Sotul- un copil mare

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Citat:
citat din mesajul lui DeeDee33
eu am fost singura femeie din viata lui


Ete raspunsul!!! Din nefericire pt tine, un barbat pana nu-si face numarul necesar de cuceriri/iubiri/flirturi nu va stii sa se comporte cu o femeie (adica in toate privintele).


o generalizare nefericita..











Dar de ce e o generalizare nefericita?

Nu e cazul sa ne ascundem in spatele visinului si sa nu recunoastem ca intr-un procent FOARTe mare este regula as spune!

Faptul ca nici ea nu ajunge la orgasm decit foarte rar,poate fi iar o cauza a lipsei ei de experientza!Mai trebuie sa se mai rodezesi apoi apare si orgasmul mai usor !

Suntetzi ambii extrem de tineri si lipsitzi de experientza(in toata domeniile)si atunci iar ma intorc la ce a spus Blackgirl,nu potzi face decit s ate rogi sa crestetzi frumos impreuna!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Citat:
citat din mesajul lui DeeDee33
eu am fost singura femeie din viata lui


Ete raspunsul!!! Din nefericire pt tine, un barbat pana nu-si face numarul necesar de cuceriri/iubiri/flirturi nu va stii sa se comporte cu o femeie (adica in toate privintele).


o generalizare nefericita..

un barbat "naspa" va ramane cel mai probabil naspa si dupa 10 sau 20 sau 50 de femei - multitudinea de crestaturi pe raboj nu inseamna neaparat si calitate

pe cand unul bun are toate sansele sa fie bun de la inceput.. ca om si ca partener
inclusiv la pat.. unde tehnica are importanta ei, dar daca nu pui suflet si pasiune.. zero
iar daca tehnica se invata.. restul mai greu se mimeaza

parere personala



Deedee.. poate faptul ca nu prea a avut familie il face sa-si doreasca cu disperare una, si probabil ca aici o idealizeaza un pic prea mult si se agata cu un pic prea multa disperare de tine si de visul familiei perfecte

este minunat ca sunteti cei mai buni prieteni..
..poate ar trebui sa vorbesti cu el.. intr-o clipa de liniste si intimitate.. despre temerile tale.. ca il iubesti din tot sufletul, dar ca iesirile lui te sperie uneori si ca nu sti cum sa-l ajuti, si cum sa-l asiguri ca esti a lui cu adevarat
si sa-i explici cum simti tu cand arunca cu cuvinte grele, gen sinucidere.. nu-i fairplay

si ca nimic pe lumea asta nu-i garantat, singurul lucru cu adevarat sigur este moartea.. si ca in loc sa va bateti capul cu ce-ar fi daca l-ai parasi sau daca lalala, mai bine ati incerca sa va bucurati unul de celalalt de acum si de iubirea voastra de acum

daca tu ai temeri atunci mai bine mai asteapta cu bb..
apropo, s-ar putea ca -din contra- sa nu fie gelos pe bb, ci sa-l iubeasca cu atata ardoare de-o sa fi tu geloasa .. you never know






foarte frumos ai grait

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDee33 spune:

ruxandra & delia am pus in practica sfaturile voastre. moare dupa dulciuri, i-am facut niste prejiturele cu ciocolata, l-am scos afara la aer curat ca era tare frumos afara si am stat acolo de vorba cu el. ce pot sa zic s-a topit tooottttttttt saracu' se uita la mine cu niste ochi de catel, dar n-a mai inceput sa bazaie de atunci. intr-adevar noi crestem impreuna, ne rasfatam foarte mult unul pe altul si el la fel ma trateaza pe mine ca pe un copil de multa ori, dar sper eu, sa fie asa toata viata ca si noi avem nevoie sa fim rasfatate

andacos eu am avut o experienta foarte neplacuta in copilarie, si anume un abuz sexual cand aveam 6 ani. am tinut asta ascuns pana la 15 ani. nu stiu decat sotul meu, psihologul care m-a ajutat, iar acum voi. se pare ca asta este motivul, ma inhib foarte mult. nu e vina lui. el dimpotriva, cand vine vorba de sex se gandeste mai intai la mine si numai dupaia la el, ceea ce mi se pare destul de rar in cazul barbatilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

DeeDee,
noi avem o poveste asemanatoare. Sotul meu vine dintr-o familie in care a fost foarte neglijat si abuzat fizic si psihic. Ne-am casatorit la 19 ani (suntem de aceasi varsta) dupa 2,5 ani de relatie si am avut primul copil la 19 ani (a fost un accident). E adevarat ca sotul meu nu plangea si nu ameninta ca se sinucide sau chestii din astea dar avea o anumita dependenta in relatie. L-am iubit si il iubesc de nu mai pot. Cand s-a nascut primul copil s-a comportat ireprosabil, a fost si este un tata minunat, a luptat zi de zi sa ofere copiilor tot ce e mai bun si sufleteste si material. A fost tot timpul foarte implicat in viata copiilor, le-a facut baie, i-a schimbat, i-a plimbat, i-a hranit, fata de alti barbati mai maturi care nu sunt in stare sa schimbe un scutec. Suntem casatoriti de 16 ani, avem 2 copii si foarte fericiti. Este extrem de dedicat familiei si copiilor. Si eu am grija mare de el si il rafat, dar merita . O singura data in 16 ani cand ne-am certat am zis ceva de genul: poate ar trebui sa ne gandim sa o luam pe drumuri diferite. Nu am vorbit serios, eram doar suparata. El e un barbat foarte mandru, nu e genul care sa planga sau sa ameninte cu sinuciderea, etc dar l-am vazut cum s-a prabusit. Si nu a mai fost el cateva zile. Mi-a parut cumplit de rau ca am zis asta. Anyway, eu nu cred in miturile astea ca trebuie sa ai o anumita varsta inainte sa ai copii, sau nu-stiu-cate experiente.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

bravo bird

Mama de Ana si 25+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui DeeDee33

[b

andacos eu am avut o experienta foarte neplacuta in copilarie, si anume un abuz sexual cand aveam 6 ani. am tinut asta ascuns pana la 15 ani. nu stiu decat sotul meu, psihologul care m-a ajutat, iar acum voi. se pare ca asta este motivul, ma inhib foarte mult. nu e vina lui. el dimpotriva, cand vine vorba de sex se gandeste mai intai la mine si numai dupaia la el, ceea ce mi se pare destul de rar in cazul barbatilor.


Imi pare tare rau ca ai avut o asemenea experientza nefericita,nu vreau s aintru pe teren minat insa lipsa orgasmului nu cred ca are legatura cu asta!Adica ori ai...ori nu ai!

Iar referitor la partea a doua(faptul ca el se gindeste intii la tine si apoi la el),imi pare tare rau dar asta demonstreaza inca odata cit esti de tinara si lipsita de exeperientza!Eu te rog sa nu iei personal ceea ce-tzi spun,sincer imi doresc sa crestetzi si sa va educatzi unul pe altul !

Nu este imposibil,uite la Bird de exemplu!Si cu sigurantza mai sunt exemple!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDee33 spune:

nu iau personal, n-am de ce sa ma supar :) inainte de terapie n-am avut deloc. era si este pe fond emotional din cauza ca ma inhibam foarte tare, iar acum uneori am, uneori nu am, dar nu e vina lui. eu nu am spus niciodata ca eu nu sunt atenta la nevoile lui in privinta asta, dimpotriva

Bird esti foarte norocoasa. stiu ca nu este imposibil de asta o sa tin de relatia noastra cu dintii. si mie mi-a scapat o vorba de genul dupa ce a facut o prostie anul trecut si mi-a parut tare rau ca l-am suparat, el nici nu-si daduse seama ca facuse o boacana. aper sa ajungem si noi la 16 20 50 de ani de casnicie :) desi suntem doar 2 e foarte dedicat si el sper sa ramana asa si dupa ce vom avea primul copil. iar din ce-mi spui tu am devenit si eu mai pozitiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Imi pare tare rau ca ai avut o asemenea experientza nefericita,nu vreau s aintru pe teren minat insa lipsa orgasmului nu cred ca are legatura cu asta!Adica ori ai...ori nu ai!

Gresesti. Lipsa orgasmului are enorm de mult de-a face cu experienta din copilarie. Tehnica si experienta partenerului sunt cele mai putin probabile motive pentru lipsa orgasmului. Mie mi s-a intamplat sa nu mai pot ajunge la orgasm dupa ani de zile cand totul a fost ok. Am descoperit ca aveam o problema hormonala (prolactina crescuta), la 3 zile dupa ce am inceput tratamentul am revenit la normal.

Citat:
Iar referitor la partea a doua(faptul ca el se gindeste intii la tine si apoi la el),imi pare tare rau dar asta demonstreaza inca odata cit esti de tinara si lipsita de exeperientza!

Eu nu sunt nici asa tanara si nici lipsita de experienta dar nu inteleg chestia asta. Si sotul meu se gandeste in primul rand la mine. Si zau ca dupa atatia ani s-ar fi plictisit sa se prefaca .

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui bird70

Eu nu sunt nici asa tanara si nici lipsita de experienta dar nu inteleg chestia asta. Si sotul meu se gandeste in primul rand la mine. Si zau ca dupa atatia ani s-ar fi plictisit sa se prefaca .

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper




Pai exact asta am vrut sa spun,ca orice barbat se gindeste in primul rind la partenera,la satisfacerea nevoilor ei emotzionale,hormonale,fizice etc!

Eu am spus ca nu intru pe teren minat,eu am alta parere in legatura cu lipsa orgasmului-bineintzeles ca nu exclud traumele !Insa asa cum spune si Dee,deci a facut terapie ,a aparut orgasmul deci...nu tzine numai de asta!Nu in totalitate!

Dee,tu trebuie sa recunosti ca tzie nu-tzi convine ceva-ceva ce stii doar tu,tu esti cea care incearca sa-l schimbe,sa-l ajute sa treaca peste starea emotiva puternica!De fapt cred ca exact starea asta emotiva puternica e cea care nu-l face asa masculin in fatza ta!Lasa-l ca se maturizeaza singur,spunea cineva intr-un mesaj anterior,ia exact ce tzi s eofera si lasa timpul sa rezolve restul!

PS:Am si eu o curiozitate,de ce ai specificat ca e american?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDee33 spune:

eu nu am spus niciodata ca nu e masculin in fata mea. nu vreau sa-l schimb, vreau sa-l fac sa aiba incredere in el, nu pentru ca e mai bine pentru mine, ci mai bine pentru el. am spus ca e american intr-o mica introducere despre noi, la inceput

Mergi la inceput