Bebelusi de Sept-Oct '10 A venit primavara!!(51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns idalis spune:

Noi azi ne-am plimbat toata ziua, abia am ajuns acasa.
M-am incumetat si am plecat doar eu cu el, cu scoica in masina si carutul in portbagaj. Spre surprinderea mea, a stat linistit si a privit pe geam tot drumul. In parc a stat linistit, a dormit, apoi am plecat in vizita. La fel , a stat foarte cuminte in masina. Problematic a fost la intoarcere ca se intunecase si nu prea ii placea sa stea in scoica...probabil nu vedea nimic pe geam :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

EVELINE, CAMI

EVE, si eu tot cu LM i le fac mai nou, vad ca ii plac mai mult decat cu LP. Dar mi s-a stricat pompa

Referitor la cereale, eu am un mare of: i-am luat "burtica sanatoasa" de la Nestle ca avea scaune cam moi si am zis ca poate ajuta. Ei bine, concluzie dupa o saptamana - ceva dureri de burta, partzuri ca-n era colicilor si kk mult, molicut si urat mirositor. Pai asta-i "burtica sanatoasa"??

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

OFFICE, drum bun!

IDALIS, ce baiat cuminte ai! bravo!

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idalis spune:

donna si mie mi s-a stricat pompa... nici nu o foloseam prea des. Lasam cand si cand lapte ca rezerva daca plecam de acasa si plangea cumva. Acum ma gandesc daca sa mai cumpar sau nu alta... de data asta una manuala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Salutare fetele,
azi s-a intors si Alesia mea de pe spate pe burta de doua ori,in sf..ca tot citeam de bbeii vostri si iata ca i-a venit randul si la a mea.
Am incercat de doua zile suc de morcov combinat cu mar..s-a cam strambat la inceput dar a luat cateva lingurite.Acum asteptam razatoarea speciala de ras marul din tara..incet incet incepem si noi diversificarea....cineva m-a sfatuit sa incep cu supe lichide ca daca incep cu fructe o sa-i placa mai mult ca sunt dulci si no sa mai vrea supa.
-ici la bebei

DD ne-a daruit o minune Alesia Maria 25/10/2010
POZE ALESIA
CUM S-A NASCUT ALESIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy81 spune:

Multumim de capitol

Eu am o intrebare cam stupida sa va intreb voi ati dat mango sau avocado la bebei? eu am luat azi deamandoua dar nu stiu cum se "mananca" asa is de rele la gust mie una nu imi plac la Carina daca ii dau sa i le combin cu ceva?

De fapt erau doua intrebari am observat caci seara cand ii dau cereale a mea fetita foarte rau le mananca cu greu ii dau cateva lingurite oare s-a scarbit de ele? in seara asta nu i-am mai dat si i-am dat la borcanel:mar,para si cu morcov oare am facut bine ca i-am dat peste noapte fructe? offff offff

Maine nu imi vedeti fatuca pe aici ca plec de dimineata la mama asa ca ne vedem dupa wek. cam pe luni si un wek placut sa aveti

Somnic pufos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pop_adelina spune:

donna, felicitari Tudorelului!!!!! sa sti ca si eu tot burtica sanatoasa ii dau si nu am patit nimic la capitolul kk, din contra, face relativ usurel, consistenta normala si o data pe zi!
eveline, vezi ce baiat mancacios ai, bravo Darian!
office, drum bun si bafta sa fie copiii cummintei! in fiecare weekend pleci pe undeva,nu? ce faaain!!!!
iazmin, ce scumpic e barbatelul!!!
idalis, zi-mi reteta de copil cuminte ca si eu vreeeau sa pot sa ies la plimbari lungi cu Darius!
Ariana, pupici dulci de la Darius pt dolofanica de Alesia, asa, sa o rasplatim pt intoarceri! apropo, cate kg are la 5 luni?
camy, avocado am incercat sa-i dau dar nu era copt asa ca am amanat, si nu mi-am mai facut timp sa merg prin supermarket sa-i mai iau, dar sa stii ca e oribil la gust daca nu e copt, l-ai verificat? e moale? mango nu i-am dat inca! poti sa i le combini cu alte fructe, sau avocado cu legume am mai auzit!
cereale eu nu-i mai dau seara deloc, i-am dat la inceput si-mi facea scandal peste noapte, asa ca i le pun dimi in fructe!




mamy de Darius-Gabriel (27.10.2010)
POZE BEBE DARIUS
Povestea unei minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy81 spune:

Adelina sa sti ca eu peste tot pe unde am cautat peste tot era doar tare si am luat azi asa dar cum spui tu e oribil o sa incerc sa il combin cu ceva de cereale cred ca asa o sa facem si noi nu o sa ii mai dau seara ea nu facea scandal noaptea dar cand le manca isi facea o greata urata

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pop_adelina spune:

camy, cica daca pui avocado intr-un ziar cateva zile la temp camerei, se coace! incearca!

mamy de Darius-Gabriel (27.10.2010)
POZE BEBE DARIUS
Povestea unei minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

La multi ani MAIA ELENA si STEFAN ALEXANDRU , sa cresteti mari si sanatosi!

Felicitari si care si-au incantat mamicile cu "miscari" noi.
camisv, vrem sa-l vedem pe Tudor in noua pozitie, daca ii arat Ioanei poate se va mobiliza si ea, ea incearca sa stea pe genunchi, dar inca nu reuseste.
Ioana e tot cu sariturule, mai nou am vazut ca daca o pun la mine pe picior in fundulet, se ridica apoi in picioare . Ei nu-i place deloc sa stea pe fundulet, de asta nici nu ne grabim cu scaunul pt masa, ea sta in balansoar cand ii dau mancarica.

Noapte buna sa aveti si cat mai linistita.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Mergi la inceput