Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-27

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

giuliaelena (Irina), te rog scrie aici masurile actualizate ale ambilor copii - inaltime, greutate, lungime talpita, sa le trec si pe blog.

Sa-mi spui daca au piciorusul mai ingust, mai latut...

Ai cumva nevoie si de incaltaminte pentru ei?

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Selene ,piticii mei au mai crescut in ultimul timp ! Vladut are 1,23 m inaltime, 25 kg si poarta 31-32 la picior.Nu e prea voinic pentru varsta lui. Giulia are 97 cm inaltime,15 gk iar la piciorus poarta 24( 15 cm talpita goala). Amandoi sunt ingusti la piciorus.Vlad e un slabanog iar Giulia e nitel mai rotunjoara.
Multumim ca te gandesti la noi!

irina , mami de Vlad-Andrei si de Giulia-Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Buna ziua,

As vrea sa donez:
1. O cutie de lapte praf HUMANA (2 pungi, 800 g), prebiotic, pentru 3 ani+, banane cu vanilie.
2. O punga de scutece PEMPERS marimea 5, Baby active (este inceputa, lipsesc aprox 2-3 scutece din cele 52)
3. Un gel de dus pentru copii, marca Avon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolett2445

Cum s-a trezit mamica graviduta in 4 luni!
nu mai folosea contraceptie de doi ani nici nu se mai ferea,calendarul nu-l mai calcula,gandind ea ca nu mai ramane ca nu mai e fertila......apoi trezindu-se fara menstra s-a gandit ca a intrat la menopauza si a stat asa 1 luna doua trei,pana i s-a facut rau,am pus-o sa-si ia test si ...pozitiv,ea spune ca dr .vede sarcina de 4 luni,eu nu stiu ce sa zic,cred ca nu spune adevarul pt ca-si doreste mult copilul si nu vrea sa faca intrerupere la presiunile din partea familiei si a sotului
va tin la curent cu evolutia

Nikol ANTONIA MARIA(06 MAI 2010)
DAVID(15 MAI 2006)


scuza-ma dar nu am primit nici un mesaj privat de la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Val_

Buna ziua,

As vrea sa donez:
1. O cutie de lapte praf HUMANA (2 pungi, 800 g), prebiotic, pentru 3 ani+, banane cu vanilie.
2. O punga de scutece PEMPERS marimea 5, Baby active (este inceputa, lipsesc aprox 2-3 scutece din cele 52)
3. Un gel de dus pentru copii, marca Avon.

Poze cu Mariuca


Valentina cu bebe Mariuca (25.04.2007)


"Am invatat ca un om are dreptul sa-l priveasca pe altul de sus doar cind trebuie sa-l ajute sa se ridice" - Johnny Welch - ''Marioneta''

Mariuca in prima luna



www.sonia.as.ro" target="_blank">Pentru inima Soniei
Sa il ajutam pe Marian


Cred ca arwen92 se incadreaza f. bine la astea!

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidedarius spune:

BUNA SEARA.. sper ca nu va speriati de ora la care va scriu, insa...acum ca am ocazia sa accesez internetul, caut cu dsperare un ajutor. Ma numesc Madalina si am 19 ani si un baietel de 1 an si 9 luni. Locuiesc cu mama mea si cu baietelul meu, si incercam sa ne descurcam din 400 lei pe lun (peste 300 se duc numai pe chirie.)Caut cu disperare un scaunel de masa pt pui pt ca nu sta locului la masa deloc. Nu imi permit eu sa-i iau.
Si am vazut anuntul pt pampersi, mai este valabil?
Pt ca nu pot intra prea des, va las totusi o adresa de mail a unei cunostinte, si astept sa fiu contactata. sunt si brasov
yoskmpy@yahoo.com
Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidedarius

BUNA SEARA.. sper ca nu va speriati de ora la care va scriu, insa...acum ca am ocazia sa accesez internetul, caut cu dsperare un ajutor. Ma numesc Madalina si am 19 ani si un baietel de 1 an si 9 luni. Locuiesc cu mama mea si cu baietelul meu, si incercam sa ne descurcam din 400 lei pe lun (peste 300 se duc numai pe chirie.)Caut cu disperare un scaunel de masa pt pui pt ca nu sta locului la masa deloc. Nu imi permit eu sa-i iau.
Si am vazut anuntul pt pampersi, mai este valabil?
Pt ca nu pot intra prea des, va las totusi o adresa de mail a unei cunostinte, si astept sa fiu contactata. sunt si brasov
yoskmpy@yahoo.com
Multumim


Nu poti solicita ajutor daca nu respecti regulile de pe prima pagina a topicului. Care suna asa:

Citat:
NU AJUTAM PERSOANE DIRECT CU BANI!

REGULI
Cand intrati in casa cuiva sunteti constienti de faptul ca trebuie sa urmati niste reguli asa ca, daca ati pasit pragul acestui topic care e gazduit de casa virtuala DespreCopii, in care Danielac si LauraNicole sunt gazde, va rugam sa respectati regulile, in caz contrar vom fi nevoite sa nu va lasam sa intrati!

1). Lasati jignirile de orice fel la usa! Nu vom mai admite limbajul tendentios, acuzele nefondate si scandalurile personale! In caz de nerespectare se vor sterge pur si simplu mesajele.
2). Nu vor mai fi admise persoanele care de la prima postare, fara sa aiba nici macar bunul simt de a se prezenta, cer ajutor! Ne pare rau dar daca nu ne dati detalii despre situatia voastra nu putem sa va ajutam! Daca va e jena sa va expuneti viata personala pe forum atunci puteti trimite un e-mail sau PM catre Danielac sau LauraNicole. Vom pastra secret si nu vom discuta decat cu adminii acestui forum pentru a confirma situatia sau infirma in caz de nevoie.
3).De acum incolo NIMENI nu mai cere ajutor pe PM. Asa cum am cerut de nenumarate ori, totul se va face direct la topic si veti primi ajutor dupa ce veti fi verificati.Schimburile de mesaje pe PM sau email sau messenger sunt INTERZISE aici! De asemenea,a va scrie adresa de email, umarul de telefon,id-ul de messenger pe forum la acest topic este interzis si va fi sanctionat conform regulamentului iar mesajul va fi complet sters!
4).Persoanele care se afla pe lista neagra a acestui topic nu au dreptul sa mai ceara ajutor. Daca nu le convine, pot posta anunturi la Mica Publicitate si nu ne asumam raspunderea pentru cine primeste PM de la ele si decide ca totusi sa le ajute.
5).Daca aveti ceva de oferit, va multumim din inima pentru asta si va rugam sa ne faceti lista cu obiectele oferite, lista care va fi postata pe prima pagina a topicului. De asemenea va rugam insistent sa nu mai raspundeti la cererile de ajutor pe PM sau e-mail. Daca de pe lista celor nevoiasi ati ales pe cineva va rugam sa ne contactati si, pe PM sau pe email va vom da adresa respectivei/respectivului si, in caz de nevoie, alte detalii.Daca trec maxim trei zile si nu am primit datele cerute,veti fi ignorate/ignorati si mesajul va fi complet sters fara drept de apel.
6).In momentul in care ati primit pachet sau alt fel de ajutor de la cineva de pe forum sunteti rugate/rugati sa postati pe forum data cand ati primit, ce ati primit si cum. Daca timp de o sapt. de la data trimiterii/donarii coletului catre dvs. nu primim nici un fel de mesaj, veti fi stersi din lista de pe prima pagina. Exista si cazuri exceptionale care bineinteles trebuie argumentate.
7).Daca primim dovezi ca una din cererile de ajutor nu a fost/este fondata, ne permitem sa va stergem din lista si vom cere insistent sa nu mai fiti ajutat/ajutata (gen: cer pentru cutare dar de fapt imi trebuie mie).
8).TOATE donatiile (haine, incaltari, jucarii, etc.) sa fie SPALATE/CURATE si PURTABILE adica fara rupturi, fara pete...



Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

am incercat sa trimit Pm dar mi a dat mes ca nu accepta moderatorii Pm.pe urma am citit si regulile de la prima pag, deci mai departe nu stiu ce sa mai fac, ramane mes postat si daca vrea cineva detalii sa ma contacteze.sanatate.numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidedarius spune:

Imi cer scuze ca am apelat, nu voi mai reveni, nu am stiut ca trebuie sa fi vereana ca poti cere ajutor. Am lasat insa adresa de mail pentru a va convinge ca nu mint, si pentru mai multe detalii. Puteti sterge postarea. La revedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidedarius

Imi cer scuze ca am apelat, nu voi mai reveni, nu am stiut ca trebuie sa fi vereana ca poti cere ajutor. Am lasat insa adresa de mail pentru a va convinge ca nu mint, si pentru mai multe detalii. Puteti sterge postarea. La revedere.


eu nu inteleg pt ce va suparati asa??daca exista niste reguli trebuie respectate!au fost f multe impostoare care cereau de aici si vindeau apoi pe net hainutele si ce mai primeau

tu pleci,tu pierzi!

daca ai avea intr-adevar nevoie,te-ai supune regulamentului,asa putem crede ca esti o sarlatanca!simplu!

si scuza-ma dar scaunul de masa chiar nu e un "must have" milioane de copii cresc fara el bine mersi.

in plus de asta nu iti garanteaza nimeni ca daca pui copilul in scaun va sta smirna la masa,eu am si copilul meu nu mai sta in el de la 1an jumate,deci tot fug toata casa dupa el cu farfuria cand nu are chef sa stea la masa




Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


Mergi la inceput