Mar-Apr (190) Bravo Picky, Stefana, scrish!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pisuc, eu am luat de la DM unii se cheama Jessa sunt la raionul cu tampoane , intr-o cutie de carton cu bleu parca si sunt 5 bucati cam la 2,5 euro.. aici n-am gasit decat arimea 42-44 dar desi erau un pic mari au fost ok

mami de printesa de 7 ani Maria-Daniela si dodoloatza frumoasa Andra-Simona si cu un ingeras la Doamne-Doamne din 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, pup dulce, ce dor mi-a fost de voi toate, nici nu stiti...
e bine cu fetele mele, Maria e gramada pe bb, ar vrea sa o tina doar in brate, ne face observatie ca plange bb cand o mai schimbam si schoirtaie de foame..., ca sa nu lasam fata sa planga, ii zicea maica -mii cand a venit pediatra " ce dr. de copii e asta de o face sa plandga pe bb?". mie imi da apa sa beau cand alptez...mai are si ea pe ale ei, dar e ok...
nu v-am povestit grija mea cea mare: ma pun astia sa o ii pun peste pamperso 1/2 de scutec tetra indoit si peste unele care se cheama scutec suedez, ca cica e venita mai devreme si poate avea o predispozitie spre displazie si tb sa o infasor asa. plus ca la ei e in normalitate ca la o luna sa faci o vizita cu bb la ortoped...nu va spun ce soc am avut cand mi-au povestit la spital in croata si eu nu intelegeam tot...decat ca tb sa o duc la ortoped..

mami de printesa de 7 ani Maria-Daniela si dodoloatza frumoasa Andra-Simona si cu un ingeras la Doamne-Doamne din 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

va las si va pe toate fara exceptie....
STRUMPH, sophie mai sta? ca e frumos afara...

mami de printesa de 7 ani Maria-Daniela si dodoloatza frumoasa Andra-Simona si cu un ingeras la Doamne-Doamne din 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

pisuc ti-am raspuns eu.....
scuze de greseli..nu ma mai corectez....graba si tastele astea lipite de la minibookul asta


La multi ani Iony!!!
cum serezi azi...o duci pe sara la cofetarie?

Scrish bine ai venit acasa!!!! o sa vezi ca minuni fac scarile din casa cu operatia
eu inainte sa nasc ma si gandeam cum o sa fie si cum o sa le urc si cobor...dar cum am venit acasa nici nu le-am simtit...bine si in giulesti erau unele si mai inalte

Ally nastere usoara!!!!
poate e azi la zi mare!!!!
diamne nici nu imi vine sa cred cum zboara timpul asta

antguess hai si tu cu evelina!!!!!
lasa fasolea....eu vb ca inainte duminica am bagat sarmale la greu si seara cine punea supozitoare cu glicerina....eu

am citit ce scria Ama si m-a bufnit rasul....acum tate astea cu pete pe dulapuri , si alte ganduri si nervi ni se pare niste prostii....nu va ganditi ca am zis-o ca o jicnire fetelor , ca si eu eram la fel inainte cu 2-3 zile sa nasc....acum imi dau seama ca degeaba m-am agitt asa...ce parca beelina nu se nastea daca e nu stergeam dulapul di n bucatarie sau faianta din baie....dar nah cred ca sentimentul acela de ciub ne macina inainte de nastere

pupi pt toate fetele...ma striga sotul sa-l tund



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Ailed si stefy la fel....calare pe bebitza...o mai si cert ca eu mititica sta cuminte in patut sau landou....ea o sacaie si o face sa planga apoi eu trebuie sa stau cu ea bratze
si de sfatoasa nu mai zic....parca are doctoratul in pediatrie....pr toate le stie...am fugit de soacra si de mama sa nu ma cicale si o am pe stefy

Ama si Pisuc dormiti burticutelor cat puteti....dupa chiar daca bebeii vor fi cuminti si trezitul la 3h e destul de obositor

bebelina mea pot spune ca-i cuminte ...dar mai are si ea momente de veghe...azinoapte a dormit legaat , dar ieri noapte de la 12.20 pana la 2.40 a tot stat de veche ....si eu as fi dormit...nici nu o bagam in sema ....si tot nu am putut sa o adorm...vroia doar leganata dar eu sa stau in picioare si eu aproape ca atipeam si imi era frica ca o scap...cum ma puneam pe pat cum scartaia....tare obosotoare

acum doarme legat de la masa de la ora 2 noaptea....

e ff suparata cand ii fac laptele...pana il fac plange asa tare...dar nu cu lacrimi

si mititica ar manca acum 120ml dar nu ii dau ca imi e mila ea cum se screme si se inroseste la fiecare masa si tot nu face kk...
azinoape la 2 i-am dat 120 l-a ras in 8 minute si a dormit pana la
6.35

noi nu mancam la 3h fix...la 3-4h...ba si 4h1/2....inainte de 3h niciodata nu a cerut....insa in kk am vazutca mai are niste chestii albe ca bobitele de grau...oare o fi lapte nedigerat???

Ailed ai pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Deea, pup dulce, ce dor mi-a fost de voi toate, nici nu stiti...
e bine cu fetele mele, Maria e gramada pe bb, ar vrea sa o tina doar in brate, ne face observatie ca plange bb cand o mai schimbam si schoirtaie de foame..., ca sa nu lasam fata sa planga, ii zicea maica -mii cand a venit pediatra " ce dr. de copii e asta de o face sa plandga pe bb?". mie imi da apa sa beau cand alptez...mai are si ea pe ale ei, dar e ok...
nu v-am povestit grija mea cea mare: ma pun astia sa o ii pun peste pamperso 1/2 de scutec tetra indoit si peste unele care se cheama scutec suedez, ca cica e venita mai devreme si poate avea o predispozitie spre displazie si tb sa o infasor asa. plus ca la ei e in normalitate ca la o luna sa faci o vizita cu bb la ortoped...nu va spun ce soc am avut cand mi-au povestit la spital in croata si eu nu intelegeam tot...decat ca tb sa o duc la ortoped..

mami de printesa de 7 ani Maria-Daniela si dodoloatza frumoasa Andra-Simona si cu un ingeras la Doamne-Doamne din 2008




ailed, si aici se obisnuieste consult ortopedic la sold..chiar mi-a spus pediatra care o vede pe andra ca ei fac un screening pt displazie de sold si sa-i fac si eu eco de sold..ca fac la toti, preventiv..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

yoni, LA multi ani, sa fii fericita si sanatoasa, sa poti sa te bucuri si sa ai grija de minunea din viata voastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Pisuc eu chiloti mi-am cumparat din aia ieftini 3 bucati cu 2 lei bucata sa am pt.prima a doua zi,apoi voi folosi boxeri in ei ma simt cel mai bine.Combinizon am decat mediu pt.scos afara ,oricum am si sac de dormit in caz ca se schimba vremea si se face frig,hainute f.groase nu mi-am cumparat.

mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si cu 35+ s

Amr 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA DIMINEATA!

LA MULTI ANI IONY SA AI O ZI FRUMOASA!!!
HAI STRUMPY SA VINA BEBELINA AZI NU LA PASTEIERTARE CA TEAM BOTEZAT TE-AI SCOS PT PASTE DE UN MIEL
PUP TOATE BURTICILE SI MAMICILE

37sp+
AMR 2SAPTAMANI Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna dimineataaa!
Ia sa vedem daca imi aduc aminte tot ce voiam sa scriu...
In primul rand sa o felicit pe Stefana, ca n-am apucat aseara. Am citi ce ati scris, dar mi-era o leneeee...

Stefana, felicitari mami pentru bebeul grasunel. Refacere rapida!

Lauriciu si Scrish, bine ati ajuns acasa. Va doresc acomodare cat mai rapida!

Deea, Simona, imi pare rau ca sunteti asa obosite, dar cred ca nu mai aveti mult pana isi intra bebicii in program si scapati.

Pisuc, eu am luat chiloti din aia de la Auchan de la raionul cu cosmetice si alte chestii pt bebe. 5 bucati parca sunt in cutie... nu stiu daca chiar sunt de folos, sau daca o sa fiu eu multumita de ei, asa ca mi-am luat si 3 perechi de bumbac din aia ieftini.
Vezi ca am vazut acum pe realitatea o coada de 1500 de persoane la H&M. Sa te duci mai pe seara...

Cami, tu mai reuseai sa te apleci?? Esti tare!. Eu nu ma mai incalt singura de vreo luna si ceva... Doar asezata pe scaun cu diverse scheme de yoga mai reusesc singura. Noroc ca s-a incalzit si am trecut la adidasi pe care ii incalt fara sa ma aplec si fara sa ma inchei la ei

Ailed, imi dai o veste buna cu cafeluta. EU tare as mai bea din cand in cand o juma de cescuta de capucino, sau 3 in 1. Daca zici ca dr ti-a dat voie si ai verificat, inseamna ca e ok.

Fetelor, pe la noi se gasesc pungi din astea parfumate pt pampers? Ma gandesc sa ma uit pe acolo pe la raionul de pungi in hypermarketuri...

Iony, la multi ani, mamica fericita!

in S 36+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput