Mar-Apr (190) Bravo Picky, Stefana, scrish!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

PISUCMIC eu nu am luat combinezon gros ca o sa fie cald si nu merita sa dai bani pe un combinezon care il imbraca o data e primavara de acum

37sp+

AMR 2SAPTAMANI Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

pisuc in spital tot chiloti tigex mi-au dat, si cand am iesit mi-am cumparat si eu la fel de la farmacia lor. sunt foarte comozi si extrem de utili

deea asa e cu scarile, se vad rezultate pe masura ce fac ture pe ele! de abia astept sa ma recuperez total!

am pus poze in contul comun cu luca am petrecut cu el o prima seara foarte linistita, parca nici nu am avut copil in casa. unde-l pun acolo doarme, e senzational, sunt asa de fericita iar azi dimi, am tras de sani cu pompa si am scos o masa pt bebe dintr-un san 40 ml, acum o sa trec sa mulg si celalat san, cat sa vad ca si-au dat amandoi drumul bine. am vazut cu ochii mei cum a ras efectiv laptele natural comparat cu cel praf, asa ca sunt hotarata sa fac tot ce pot ca sa ii dau cat mai mult natural.

nici nu am apucat sa va multumesc pentru toate mesajele frumoase pe care mi le-ati trimis, va pe toate!!!!

Luca Andrei, AMR 5 saptamani pana sa te tin in brate :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele si de la noi...

Azi am intrat mai tarziu ca a tb sa prepar peste si sa il bag la cuptor!!!De dimineata am fost la biserica...Pt mine este cumplit daca plec din casa..efectiv am nevoie permanenta la toaleta..fac pe mine!!!Nu stiu de ce..dar urinez foarte des si este asa de incomod...

O sa pun si eu poza azi cu burtica mazgalita de sot..a facut un desen de gradinita..dar este bun si ala in conditiile in care eu singura am incercat si nu am reusit!!!

Imi tot propun sa stau cat mai mult in pat,dar astazi am chef de plimbareala,asa ca dupa-amiaza ma duc la plimbare..si asa cica vremea mai tine cu noi maine si duminica nu este asa ok,asa ca vreau sa recuperez!!!

Asteptam poze cu bebelusi noi:Lauriciu,Scrish...

LA MULTI ANI IONY!!!!

36+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 4 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Scrish..acum am vazut bebe frumos!!!!Ce dragalas este....si cum il priveai tu ..parca toata dragostea ta se trimitea instant catre el.
Sa va traiasca si sa va faca numai bucurii!
Iar tu sigur iti vei reveni foarte repede...

36+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 4 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

lalely! a fost sentimentul cel mai frumos din viata mea, nu se compara cu absolut nimic din ce am trait! toata ziua in care am nascut am petrecut-o cu el in camera holbandu ma la el, nu puteam sa imi iau ochii de la el...las k vezi tu

Luca Andrei, AMR 5 saptamani pana sa te tin in brate :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Scrish, ce poze minunate!!! E un baietel tare frumos, sa fie sanatos si norocos!
Vroiam sa te intreb, tu de ce te mulgi si nu il pui la san direct? pentru a putea cuantifica exact cantitatea pe care o bea? Asta cu alaptatul e grija mea cea mare!

Alina, Deea, Ailed, Scrish, multumesc pentru informatiile cu chilotii; de la Carrefour am luat si eu un set Tex, dar grija mea e sa nu ma atinga prea tare chiar pe operatie, si de aceea sunt mai interesata de Tigex. Voi vedea si la maternitate.

Va pup, ma pregatesc de faimoasa intalnire cu moasa!!!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s38 cu un dragalas

AMR 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Salutare fetelor !

Ieri am ajuns si noi acasa cu printesa noastra scumpa si draga, care e o papacioasa si jumatate Wow cw sirena are cand vrea tzitzi. Eu fizic ma simt super bine, nasterea a fost una foarte rapida, chiar daca m-am internat cu dilatatie 1 cm si fara contractii. La spitalul pot sa spun ca a fost neasteptat de bine, oasa a fost super, dr la fel, ce mai sunt o norocoasa care poate sa spuna ca a fost multumita de sistemul de stat. O sa pun si cateva poze cu printesa noastra numa sa am putin timp.

Felicitari tuturor mamicilor care au nascut, n-am apucat sa citesc nimic, dar recuperez pe parcurs.
Scot si cateva motate pt cele care urmeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Scrish..te cred!!!!
Se vede interactiunea dintre voi...
Si eu astept momentul,desi am asa o gramada de sentimente impletice intre ele:teama,bucurie,nerabdare,emotie...


PS:mi se pare ca iti seamana perfect..dar sa nu-i spui lui tati!!!

36+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

AMR 4 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Scrish bebe Luca este superb! :) si daca mai spui ca este si asa de cumintel cu atat mai mare dragul
Ce frumos ca te-ai intors acasa! momentul asta il astept si eu cel mai mult ;)


Eu azi cred ca m-am urcat ultima oara gravida la volan am avut de luat un colet de la posta si nu mai aveam rabdare :) ma asteptam sa merg tare chinuit, dar chiar mi-a facut placere sa mai conduc putin. cine stie cand mai apuc :)

la fata mea ii place tare sunetul de taste. cand incep sa tastez, cum incepe sa danseze in burtica :)) sper sa ii placa si dupa sa stea cu mami la calculator, ca mami e dependenta de net :))


mi-am schimbat si semnatura deja nu mai am stare!


38+ Natalia

AMR 9 zile :)

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

lalely tot intre noi sa ramana..si mie mi se pare la fel

pisuc m-am muls pentru ca in spital nu am avut nici un strop de colostru, nici sanii intariti, nimic...a tras doctorita de ei dar mi-a confirmat atunci ca inca nu era pe drum laptele...si l-am pus si pe bebe la san dar nu stia ce sa faca oricat am incercat si pe urma ori se plictisea, ori adormea cu sfarcul in gura...si eu tot fara lapte asa ca aseara, cum am vazut ca mi s-au intarit sanii, am zis sa folosesc pompa, sa vad daca iese ceva! ieri a iesit doar o picatura...azi dimi, cand el dormea, iar cu pompa, eram hotarata sa trag de sani pana o iesi acolo ceva, dar spre surpriza mea a iesit destul de repede ( dar nu din prima). din cauza asta vreau sa "deblochez" si celalat san si pe urma sa il pun direct pe bebe sa faca treaba. eu cand am iesit cu el din spital mi-au zis ca acum in prima sapt tb sa manance 30-40 ml lapte/masa. intre noi fie vorba, m-a linistit mult de tot sa vad ca a mancat cat trebuie doar dintr un san. daca nu ar fi fost sa folosesc pompa, singura metoda de verificare era cantaritul dupa masa, care mi se pare ca poate sa duca si la griji inutile cateodata...eu oricum vreau sa fiu extrem de atenta cu cantitatile pentru ca el fiind mai micut, e obligatoriu sa inceapa sa ia bine in greutate!

Luca Andrei, AMR 5 saptamani pana sa te tin in brate :)

Mergi la inceput