Aspirante si Gravi Nou-Venite (106)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

mey iar v-ati dat la fund ???
sau o fi de vina pagina cu nr 13 ??

iaca ca o sa incerc sa o termin io sa nu va mai fie frica de ea.

deeeciii...pana la urma am racit si eu ...aseara eram zombi...ma durea capul, gatul, ma ustura nasul si gatul si colac peste pupaza am o masea rupta care a inceput sa ma doara .
azi umblam si eu si fiicele din dotare cu mucii pana la genunci.

facut programare pt maine la dentist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

ete ca va salvai de 13.
acu sa va vaz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

salutare!!!!!
pagina 13 a trecut, joann a scos si biciul asa ca m-am aratat
fetelor nu stiu cand s-a facut miercuri , unde zboara timpul asta? bimne ca inca e frumos afara si ne mai putem plimba.
eu i-am facut o singura data lui Tudor papanasi fierti cu iaurt si vai ce se mai stramba si a mancat un pic dar cu gura altuia, mi-era mila de el, o sa mai incerc acum ca ne-am facut mai mari si o sa-i pun si zeama de la dulceta de visine facut de mama
sanatate joann si tie si fetelor, arianna ma bucur ca te aud, spor la mers piticutei, monica la masa de 17 poti sa-i dai banana cu branzica de vaci , iaurt facut in casa cu biscuiti, eu i-am dat gris cu lapte sau orez cu lapte pe care-l blenduiam cu banana si scortisoara de pe la 9 luni.
dragaica e bine are niste baieti minunati, am vazut un filmulet acum vreo 2 luni cu seby cum se certa cu ea pe limba lui, adorabil, a fost in tara in august, sunt prietena cu ea pe facebook.
nu stiu ce mai vroiam sa zic, ma duc sa-i fac piticului de mncare si o varza calita pt noi
mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

aaaa monica sau budinca de orez cu fructe la cuptor, eu recunosc ca i-am mai dat cam de la 10-11 luni cand si cand baby yogo de la nestle sau borcanase cu fructe, gen capsuni sau fructe de padure cu biscuiti rasi, asta pt ca nu puteam sa i le dau crude. da-i si carnita de vita, e buna lui T ii fac ca o mancarica de cartofi, cu o jum de ceapa, un morcov si cu rosii de gradina oparite si date prin strecuratoare si cu carne de vita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:



Un tip vine acasa la miezul noptii, beat, manjit de ruj pe fata si cu camasa descheiata.
- Ce-ai patit? intreaba sotia.
- N-o sa-ti vina sa crezi, m-am batut cu un clown. via Bancuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Buna ziua, ma bucur ca am gasit un forum cu atat de multe mamici, viitoare mamici si aspirante la statutul de mamica.
Pot sa va spun despre mine ca sunt incepatoare in ale scrisului pe forumuri, am mai avut o mica tangenta, nu de mult, cand eram inca aspiranta, dar de ieri, de cand am facut primul test de sarcina, iar rezultatul este cu 2 liniute, confirmat si de testul de dimineata... ma simt o viitoare mamica plina de viata si speranta, dar in acelasi timp destul de nestiutoare in ale sarcinii.
De exemplu acum nu stiu cand ar trebui sa merg la doctor, ca banuiesc ca asta ar fi urmatorul pas. Ultimul cm a fost pe 3 sept, iar pe 4 oct facut test cu rezultat 2 liniute :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

deea felicitari ce frumooooossss. o proaspata graviduta la noi
sarcina usoara
eu am fost prima data la consult la 4 sapt. cand se vedea doar un punctulet. apoi la 6 sapt se vedea inimioara batand ...pe atunci stiam doar de 1
hei chiar daca o sa te muti la odiseea care iti corespunde, mai intra si pe la noi sa ne dai vesti...ne prinde bine cineva nou din cand in cand.
noi aici suntem toate "cu vechime"

babi...chiar asa, tre incercati papanasii cu un strop de dulceata

eu azi ,din lipsa de inspiratie . si de carne le-am facut cartof, cu cartof dulce, dovlecel si brocoli. pus unt si iaurt.
Marta s-a cam stambat si a mai lasat in castronel, dar Sarei i-a placut ca a mancat si restul Martei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

dap...e fff frumos afara si noi nu avem cu cine iesi
eu singura cu ele nu mai pot, ca nu prea mai vor in carut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Olaaaaaa,v-am regasit dupa muuuulta vreme
Va salut pe toate fara exceptie si va doresc sa fiti sanatoase si sa va bucurati de puiuti,cele care aveti,iar pentru cele care inca asteapta,mult noroc in ademenirea berzelor
Despre mine,nimic nou,suntem prinsi cu serviciile,am cumparat de curand un apartament in capitala si am fost prinsi cu vizionari,agentii imobiliare,banca,etc
Din luna iulie suntem parinti adoptivi cu atestat,dar fara bebe,asteptam cu nerabdare sa apara si puiul nostru

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Buna fetele,
Deea bine ai venit la noi si felicitari pt bebe,o sarcina usoara iti doresc !
Babi da-mi si mie id-ul de facebook Dragaica...ms
Cora felicitari din toata inima

Mergi la inceput