fata nu mai putea sa doarma,manance sau macar sa bea apa din cauza crizelor de tuse,am acceptat(atat Richard cat si mama au fost pro). Ca o paranteza: nu stiu cat de buna a fost decizia de a baga steroizi in copil,dar astazi a reusit sa doarma,tusea s-a calmat vizibil,a reusit sa bea si putin lapte....acum doarme iarasi(ieri a stat treaza pana la 3 noaptea)
Doc a spus ca dupa cum se aude,crede ca e de antibiotic,eu nu,sa vedem rezultatele analizelor intai....

Socul cel mai mare a fost cand am citit radiografia: pneumonie interstitiala dispneizanta
Maine iarasi la doctor,sa vedem rezultatele testelor de sange...si sa primim antibioticul,mai mult ca sigur....


Ava,Gabitza,superbi copii aveti

I-am admirat si pe Matei si Iuli,niste dulci amandoi....lui Iuli cred ca ii era somn,ca tot se freca la ochisori.

Licu,pe mine ma plesneste cu mana peste fata(si pe mama),si nu tine cont daca suntem acasa sau nu. Dupa cum spuneam,cred cu tarie ca e doar o faza.
Stiu ca tie iti este mai greu,dar va trece
Imi pare rau ca stati rau cu datoriile,dar se vor termina,si e mai bine acum,cand sunt copiii mici,ei sunt foarte fericiti si cu castroane,linguri in loc de jucarii...noi suntem cei care ne dorim cele mai sofisticate/scumpe jucarii....
Ia gandeste-te,tu sau al tau ati avut sortator de forme? Sau mai stiu eu ce nazbatii?

Lili,Many,mult succes in gasirea gradinitei perfecte

Cam atat pot,va pup si va doresc noapte buna





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

oooof, Lumi imi pare tare rau pentru diagnostic Insanatosire grabnica si multa putere sa scape cat mai repede de boala!

si la Emi a inceput o tuse urata... noi am fost duminica in vizita si era o persoana racita, cu tuse, pe tratament cu augmentin... e clar ca a luat de acolo si eu deja am nasul infundat si ma racaie pe gat, deci slabe sperante sa mai scape cineva din casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata


offf,Lumi saracuta de Annabelle si de tine. Sanatate multa,sa va faceti cat mai repede bine

Poftiti la si un ceai cald pt cele cu semne de raceala.... se pare ca a venit primavara...sa trecem cu bine si de astenii


Ava,mie imi e un pic mai usor cu ei afara pt ca doar Dragos e mai calator(tinta predilecta cainii),Eva se opreste in primul carucior/ tricicleta,care daca mai are si oplasa in cos are fata mea ce face... cotrobaie si insira tot pe jos,imi aduce mie sticlele de apa iar ce e de mancat e pt ea. Nu sunt toti incantati de cotrobaiala, nici de faptul ca uneori ai mei copii sunt atrasi de jucariile altora decat de cele proprii si incerc sa nu o las prea mult.Nu prea stiu cum sa-i explic ca nu se umbla in plasele oamenilor, poate cand mai creste, sau poate aveti vreun sfat.Iar de acasa nu pot pleca cu un sac de jucarii,pt ca oricum se va gasi cel putin un copil care are ceva ce nu au ei
Ca tot am vorbit de jucarii,ai mei se joaca din cand in cand cu incarligatura aia de la Ikea,mai au niste Lego care e bun deocamdata pt rasturnat pe parchet,mai imbina uneori la figurinele alea tepoase .Deocamdata sunt in faza in care prefera diversele sortatoare, masuta de activitati,un puzzle delemn in care potrivesti animalul in forma decupata si mai plimba Eva niste plusuri si pantofii (toata ziua s-ar juca cu pantofii,ii baga in cutie,ii plimba ,ii scoate,baga altii,etc...bodogane tot timpul pe limba ei cand face asta). Dragos are preferinta pt tastaturi,a inceput si sa plimbe niste masinute iar cuptorul e the best,il aprinde mereu.
Interesante jucariile cumparate de Monis din Ikea,poate trimit pe tati intr-o zi sau cu totii( se poate urca cu caruciorul la etaj? ... n-am mai fost de la gravideala)

Dragos si Eva _30.11.2009



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neatza!

Va multumesc tare mult pt vorbele frumu, doar ma stiti, eu mereu bat campii, dar imi revin repede..Vorba Luminitei, doar eu si al meu nu am mai crescut cu nici o jucarie nu'st de care si totusi suntem oameni normali si capabili zic io

Lumi, tare imi pare rau de diagnostic, habar nu aveam ca asa usor se poate face pneumonie..Multa putere si forta sa te tii tare sa ii faci tratamentele ca la carte,sa scapati de dureri si raceli.

Pup gemeneii de Gabitza si Ava, tare tare simpatici erau ei acolo la gramada, e o placere sa vezi perechi de fratiori/surioare..pt cele care nu au si nu stiu cu ce se mananca efortul la dublu

Madam cu Macu, indiferent ce decizie iei cu intz' sau nu, oricum in viata asta multe alegeri care le vom face in privinta pruncilor nostri o sa ne atarne greu de gat, si o sa le facem cu muulta indoiala daca sunt bune sau nu...Eu zic ca e o etapa prin care o sa treceti candva oricum, nici nu stii cum piciul tau nu o sa simta deloc lipsa ca multi dintre fulgusorii nostri, si tu stai si jelesti dinainte..Mai bine gandesti pozitiv, compensezi prin altele pana plecati si profiti de vacanta PAM-PAM (zice aia invidioasa rau+++ ca ar pleca si acum intr-o vacanta in doi..)

si...revin mai tarzior cu o palariuta de care sunt taree taree mandra(am stat ast'noapte pan la 1..), e facuta cu mult drag pt rechinila urlaciosa, sa fie cea mai chic de chic dintre toate fititzele din parc

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 17+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

lumi, ...si multi pt anabelle sa se faca bine repede...am si eu o intrebare: i-a montat branula...dar i-a scos-o dupa aceea ..nu-i asa?????



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lumi si multi

mami de Vlad (29.10.2009) si 7+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Buna dimineata!

Of, of Lumi, draga de tine si de micutza Alexa Sa stii ca ai facut ce tb - si ca te-ai dus la doctor si ca ai acceptat tratamentul. Si Giulia a avut o data o tuse ciudata si tratamentul prescris a fost cu o solutie pt aerosol cu ceva corticoizi sau cum le zice (tocmai asta e avantajul cu aparatul asta, trateaza local).
Ma bucur nespus ca se simte mai bine, in cateva zile o sa refaca complet, vei vedea! Iti trimit multe imbratisari si ganduri bune!

Raluci, ce bine ca Bubu e bine.

Lili, te pupic inainte de toate si ma bucur ca mai scrii meniuri super interesante. Am gasit si eu niste retete de mic dejun super bune, testez in wk si raportez.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Dragele mele, am intrat pe fuga sa va pup, nu stiu cand si cum oi mai putea sa intru. Tin mult mult sa o pup pe Dana , careia i s-a intamplat o minune si sa ii spun ca-mi rade inima de bucurie ca frumusheata de David va avea surioara / fratior si sa o pup mult pe Annabelle , fa-te repede bine, pui drag!Chiar va pup pe toate, dar pe Dana si Annabelle le tin minte de la cititul pe ultra diagonala din ultimele zile. Nu imi motivez absenta, dar sa stiti ca nu lipsesc pentru ca asa vreau, ci pentru ca trec printr-o perioada cumplita si sunt pusa in fatza unor decizii mari si mi-e greu. Miany , noi de maine suntem acasa, sper sa ma refac si te sun sa ne vedem, da? Pup pe toata lumea Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b


incercat, se deschide insa nu pot vedea decat micul dejun, daca dau scroll imi apare nu stiu ce fas de mesaj

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura



ti-am dat share, sa-mi zici de ai primit




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)


primit, multumesc, ma loghez dar tot nu pot vedea, deci trebuie copiat continutul direct in mail

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput