Sotul- un copil mare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Deedee, hm, hm... daca spui ca sotul tau e singur de la 12 ani, desi el are parinti (cel putin mama, din cite spui), s-ar putea sa fie traumatizat de faptul ca l-au indepartat de cind era copil.
Poate ca el nu suporta psihologii, dar eu cred ca acolo trebuie lucrat.
Si da, blackgirl are dreptate, nu se ameninta cu sinuciderea in nici un caz... asta e santaj sentimental sare da dovada ca ceva nu "tourne pas rond" la el. (adik are probleme de care trebuie sa se descotoroseasca).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

29
multumesc de compliment!

Mama de Ana si 25+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDee33 spune:

ah nici nu stiu cui sa raspund prima data asa ca le bag pe toate gramada
noi suntem impreuna de 4 ani, am fost cei mai buni prieteni inainte si depindem foarte mult unul de altul. el n-a fost primul pentru mine, chestia cu orgasmul este o problema de-a mea. ma simt foarte bine cu el din punct de vedere sexual, el nu are absolut nici o problema. la face pe toate fara treaba

la psiholog a fost acum 2-3 ani, dar degeaba. face pe prostul, si ii fraiereste. nimini nu-i gaseste nimic pentru ca nu se deschide nimanui, doar mie. chiar de aceea vreau sa incerc acum sa-l ajut ca pe mine ma asculta intotdeauna.

doamne fereste sa ma despart de el sau sa-l insel. animalute avem: 2 catei, o pisica, 2 veverite si un dihor (stam la casa). n-am ce sa-i reprosez, amandoi avem grija de ele si e mare iubitor de animale, la fel ca mine. e obijnuit cu ele, pentru ca locuind singur de mic a avut animalute sa-i tina companie.

el lucreaza la tempur pedic, are salariu foarte bun, nu avem in nici un caz probleme financiare desi suntem tineri, ne perminem niste mofturi si cate o mica vacanta cand avem timp. eu sunt studenta, si lucrez acasa ca tester de jocuri video cand e el la lucru, eu ma joc, sunt cronometrata pe ora si depinde cat ma joc atatia bani primesc pe check. de aceea un copil ar fi binevenit daca nu ar fi problema lui de personalitate.

@rall, sincer m-am mai linistit asa un pic cand ai zis ca sotul tau a trecut peste. sper din suflet sa se linisteasca si bebele asta mare al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu sunt de acord cu tot,dar absolut tot ce a spus blackgirl la subiect!Repet doar ...asteptatzi cu copilul!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDee33 spune:

sunt de acord cu blackgirl nu spun ca nu sunt, insa nu ma mai pot intoarce inapoi in timp. cand n-am fost impreuna, chiar si dupa aia, a avut toata libertatea din lume sa-si faca de cap, insa n-a facut-o. a fost fidel chiar si cand eram doar best friends, nu e genul sa zboare din floare in floare. asta este. acum suntem casatoriti, de infidelitate din partea mea nu poate fi vorba n-as putea sa las in viata mea un alt barbat sa puna mana pe mine. avem toata viata inainte si o s-o petrecem impreuna, poate unele fete de varsta mea n-ar fi niciodata de acord cu mine. si chiar de asta vreau sa fac tot ce este posibil sa-mi ajut sotul sa treaca peste instabilitatile pe care le are pentru ca e cea mai buna si generoasa persoana pe care am cunoscut-o vreodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

si eu sunt de acord cu blackgirl in legatura cu copil respectiv cu varsta...sa nu fiu inteleasa gresit

Mama de Ana si 25+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

DEE,eu zic mai bine sa-l iubesti pentru ceea ce este decat sa-l desconsideri pentru ceea ce nu este.E minunat ca e fidel...ai idee cate femei pot spune asta despre sotul lor?Barbat perfect nu exista...asta ti-o spun io....care cunoscui cativa la viata mea...deci bucura-te de ce ai la casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDee33 spune:

multumesc mult delia esti o scumpa
il iubesc asa cum e, de aceea l-am si luat. intr-adevar perfectiune nu exista, doar cei de langa noi ne fac sa ne simtim perfecti si frumosi. daca nu ar fi dorinta de a avea un copil poate nu as incerca asa brusc, ci cu timpul. pentru bebe binenteles vom mai astepta un an, un an jumate acum depinde cum evolueaza el. temerea mea este sa nu sufere in momentul ala. avand in vedere ca n-a avut parte de dragoste din partea nimanui in copilarie, un copil l-ar face fericit, dar in acelasi timp nu vreau sa se simta dat la o parte. niciunul din noi n-a avut parte de o familie adevarata de aceea vrem sa avem familia noastra cum o visam cand eram mici. eu am discutat cu el deschis despre chestia asta, nu-i ascund absolut nimic, el a zis ca in nici un caz nu ar fi gelos. da il cunosc eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

DEE,daca i spui des ,dar foarte des si cu conviingere ca bebei puteti avea mai multi dar sot vei avea doar unul,adica pe el...si i mai explici ca femeile isi iubesc mult si se gandesc de sute de ori pana sa-si paraseasca tatal copiilor,copilul leaga (oamenii normali....care se iubesc in prealabil)...il dai pe brazda.E minunat ca aveti sansa sa "cresteti" impreuna,tare frumos!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Citat:
citat din mesajul lui DeeDee33
eu am fost singura femeie din viata lui


Ete raspunsul!!! Din nefericire pt tine, un barbat pana nu-si face numarul necesar de cuceriri/iubiri/flirturi nu va stii sa se comporte cu o femeie (adica in toate privintele).


o generalizare nefericita..

un barbat "naspa" va ramane cel mai probabil naspa si dupa 10 sau 20 sau 50 de femei - multitudinea de crestaturi pe raboj nu inseamna neaparat si calitate

pe cand unul bun are toate sansele sa fie bun de la inceput.. ca om si ca partener
inclusiv la pat.. unde tehnica are importanta ei, dar daca nu pui suflet si pasiune.. zero
iar daca tehnica se invata.. restul mai greu se mimeaza

parere personala



Deedee.. poate faptul ca nu prea a avut familie il face sa-si doreasca cu disperare una, si probabil ca aici o idealizeaza un pic prea mult si se agata cu un pic prea multa disperare de tine si de visul familiei perfecte

este minunat ca sunteti cei mai buni prieteni..
..poate ar trebui sa vorbesti cu el.. intr-o clipa de liniste si intimitate.. despre temerile tale.. ca il iubesti din tot sufletul, dar ca iesirile lui te sperie uneori si ca nu sti cum sa-l ajuti, si cum sa-l asiguri ca esti a lui cu adevarat
si sa-i explici cum simti tu cand arunca cu cuvinte grele, gen sinucidere.. nu-i fairplay

si ca nimic pe lumea asta nu-i garantat, singurul lucru cu adevarat sigur este moartea.. si ca in loc sa va bateti capul cu ce-ar fi daca l-ai parasi sau daca lalala, mai bine ati incerca sa va bucurati unul de celalalt de acum si de iubirea voastra de acum

daca tu ai temeri atunci mai bine mai asteapta cu bb..
apropo, s-ar putea ca -din contra- sa nu fie gelos pe bb, ci sa-l iubeasca cu atata ardoare de-o sa fi tu geloasa .. you never know


Mergi la inceput