PRIETENE FARA TITLU (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si cred ca un ceai,mai stau pina la a 2-a cafea
Aseara am dormit de la 10.30,eram rupta, azi insa cred ca mai tarziu ca treb sa fac niste fasole, ca am inceput sa tin postul,sapt asta maninc insa lactate.
Moni-bafta cu jobul, o sa gasesti tu in final ce vrei,sunt sigura.
Bee-spor in toate.Copiii sunt bine acuma?
Ingrid si Cristina-pe unde sunteti?
Mersi ca va ganditi la Emma, dar sansele sa se schimbe ceva sunt de 1%-deja i-am zis sa ii canceleze costumul ca nu am chef sa platesc degaba 100 de dolari si sa stea sa se uite la el si sa plinga.

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA misiune indeplinita: am pus ghetutele la posta.
Si am primit totusi "unda verde" de la mami sa merg la gradinarit ,cica au anuntat ca deasupra Ro nu-i asa problema totusi.Deci mintenas apare tati cu Tudor,eu am scos-o deja pe Diana si o tulim la gradina.Ghita e deja acolo la sapat
Eu mai beau p-aci o gura de cafea pana iesim pe usa

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Scuze ca scriu asa tarziu, adevarul e ca atunci cand sunt deprimata prefer sa dau cu mopul decat sa scriu rateurile mele.
Deci, in noaptea dinaintea plecarii Diana a facut febra mare, boala in toata regula, am ramas acasa ca nu suportam sa ma gandesc la ea, sora mea ce vroia si ea sa mearga idem, s-a imbolnavit baiatul, sa zici ca sunt scrise undeva toate acestea.
V-am spus ca nu-mi e dat sa ies din tara, nu am habar de ce. M-am resemnat.
Diana a fost rau de tot, a facut crize de tuse cate doua ore noaptea, ziua la fel, se ineca, febra de 39...a primit abia ieri antibiotic dupa un exudat (care a iesit bine) si parca-parca si-a mai revenit. Am dormit noaptea cu ea, aerosoli zilnic, ma si vedeam cu ea la spital again.
Mai rau e ca a slabit, in ianuarie avea 17kg, acum 16. Curg hainele de pe ea si mi-a facut si diaree azi. Of, numai de n-ar fi antibioticul de vina, ii dau Biotics de 2x/zi de cand a inceput, dar....
Partea buna e ca vine matusa-mea in 9 aprilie cu crema de fata (a gasit-o). Partea rea e ca s-a suparat prietena mea ce isi luase hostel in Nurnberg pentru mine.
Ma duc acum sa verific copila si poate sa dorm. Am dormit putin zilele acestea.
Va , revin maine.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Offf, Ingrid. Multa sanatate Dianei. Lasa kilele alea tu stii cum sunt ale mele. Important e sa fie sanatoasa. Tot ce se poate ca diareea sa fie de la antibiotice. Auzi, prietena ta nu are copii? Numai in cazul asta se putea supara, cand habar nu are cum e sa ai copii bolnavi.
N-o fost acum sa fie dar sigur ca o sa ajungi sa faci iesiri prin strinataturi.,

eu m-am instalat frumos la Tv cu cu DVD "pentru ia o pauzari" cum ii zice al meu, nici n-a inceput filmul ca cica am timp sa-l vad cand sunt singura, cum sa se uite el la asa ceva



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID of ce ghinion pe voi,nici nu m-as fi gandit ca n-ai plecat Sper sa isi revina Diana rapid.Macar acum i-a scazut febra,nu?
DENISA deci nicio sansa cu schimbarea datei? Capoasa mai e aia ...

Io-s cam ko.Tudor e iar la mami,Diana la Tv - intai s-a uitat la Fred si Barney ,iar acum i-am pus DVD cu italiana.
La gradina a fost distractiv,dar si obositor,din cauza lui Tudor ca a trebuit sa stau in permanenta cu ochii pe el.Voia si el sapa,grebla,stropitoarea Dianei ... A dat iarba la gainile vecinei (prin gard),a asmutit toti cateii din cartier ,ca de la gardul din fundul gradinii se vad gradinile/curtile de la cca 5 case din vecini si fiecare avea macar un caine - ba unul avea vreo trei.Iar Tudor se urcase pe gard (e din un pic de beton+sarma) si striga de zor "HAMA ! HAMAAA!" Va imaginati latrat pe-aia Am cantat "Melc melc codobelc" si am gadilat un melc - era plin de ei ,dar cel mai haios a fost cand a vazut Diana o gramada de rame !!! A inceput sa se smiorcaie,chiar sa planga si sa imi ceara sa plecam de-acolo Ea cu stropitoarea pe-acolo,voia sa ude neaparat ceva si am trimis-o la flori (deja au iesit narcisele si zambilele ),pe urma s-a apucat si ea de greblat - Tudor tragea si el de grebla strigand "DIANA GHEBAAA!" - a fost musai sa i-o dea lui,ce mai, taraboi.Alta data il las pe Tudor acasa,ca nu poti misca nimic de el Sau le iau cadou de iepuras niste ustensile de nisip mai lungi - lopata+grebla si stropitoare de plastic la amandoi, sa aiba cu ce manevra cand mai mergem pe-acolo.
Oricum sa vedeti cu ce pofta a mancat Diana acum seara ,se vede ca a fost la aer.
Ah si poze:
http://www.dropshots.com/diatudor#date/2011-03-30/17:03:59
Doar cateva intr-un moment de respiro,cand s-a indurat Tudor sa stea jos,ca in rest nici poze n-am apucat sa fac,tot dupa el eram ...

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ingrid-sanatate multa si refacere rapida!

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Buna dimineata!
Am ajuns la servici si natural ca m-au intrebat toti daca sunt bolnava. Asa de rau arat? fir-ar.
Mira, bineinteles ca prietena are copii si inca 3, dar pe de o parte ii inteleg dezamagirea, tine la mine ca la ochii din cap (reciproca e valabila) si si-ar fi dorit sa cutreieram prin Nurnberg, sa bem o cafea, din astea. Mai ales ca in cateva zile e si ziua ei de nastere. In fine.
Si ale tale papusi sunt slabute? Credeam ca a mea bate recordul. Acum sa-i vezi picioarele...pacat de rochitele ce le-a primit. Olive a lui Popeye.
Am citit despre tine, ma bucur nespus ca operatia s-a incheiat cu brio, vanataile alea vor trece, important e sa nu te fortezi acum, dar stii si tu asta . Sanatate si odihna cat mai multa, aveai nevoie la cat de speedy gonzales esti si cat munceai.
Denisa, pupam fetita desteapta si sunt convinsa ca ii vei explica tu ca vor mai exista si alte ocazii sa danseze pe scena, pacat ca nu-si poate arata munca din cauza ideilor fixe ale profesoarei. Stii cum se spune: are idei putine, dar fixe.
Cum se simte Emma, i-a trecut deranjul la burtica? Am plecat de acasa, dar sunt cu inima stransa din cauza diareei, daca mai face clar e de la antibiotic si numai ce-am inceput cu el. Noroc ca am fetita ascultatoare si inghite tot ce-i dau.
Moni, apai cand ma vad in Germania sau Austria mai scriu pe net, ce rost mai are sa spun plec si sa ma vad tot acasa, jur ca ma simt ca papusile alea de la teatru tinute de sfori. Nu pot face niciun pas fara papusar. Am intrat la banuieli demult si nu-s superstitioasa
Imi place de mandrul tau ca vorbeste asa de mult. Bine, adevarul e ca daca sta langa Diana ta si un mut invata sa vorbeasca.
Astept sa se faca bine si vin cu ea la Arad pentru pantofi. Mai, si am tinut-o de vineri pana luni, febra ba ii crestea, ba ii scadea, iar tusea era insuportabila. Luni, pediatra zice inca nu-i dati antibiotic, ii faceti exudatul si imediat dupa medicamentul, fara sa mai astept rezultatul. Ma gandesc ca i-a coborat in bronhii infectia, deci chiar nu era cazul de tratament naturist. Noaptea asta m-am odihnit si eu mai mult.
Bee, i-a trecut tusea baietelului? Stiu ca si tu i-ai dat antibiotic, cum e acum?
Astery, scumpa, nu mai spui nimic? lipsa de vesti sunt vesti bune, dar nici chiar asa. te si insanatosire grabnica. Presupun ca tii regim.
Fug la treaba, revin.


Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ingrid, ca sa te cosolez. Daria a avut de curand cotrolul medical pentru scoala. 110cm si 16kg!!!!!!!!!! Bate recordul sora-mi care a mers la scoala cu 18 kg la 6 ani jumate.Si Seline tot pe acolo e 2-3 cm mai mica si vreo juma de kil mai putin.

mai revin, trebuie sa trimit niste poze pe mail. Si ma inervez ca ieri mi-au venit inapoi. Sper sa reusesc acum. Nu-mi place sa incar pozele pe mail. Merge incet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

......... ooooooo acum vad ca "m-au cenzurat" aseara vroiam sa scriu film pentru m u i eri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Ingrid, imi pare rau de boala fetei. Si de faptul ca poate aveai nevoie de o intalnire si cu prietena ta! E de inteles. Si eu am prietenele departe de mine, care pe unde si mi-e atat de dor sa ma vad cu ele fara griji si probleme, macar la o cafea si o vorba buna........Ufff. Dar vorba aia: Oradea, Budapesta sau Bruxelles sunt cam departisor de Bucuresti. Nici cu cele din Buc nu ma vad cu anii, ca doar asa se intampla. Noi cu antibioticul n-am rezolvat problema. Tuseste inca. Si doar a luat antibiotic o sapt pt raceala si imediat inca o sapt pt capusha din cap. Iar are muci verzi, tuse, e indispus si parca-l doare si ureche. trebuei sa ma gandesc ce sa fac si unde sa-l duc la doctor.
Mira, silfide printesele, dar la voi e din familie vad! Si totusi in poze arata bine. Si daca sunt sanatoase, nu cred ca e relevant ca-s asa slabute.
A mea are intre 18 si 19 kg si vreo 116 cm. Razvi are spre 110 si aproape 16 kg. Adica slabutel si firav. Dar la cum mananca, sa ma mir?
Hai ca nu prea pot vb.

Mergi la inceput