Copilasi de Iulie - August 2004 * 69

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatzatrimitem mult soare si vreme frumoasa la Constanta si la capitala...la noi este o zi superba desi cam racorica de dimineatza
Robi multa sanatate si ai grija de tine....meii sa nu fiu de deochiptiu,ptiu.... da' n-am racit deloc iarna asta!
Multumesc pentru felicitari am sa i le transmit mandrei....meii sunt concursuri de genul voinicelul,acu s-a numit europrescolarul cu europa la joaca....nu stiu daca-s asa de importante,dar vorba Viviei sunt bune ca sa-si antreneze atentia....un coleg de la gradi si-a pus in penar o iconita si o poza a tatalui ca sa-i poarte noroc....strict pentru mandra mea sunt bune in special sa-si recapete increderea in sine.....pentru ca educatoarea urla la ei cand gresesc, mandra nu prea mai are curaj sa raspunda.....si sa-si dezvolte puterea de concentrare,adik sa nu-l bage in seama pe V care-i cere nu stiu ce din penar in timp ce trebuie sa rezolve fisele de avaluare.......si pista nu-i cumpar,am zis!...o aburesc io cu altceva
Apropo am discutat cu cineva si cica din clasa 1 trebuie sa incepem sa facem portofoliu cupilului care trebuie sa contina cat mai multe diplome si participari la concursuri....portofoliu care va conta la inscrierea in clasa a V a
Vivia super peretele din living
Alice insanatosire grabnica lui Andrei!
Hai sa avem o zi buna,pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ce vreti sa stiti de portofoliu?;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

si mie mi-a dat doamna diplomele si cica sa le patrsam cu mare atentie tre` sa le caut pe la Giulik prin boarfe ioi.
Carmen, scuipa tot

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Carmen pan la toamna nu vreau sa stiu nik...zi-mi unde-l dai pe Ionut din clasa a V a?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

va mai las atunci;)) da` numa` atit vreau sa va mai spui;)) daca va hotariti sa aveti portofolii pregatiti-va sa va luati si rosii in cap;))
gabi, ionut merge la national, ieri l`am inscris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

io am zis sa ne pove, dar asta e.
vom vedea si noi cum va fi.


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Pe mine deja m-ati pierdut ...cred ca in gaura aia de ozon de care vorbiti...
Habar n-am despre ce radiatii tot ii ziceti voi acolo, eu nu ma mai uit la stiri de cativa ani (nu ca n-as vrea...)

Ce portofoliu frate?!
Si daca nu ii fac portofoliu din ala ce se intampla?!

Olivia, super vopsea!

Alice, sanatate lui Andrei!

Ioana, felicitari Mariei! Foarte frumos ca participa la concursuri.

Roberta, eu vad un film pe saptamana cand am noroc...juma' de ora azi, juma' de ora maine...:) Seara dupa ce adorm fetele.
Pe urma iau o pauza ca sa imi revin, ca matzele mele se trezesc devreme si nici nu apuc sa-mi fac somnul de frumusete...

Noi maine mergem la teatru, imi iau o zi libera de la servici
Mergem la Creanga si pe langa ale mele am promis ca am grija si de o colega a Mariei, superdistractie! Pe urma vreau sa ma duc cu ele la bunici in weekend, s-a facut vremea frumoasa si e pacat sa nu facem o excursie.

O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nici eu nu stiu ce e aia portofoliu. dupa cum ziceam la noi la gradi nici nu-s concursuri din astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

portofoliul reprezinta toate rezultatele unui copil materializate in diplome, medalii, premii, etc; el se consolideaza la scoala, cind copilul va participa la o serie de concursuri scolare sau extrascolare. de exemplu, la scoala la ionut este o fetita care la concursurile scolare din clasa a 4a a avut premii intii si doi si in momentul asta este racolata de cele mai bune licee din iasi (se zice ca, acesti parinti au posibilitatea de a negocia cu scolile anumite interese legate de educatia copilului, cum ar fi profesorii, stiu ca suna ciudat). cam la asta foloseste portofoliul, sper ca m-am facut inteleasa.
ps. eh, pt cei care ati ales aceasta cale va spun de pe acum ca vor fi prieteni, parinti, rude, etc care nu vor gindi ca si voi, va vor judeca intr-un fel sau altul. astea rosii mi le-am luat si eu
pt alte detalii nu ezitati sa ma contactati;))
dario,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen, deci ma pun sa le adun cine stie unde le-am pus, ca la noi au mai fost concursuri la gradi cu de`astea date de Min.Edu. la nivel national, dar eu sincer nu le-am dat importanta asa mare, m-am bucurat evident cand mi-au laudat-o doamnele, cracra dar atat.
La noi la gradi acum e sistem scolar cu cadrele, azi una, maine alta, apoi cine stie cine Copiii sunt multumiti cica si le place varietatea.
Doamna noastra acum e in operatie la Cluj.


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput