Aspirante si Gravi Nou-Venite (106)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

saru-mana de cafea....si eu sunt chioara de somn, piticul meu n-a vrut ieri sa doarma decat o repriza de somn si azi noapte de la 3 la 6 numai foiala si maraiala cand in patut cand incepea sa planga si-l luam in pat cu mine, a dormit apoi pana la 9 jum si acum era super marait de somn abia a mancat si l-am pus la somn. e a doua oara cand nu doarme decat o repriza peste zi si e marait noaptea .
cora multi ani fericiti si impliniti alaturi de sotul tau
noi am facut in mai 10 ani de cand suntem impreuna si in iunie 5 de casnicie
polo mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

piticul a adormit, cafeaua am baut-o, i-am pus carnita la fiert, dar nu mai stiu ce sa-i mai gatesc, nici pt noi nu mai am decat niste ciorba si nici o idee , pe sot cand il intreb ce mai gatesc zice vedem noi, pai ce ai manca, nu stiu
are cineva vreo idee???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Iti dau eu o idee de gravida pofticioasa as manca pana la lesin niste varza calita

Sarcina la inceput... inceput de viata noua! Sa ne dea Dumnezeu sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea_Deeutza

Iti dau eu o idee de gravida pofticioasa as manca pana la lesin niste varza calita

Sarcina la inceput... inceput de viata noua! Sa ne dea Dumnezeu sanatate!



Bun si mie imi place din asta dulce, tocmai ce-am terminat ieri oala de varza, acum fac snitele din piept de pui si piure de cartofi, hai poate iti fac pofta...eu nu prea am avut pofte in sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

si acum repede un banc ca apoi papam si plecam la plimbare, se pare ca vine iarna de duminica, asa ca hai sa profitam de soare

Stewardesa:
- De ce strigati? De ce sunteti nervosi? Ok, v-a scuturat de cateva ori…Un gol de aer obisnuit. O zona cu turbulente…Se mai intampla…Gata, gata, ne linistim. Totul e bine? V-ati calmat? Ok, merg sa linistesc si pasagerii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Salutare pe ziua de azi,
abia am venit de la plimbare cu Alesia,a dormit afara si eu sunt moarta de somn,am mers intr-una cat a dormit.
Nu stiu ce are noaptea,asta apropo de dormit,se trezeste in fund de cateva ori si eu tre so trag jos so pun la san sa adoarma.E obositor nu gluma,nu stiu de ce nu doarme si ea continu.
Imi trebuie si mie o cafea ca abia scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

babi pt banc
eu azi le-am facut fetelor cartof cu morcov, dovlecel, cartof dulce si carnita de pui. adaugat un pic de unt si un pic de iaurt.
Marta a papat de numa.
Sara nu prea . a hranit-o taica-su , ca eu am fost plecata, si nu a stiut ca asta prefera sa ii bagi lingura de piure prin iaurt. glazurata adicatelea
de oameni mari eu am prajit niste carnaciori de astia proaspeti, cartofi prajiti si branzica proaspata.
stiu, stiu...grasime multa, colesterolul...
io vreau sa ma ingras, ca iar am slabit naibii, am 49 kile

dar pt maine am in plan ciorba radauteana ...si mai vad eu ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

aaa...maine pt bb fac spanac cu ou si smantana .

cu somnul fetelor e de groaza.
le-am cumparat ceai de noapte de la humana. ciu-ciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Fetelor va iubesc pt limbarnita ce-o aveti...eu 2 zile nu am avut net, pt ca s-a lucrat aici in zona asa ca am ramas placut surprinsa cand am vazut ca ati dat de baut si v-ati petrecut ca pe vremuri


Si eu la capitolul mancare pt adulti imi treba o carte de bucate si mult timp......eu am acum carnaciori (facuti de noi din carne de porc si pusi la congelator) cu pilaf de orez si salata de varza...meniu cam trist, dar sotul stie ca nu e timp de sosuri si sofisticarii

Si eu am slabit de arat ca un tantar, am 54 de kg mai am un pic si arat ca un schelet zambaret...nici mie nu imi place asa slaba, dar daca mananc o data in zi cum vrei sa arat?......acu o saptamana am ajuns la spital, ma durea capul, imi venea sa vomit, ma dureau ochii de la lumina, urechile de la zgomot si stateam ca un zombi in pat....la spital diagnostic f clar SURMENAJ....mi-au bagat o perfuzie cu un cocktail de medicamente si m-au trimis acasa la somn.....

Am vazut si eu prognoza pe urmatoarele zile.....s-a zis cu vara, vine toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Joann de unde ai luat spanac?.....la piata nu am mai vazut de mult.....si cate minute il fierbi?...mie una nu imi place si nu fac in casa .....nici Alexiei nu i-am facut, dar as incerca-o macar o data

Mergi la inceput