Pufi 2010 (9) - Felicitari Bea!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Ce bine de voi ca ati iesit azi la plimbare. La noi bate vantul.
Oricum noi suntem arestati la domiciliu pe motiv de febra. Am avut o noapte jalnica. La 1.30 m-am trezit cu fisoane. David plangea si eu nu puteam sa ma dau jos din pat de frig. Norocul meu ca s-a potolit repede. Abia pe la 3.30 mi-am facut curaj sa ma dau jos din pat sa iau o pastila, ceva. Simteam ca-mi bubuie capul. Cred ca am adormit pe la 4 si ceva. Sunt dependenta de Modafen. Nasol tare...
Mara a facut iar febra de dimineata.

Una peste alta... m-am apucat sa scriu povestea lui David. Tara arde si baba se piaptana. Sper sa o si termin curand.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRA! SA CRESTI MARE SANATOASA SI SA ITI BUCURI MEREU PARINTII!

_
SOACRA CU DOUA NURORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

LA MULTI ANI ALEXANDRA !!!

Sa fi sanatoasa si sa ai o viata frumoasa alaturi de cei care te iubesc.

Mamica fericita de Mara si de David


Subscriu si eu, frumoasa urare.


Offf.....cand scapati de febra asta nemernica? Pupam Marutza, pe David si pe mami, asteptam vesti bune cat mai curand. Asteptam si povestea nasterii.



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Bea, Sorina sa va fie de bine iesirea!

Micki leneveala placuta, cand m-am gandit la tine azi, ma gandeam ca la o graviduta, nu stiu de ce aveam senzatia asta, m-am dezmeticit dupa.
Sa fie vreun semn? L-am mai visat eu pe David de Lali in noaptea de dupa shuting, ca vorbea cu mine...il intrebam ce vrea sa-i aduc de mancare si el imi zicea f clar "varza, paine, ceapa" si parca la ceva timp ne povestea lali cum cerea papa.

Stiu sigur ca mai aveam de zis dar imi joaca neuronul feste.
Am terminat treaba, am dus Marutza in parc, ne-am bucurat la catei (unuia am vrut sa-i luam jucaria), am cerut jucarie de la taraba dar mami a zis pas (ce bine ca inca ii putem distrage!), am mers mult e jos, am impins si caruciorul.

Alexutza ati revenit?

Alicredo tinem pumnii pt luna viitoare, abia astept listuta cu pe prima pagina.

Gratiana cu mare intarziere raspund, nu avem niciunul inca, ii asteptam.



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Nyny....offf, e grele....ce crocobaur nenorocit! Pupam puii frumosi, si pe mami a lor, sa se faca repede bine! Abia astept sa citesc si povestea lui David!
Mire.., asemeni si voua, sa va fie de bine plimbarea! Dragalasa Mara, cu jucaria catzelului!

Mi-a facut si iris o surpriza placuta azi, si a stat putin in carut, fara scandal, in parc, spre locul de joaca...
De fapt, mai multe surprize...in ultimele zile a inceput sa pape cereale cu lapte, biscuiti si gris cu lapte, cu magiun de topoloveni...Nu mult, dar e un pas inainte..sper s-o tina. Fructele sunt bleax, inca...Poate isi revine dupa "inmaselire"..

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Offf.....cand scapati de febra asta nemernica? Pupam Marutza, pe David si pe mami, asteptam vesti bune cat mai curand. Asteptam si povestea nasterii.



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



si eu imi doresc sa dau vesti bune

Ce bine ca ati profitat de vremea frumoasa. La voi n-a batut vantu?
Noi pusesem la cale sa mergem la padure. Normal ca am anulat tot.
De maine am inteles ca iar scad temperaturile.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Nyny imi pare rau sa aud ca inca va chinuiti,sanatate multaaa

Sorina ma bucur ca Iris a stat in carucior....semn bun

Miremia,Mara fetele harnice

Micki relaxare placuta


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fii bun, dar fereste-te sa creada lumea ca poti fi doar bun. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

LA MULTI ANI ALEXANDRA! SA CRESTI MARE SANATOASA SI SA ITI BUCURI MEREU PARINTII!

_
SOACRA CU DOUA NURORI
ce mai faceti?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fii bun, dar fereste-te sa creada lumea ca poti fi doar bun. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Nyny a batut, dar pe alocuri. Vad pe cnn ca sapt viitoare 2 zile ploua, una e soare. Bun si asa decat numai ploaie.

Simply

Sorina sa tot aveti pofta! Sunt si eu happy ca mi-a mancat Mara azi curcan cu dovlecel la cuptor si o bucata de banana.

De pieptul de pui cu hormoni stiam si eu, Marei i-am dat ori pui de tara, ori curcan. Mai noi iau aripi de curcan pe care le fac la cuptor. Imi spunea cineva ca la Razvan si Dani a fost o data un nutritionist sau pediatru (nu mai tin minte) care spunea ca mai bine le dam carne de porc decat piept de pui.



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:

Micki leneveala placuta, cand m-am gandit la tine azi, ma gandeam ca la o graviduta, nu stiu de ce aveam senzatia asta, m-am dezmeticit dupa.
Sa fie vreun semn? L-am mai visat eu pe David de Lali in noaptea de dupa shuting, ca vorbea cu mine...il intrebam ce vrea sa-i aduc de mancare si el imi zicea f clar "varza, paine, ceapa" si parca la ceva timp ne povestea lali cum cerea papa.

Stiu sigur ca mai aveam de zis dar imi joaca neuronul feste.
Am terminat treaba, am dus Marutza in parc, ne-am bucurat la catei (unuia am vrut sa-i luam jucaria), am cerut jucarie de la taraba dar mami a zis pas (ce bine ca inca ii putem distrage!), am mers mult e jos, am impins si caruciorul.


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Hi hi hi! Semn, nu-i clar. Ca tocmai ce m-au vizitat musafirii. Stat regulamentar 5 zile si plecat. Deci nu doar insemnarea aia.
Dar cine stie pe viitor. Verific sa vad daca trecem de sanse de capricorn...nope. Verificat acum. Mai peste o luna.... Dar mai bine tac. Stii tu, cand zici prea mult despre ceva, nu se mai intampla. Voi exersa tacerea pana la mom cheie.

Ce mari v-ati facut!Deja impingeti la carucior! mergacioasa mica!




Mami a lui Cristi



www.lucrumanual.tk/oferta-speciala-de-paste/60-set-clivia.html" target="_blank">NOUTATI - A doua oferta de Paste: Set "Clivia"

Magazinul meu

Mergi la inceput