*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (131)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h


Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)



wow, wow wow
Bine ai venit! Soacra cu 3 nurori!
Nu trebuie sa citesti nimic, prinzi din zbor.
spune-ne cum este cu 3 (Doamne, TREI) nazdravani


ramooooooo, pozaaaaaaaaaaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Sashenka, bine ai venit!
Fetele, eu azi mi-am tras o centura de masaj smechera, sa-mi 'omoare' celulita de pe ..bip si coapse Si sa-mi tonifice abdomenul.
Din pacate A. a racit si o expediez la mama, pt ca nu vreau sa raceasca si bebe (eu deja am luat raceala) pt ca duminica plecam din tara doar cu bebe. Ne-ar fi fost f greu si cu A., asa ca am decis sa o las la mama si sa plecam doar noi 3. Ma doare sufletul, dar eu nu ma descurc cu amandoi. P. se trezeste de n-ori pe noapte, vrea san des, A. vrea exact cd papa bebe ceva si dc nu fac ce vrea/nu primeste ce cere, e show. La sfarsitul lui mai, cd plecam la turci, o iau si pe mama cu noi sa ma ajute, ca altfel nu mai e concediu, cu 2 agatati de mine. A. care nu vorbea, scoate de 3 zile din ea urmatoarea fraza: 'mami, o bate vau'. Si sa ma vezi cum ma execut si o iau in brate. Nu prea vorbeste, dar spune cu voce raspicata:'NUUU vau maaaa'

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

shashenka te primim cu mare drag si la odiseea de 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

'Neatza!

Aseara picii mei au adormit greu, in ciuda faptului ca pe la 8 picoteau, am zis sa-i culcam mai devreme si din cauza schimbarii orei, ca se sculasera cu noaptea-n cap... da' de unde! Baia se pare ca i-a trezit in loc sa-i moleseasca, asa ca au inceput sa topaie prin camera, sa se urce/dea jos din patuturi cu biberoanele cu lapte in gura etc. La un moment dat, Anastasia si-a luat papusica (Emma) si a inceput sa topaie cu ea, s-a lovit de Radu care fugea pe-acolo, circ in toata regula. Eu, deja enervata putin, o iau pe Emma de pe jos si o arunc in cosul cu jucarii. La care Anastasia se duce si o ia de acolo, o aduce la mine si zicce " mami nu o arunca pe Emma, ca p'ange". M-am inmuiat instantaneu, i-am zis, "da, mami a gresit, nu trebuia s-o arunc, iarta-ma". La care ea se duce cu Emma si se urca in patut si zice "am ghesit, 'cuza-ma mami".

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui manumanu

'Neatza!

" mami nu o arunca pe Emma, ca p'ange". M-am inmuiat instantaneu, i-am zis, "da, mami a gresit, nu trebuia s-o arunc, iarta-ma". La care ea se duce cu Emma si se urca in patut si zice "am ghesit, 'cuza-ma mami".





Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

multumesc mult fetele de primire....ma bucur ca gasesc si aici prietene dragi!!!

printesa...toata lumea imi spune soacra cu 3 nurori. este f frumos cu 3 dar si f greu. sasha si iustin sunt neastamparati dar si dragalasi foc.

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

ma simt eu mandra cand ies afara si se uita lumea la mine cu drag cand vad ca a 2 baieti, dar tu cu 3 baieti?

chiar vroiam sa va zic de starea de bine pe care o am cand ies afara cu baietii mei...nu am un leu in buzunar (incercam sa ne refacem cu atatea cheltuieli cu nasterea, operatia mea, medicamente, ramasul fara servici al sotului, chirie, lapte pt 2, pampers pentru 2 etc), insa sunt fericita si mandra de flacaii mei!!!

o sa revin cand pot, acum de calcat si treb sa fug la mega image sa iau humana si pampers pt bebe!!!


pupici de la noi!!!

Cristina - mami de DAVID - ANDREI si TUDOR STEFAN

DAVID, ochiosul mamii
Povestea nasterii

http://lbdf.lilypie.com/4e7Zp3.png
[b]

Iubirea inseamna sa nu spui niciodata "imi pare rau" - Love Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Sashenka bine ai venit! Sa-ti traiasca cei trei flacai, sa fie sanatosi si sa-ti aduca numai bucurii!

Mai fetelor, nu mai am vreme de nimic! Nu stiu cand trece vremea asta...cand se face ora 19 si ma trezesc acasa de la servici...si cum prin minune e deja ora 21 si trebuie sa culc copiii. Ce-i drept, am si la timp de stat acasa de numai...

Va ziceam ca Luca s-a pus pe vorbit. Da' ce vorbit!... Deja e si el la capitolul perle zilnice. Cea mai recenta e una cu "bulinutza". Ieri dimineata, il iau sa-l schimb de pampersi si de indata ce s-a vazut cu putzica goala, a tras o data de ea in sus si asa a ramas.....la care Luca zambind zice: "a cotetz" (adica, la cotetz). Eu ii spun asa dimineata cand mergand spre gradinita trecem pe langa o curte in care este un cocos. Daca nu-l gasim prin curte, ii spun ca e la cotet, face nani. Si poftim cum a asociat maimutzica mea... Probabil cineva i-a zis ca ala e "cocosel" ca eu nu-mi amintesc sa-i fi spus.
Astazi, o gasesc pe bona razand de numai. Spunea ca i-a tot explicat Luca ceva pe drum, dar nu intelegea. O data ajunsa acasa a priceput cand copilul i-a tot batut cu mana in perete. I-a zis femeia de cateva ori pe drum "Luca, eu vorbesc la pereti?" si copilul nedumerit, negasind pereti pe drum, ajunsi acasa, ii arata fericit sa vorbeasca la pereti, ca acolo avem.

De suparat, nu e chip sa te superi pe el. Cum face ceva ce nu trebuie, daca vede ca te-a suparat sau i se spune asta, vine repede ..." cuza mami".."cuza Dadi" (David). Si a ramas acelasi copil lipicios!
Intreaba foarte multe si pune intrebarile bine si la obiect: "ce se aude?", "ce e ata?" (asta), "ce crie aici" (scrie), "ude e tati" (unde). Se joaca zilnic cu muztunei, vorbeste cu ei, le da se manance, ne serveste si pe noi cu tot felul de mancaruri sau bauturi imaginare. Continua sa fie fan masinute, lego si cuburi din carton.
Am laudat destul puiul de cioara. Sa va spun ca nici fratiorul nu e mai prejos. E baiat istet, foaaarte independent (poate mult prea...si aici se simte faptul ca e cu cheia de gat de la 1 noiembrie de cand m-am reintors la servici). Si-a dorit sa faca actorie, asa ca l-am inscris la un curs care a inceput de o luna jumatate la scoala lui (taaare bun cursul, pentru ca fac ore de dictie, au de citit pentru acasa diverse-in plus fata de scoala, de invatat texte, ii invata sa vorbeasca in public fara inhibitii, sa-si exprime sentimentele...etc..in fine, buna investitie). Continua si cu karatele, din cate vad mai mult pentru miscare (dar nici ca insista cineva sa faca mai mult)...important este ca-i plac.
Eu sunt la fel de "grasa" cum ma stiti...asta ca sa vorbesc si de mine...si va duc dorul ca nu mai reusesc sa va mai si scriu...dar va citesc cat pot de des.

poze-Luca la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ce liniste pe aici...
Eu iar am fost varza cu raceala asta, bebe super marait, nu a vrut sa doarme deloc peste zi, noapte trezit de n-ori. Incerc sa ma mobilizez sa fac bagajul pt duminica, dar nu am deloc tragere d einima.
Arianna e fericita la ai mei si eu ma topesc de dorul ei. Cine sa ma inteleaga? Zic ca vreau timp pt mine, ca nu mai pot, ca dc e la ei mei sunt linistita ca stiu ca e bine si am si eu timp sa-mi trag sufletul...dar sufletul meu zace...de cum a plecat mi s-a facut dor de ea, oricat de greu imi e
Cred ca pana o luam inapoi o sa bocesc de mama mama...mai ales ca in fiecare zi mai zice ceva nou si eu nu sunt acolo s-o aud Si apoi ma gandesc ce sa-i cumpar din Germania ca sa fie fericita. Dar simt ca incerc s-o cumpar cd de fapt ea nici nu stie ca noi plecam. Sunt varza...mai bine ma intorc la treaba

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Brave, dorul asta si sentimentul ca ceva-ti lipseste, nu dispare. Eu sunt in a treia saptamana fara z. Mi-e dor de mor, dar ... imi trece la gandul ca duminica o s-o pupacesc si-o s-o iubesc toata-toata... si poate-o aduc acasa...

Mergi la inceput