Manuela Harabor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Ciudat, Dan Chisu...
Totusi,acum cativa ani am cunoscut pe cineva cu copil autist.Imi povestea ca la medic mereu se intalnea cu Dan Chisu insotit de un baiat..Persoana nu stia ca este baiatul Manuelei,nefiind o consumatoare de tabloide.
Deci s-a ocupat de copilul lui.
Oricum, f. discreti amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Am toata admiratia pentru Manuela Harabor, o actrita si o mama exceptionala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Roxy , Andrei, cat l-am vazut eu, este destul de linistit . Are rabdare sa asculte slujba, chair daca se foieste sau mai vorbeste tare, nu deranjeaza pe nimeni.
De fapt, voiam sa spuna altceva dar ma pierd in amanunte.
Manuela Harabor este discreta dar nu se ascunde deloc, nici pe ea, nici pe baiat. Il tempereaza calm cand e prea agitat, dar se poarta normal, ca si cu un copil mic.
Sincer m-a impresionat .
In paranteza, arata f bine, nemachiata, naturala, cu parul acoperit si tot arata cat e de frumoasa .


La fel de tare ma impresioneaza lupta tuturor mamelor pentru puii lor, indiferent in consta lupta .

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

e cumplit sa te porti cu un adolescent de 20 de ani, viitor barbat, ca si cu un copil mic, chiar daca pentru tine ca mama este natural.E cumplit sa stii ca in corpul acelui baiat de 20 de ani se ascunde un suflet de copil vesnit de 7 ani, iar manifestarile lui care la varsta de 7 ani ar fi trecut neobservate, atunci cand le face un barbat par ...nu stiu cum sa ma exprim, adica un neavenit care nu stie despre ce e vorba are alte asteptari de la un barbat...
Vorbesc din pacate in cunostinta de cauza, si ma doare cand vad ca trece timpul implacabil , fizic se schimba, iar de multe ori se poarta de parca ar fi la crizele de 3 ani...e foarte dureros.Ai face orice sa fie ca ceilalti de varsta lui sau macar pe aproape, mai ales ca stii ca tu ca mama nu esti vesnica si el ramane in aceasta lume care nu il intelege , ci ii cere sa se comporte ca orice adult de varsta pe care o arata in buletin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Am citit interviul in OK si m-a impresionat profund. O femeie superba fizic si sufleteste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Am citit interviul in OK si m-a impresionat profund. O femeie superba fizic si sufleteste

Marina


Si eu l-am citit ieri si la fel gandeam.Oricum a ramas la fel de frumoasa.

Cait
www.biomonde.ecosapiens.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Roxy

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am citit si eu interviul acum . Foarte sincer ... apreciez foarte mult oamenii care nu braveaza si nu tin la imagine, care se afiseaza exact asa cum sunt ei. Imi place de cei care recunosc ca au gresit in viata si care s-au impacat cu gandul asta. Nu dezvaluie multe in interviu, dar tot ce spune imi insira sinceritate si modestie.

Nu cred ca ii este si i-a fost usor cu un copil autist dar pare ca si-a gasit un echilibru ... cred totusi ca merita mai mult de la viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Roxy, daca nu l-ai vazut inca iti recomand filmul asta:
http://www.imdb.com/title/tt1278469/
E dupa o poveste reala, si m-a impresionat pina la lacrimi. L-am trecut in lista mea de favorites
Iar Manuela Harabor e o mama cu adevarat. Imi amintesc primele interviuri cu ea dupa ce a avut baiatul si am admirat cit efort a depus pentru a infiinta ceva asociatie pentru autisti, prima din Ro la vremea respectiva. Le doresc toate cele bune si viata frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

alintaroma multumesc foarte mult pentru link, am sa caut filmul sa-l vad.Din pacate nu toti sunt genii

Mergi la inceput