Pufi 2010 (9) - Felicitari Bea!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Nyny....offf, e grele....ce crocobaur nenorocit! Pupam puii frumosi, si pe mami a lor, sa se faca repede bine! Abia astept sa citesc si povestea lui David!
Mire.., asemeni si voua, sa va fie de bine plimbarea! Dragalasa Mara, cu jucaria catzelului!

Mi-a facut si iris o surpriza placuta azi, si a stat putin in carut, fara scandal, in parc, spre locul de joaca...
De fapt, mai multe surprize...in ultimele zile a inceput sa pape cereale cu lapte, biscuiti si gris cu lapte, cu magiun de topoloveni...Nu mult, dar e un pas inainte..sper s-o tina. Fructele sunt bleax, inca...Poate isi revine dupa "inmaselire"..

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


Chiar ca.... ce suprize frumoase. BRAVO IRIS!!!

Una calda si una rece:

In sfarsit a iesit dintele nr. 5
Il simt ca face iar febra

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Nyny....offf, e grele....ce crocobaur nenorocit! Pupam puii frumosi, si pe mami a lor, sa se faca repede bine! Abia astept sa citesc si povestea lui David!
Mire.., asemeni si voua, sa va fie de bine plimbarea! Dragalasa Mara, cu jucaria catzelului!

Mi-a facut si iris o surpriza placuta azi, si a stat putin in carut, fara scandal, in parc, spre locul de joaca...
De fapt, mai multe surprize...in ultimele zile a inceput sa pape cereale cu lapte, biscuiti si gris cu lapte, cu magiun de topoloveni...Nu mult, dar e un pas inainte..sper s-o tina. Fructele sunt bleax, inca...Poate isi revine dupa "inmaselire"..

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


IRISSSSSSSSSSS...nu te prosti mama.....cum sa incepi sa mananci?
SA MANANCI???????????????....ASTA inseamna kg in plus....pai mama, ce facem...?????? mallul cere cote stas.....

las-o naibii demmnacare
baga la greu..apa plata cu lamaie....



pupam mall-ista

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Nyny a batut, dar pe alocuri. Vad pe cnn ca sapt viitoare 2 zile ploua, una e soare. Bun si asa decat numai ploaie.

Simply

Sorina sa tot aveti pofta! Sunt si eu happy ca mi-a mancat Mara azi curcan cu dovlecel la cuptor si o bucata de banana.

De pieptul de pui cu hormoni stiam si eu, Marei i-am dat ori pui de tara, ori curcan. Mai noi iau aripi de curcan pe care le fac la cuptor. Imi spunea cineva ca la Razvan si Dani a fost o data un nutritionist sau pediatru (nu mai tin minte) care spunea ca mai bine le dam carne de porc decat piept de pui.



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



da da...si eu am auzit...si mai ales spunea de pieptul de pui ca e mai rau ca toate celelate parti....
si noi mai mult pe curcan ne axam...si pulpe...pieptul mai rar...



sa va fie de bine si paipik si plimbarica....noi...n-am mai ajuns nicaieri..adik am fost in cora...luat multe porcarii....
si cand sa iesim era un vant....asa ca am stat pe langa bloc..si in mall....

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna seara

Ajung si eu sa va vizitez intr-un final....Am avut doua nopti urate ...de la 3 la 5 a marait fara sa se opreasca...nu vroia nici in brate la mine, nici la tat'su, "nici calare, nici pe jos"!I-am cantat, l-am leganat..nimic nu era bun!Intr-un final adoarme singur,,,cand apar zorileAzi l-am facut pachet si l-am trimis la mama....pe la 11...si am ramas singuri acasa, sa facem treaba...nu sa ne relaxamnormal.Si am facut curat in casa,am stropit pe la colturi cu solutie anti-paianjeni(ca am oroare de ei)..etc!Si la 4 a aparut pufarinulMi-a fost asa dor de el!E prima data cand am stat despartiti mai mult de o fuga la cumparaturi sau o vizita.
Si de la 5:30 am dormit toti trei pana la 7...vom vedea la ce ora va adormi Alexandru

Sper in seara asta sa doarma...desi nu cred tinand cont ca la orizont sunt 2 masele si un dintisor!Ca suntem cam zombi...si pe langa toate sunt si in zilele "urate" ale lunii si acum vreo 2 ore ma durea burta de nu stiam ce sa mai fac...si i-am atacat Nurofenul lui Alexandru..o seringa...si mi-a trecut.

Ma duc sa recuperez!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata la o cafea!

Nyny...uraaa pentru dintisor! Poate astazi va fi o zi mai buna, poate se gandeste crocobaurul sa va paraseasca!
Mire...curcan cu dovlecei si banana, zici...miam-miam...Bravo Mara! A inceput si iris sa mai accepte banana, sa muste cate putin din cate una, ca era bleax si aia, pana acum.
Dece.....eii, nu te gandi ca s-a dezis, si-a mancat vreo 2 castroane..nooo...tot cam 60-80g...izbanda era ca a acceptat mai mult de o linguritza din "ceva" cu lapte, fara sa-si faca scarba!
Simply...., si eu sper sa fie un semn bun, si sa mai stea si in carutz cate putin, pe viitor.
Livia....nopti mai usoare sa aveti! Poate ies dintisorii, si se linisteste puiul!

O duminica frumoasa, tuturor!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Buna dimineata la o cafea!

Nyny...uraaa pentru dintisor! Poate astazi va fi o zi mai buna, poate se gandeste crocobaurul sa va paraseasca!
Mire...curcan cu dovlecei si banana, zici...miam-miam...Bravo Mara! A inceput si iris sa mai accepte banana, sa muste cate putin din cate una, ca era bleax si aia, pana acum.
Dece.....eii, nu te gandi ca s-a dezis, si-a mancat vreo 2 castroane..nooo...tot cam 60-80g...izbanda era ca a acceptat mai mult de o linguritza din "ceva" cu lapte, fara sa-si faca scarba!
Simply...., si eu sper sa fie un semn bun, si sa mai stea si in carutz cate putin, pe viitor.
Livia....nopti mai usoare sa aveti! Poate ies dintisorii, si se linisteste puiul!

O duminica frumoasa, tuturor!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


sarumana de coffe , sorina..tare buna...si merge la fix....ca de obicei...

neatza fetili...

sa avei o zi superba

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Neata

Sorina multumesc de cafeaaa....

La noi ieri a fost o zi grea,a fost maraici....dar trec si astea....

O zi frumoasa sa aveti


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fii bun, dar fereste-te sa creada lumea ca poti fi doar bun. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

'neata si de la noi

LA MULTI ANI ALEXANDRA-UCA!!! O VIATA FERICITA SI SANATOASA!!!!!!!

stefan e bine, mai tuseste putin, dar doar atat. maseaua iese inceeeet, dar sigur, doarme bine noaptea. inca il alaptez....si tare am impresia ca e sa prelungesc treaba asta la nesfarsit, tot zic, gata, in seara asta ma intorc cu spatele la el, dar incepe sa planga......si adoarme in 5 minute la san....asa ca ma complac in situatia asta.

legat de carnea de pui...stiam ca e plina de hormoni, intr-un timp ii dadeam si eu curcan, dar e deja reflex cumparat carne de pui, pus bucata de piept la fiert cu legume, dat la copil, zi de zi. mai putin cand mananca ou...dar si ala o fi plin de bucurii.....

stiu ca exista pasta de dinti speciala, care se poate inghiti. inca nu i-am luat insa.

sa aveti o zi faina!

_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza fete!

Bag seama ca nu m-am trezit de tot...ma tot chioram la ceasul de la calc ca arata altfel decat cel dupa care ma trezisem...mi-am amintit ca s-a schimbat ora, avem mai mult timp de alergat dupa pufi de acum.

Voi le-ati dat puilor sa manance masline? Mara le mananca cu spor, le roade cu gingiile si lasa samburele. M-am gandit eu ca daca uleiul de masline este bun, n-au ce rau sa-i faca maslinele doar ca...le gasesc in pampers asa cum le-a mancat.

Am tras si noi o tura prin cora aseara, i-am cumparat perie pt dinti de la primii pasi. Era o chestie ieftina dar avea 3 perii pt diferite etape, m-am gandit sa-si scarpine si ea gingiile cu ceva.

Vad ca sunteti toate ori la relaxare, ori va plimbati. Foarte bine faceti, sa aveti o duminica frumoasa!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:




si noi pe aici, ce liniste e...

am culcat barbatii si acum ma apuc de mancarica...de dimineatza am fost sa il impartasim pe Dragos si apoi plimbare prin oras...am urcat toate treptele posibile care ne ieseau in cale...

asadar fug ca am si eu un somn in mine, mama mama, sper sa apuc sa ma relaxez si eu dupa ce fac papa bun...

o zi frumoasa sa aveti, probabil ca nu mai intru pana la noapte, ca daca tine vremea mai dam o tura dupa masa la plimbare

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput