Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Fetelor eu nu stiu cand s-a discutat despre premergator dar eu as fi fost interesata in procurarea unuia .Dupa discutia cu pediatra-mai bine zis monologul pediatrei-, zic pas.
Astept sa mai creasca un pic sa abordez subiectul "olita"-peste 3 saptamani, pana atunci ii trece. Cine stie ce-mi mai spune.
Chestia este ca eu am mare incredere in aceasta persoana-foarte bine pregatita din punct de vedere profesional, tot timpul informata , congrese , reuniuni etc, asa ca nu pot sa ma pronunt .
Eu nu am administrat pana acum nici un medicament fie el homeopat , naturist sau altfel. Este contra !!
Pana la 2 ani nu avem voie sa administram copilului nici un fel de medicament-litera de lege.
In alta ordine de idei , Giuliano mi-a refuzat complet papa de la pranz -dintisorii ne dau mari batai de cap.
Aceeasi chestie sa intampla si cu el-cum ma pierde din raza vizuala incep urletele, daca nu-i dau ceva ce-l atrage incepe sa planga .Si-a format un caracter mama mama-nu ne mai intelegem cu el .Telecomande, telefoane (chiar daca i-am luat unul special de la Chicco, cu muzica in engleza si italiana), mouse , calculator ,el vrea sa puna mana pe tt. Nu-i scapa nimic.

mami fericita de Giuliano (07.07.2010)


http://picasaweb.google.com/102421590206055963392

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

michelle, ce-mi place ce-ai scris...asta inseamna sa-ti iubesti copilul ca pe ochii din cap...si sa fii o mama buna...ce pacat ca nu toti copiii au sansa asta...

mamaaaaa, fetelor...presimt ca in curand incepeti o noua odisee aci... ca sunteti destule, se pare...

crispro, vazut un scumpic de vladut...

fetele din Iasi, ce frumos ca v-ati intalnit...



LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Merg la masaj. am salvat linkul cu vila de la mare a lui Victo, sa ma holb si eu...cine stie, poate dam o fuga. ne auzim mai incolo!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


hai ca ar fi super tare sa ne vedem la mare, doar eu am mai zis asta

Victo arunca un ochi si aici
http://www.pensiunea-alfa.ro/
eu zisesem in zilele trecute de pensiunea asta, citisem la coafor intr-o revista despre ea si am cautat-o pe net


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Pana nu uit: felicit si eu pe Bianca scumpa si Mara scumpa pt mersul in 4 labe! Bravo, fete tinerele!

Premergator-inca nu iau. Daca nu m-or tine spatele, imprumut de la cumnata...

Inca nu am vazut pozele lui Michelle si Bambo, nici vila lui Victo.

Masajul a fost dureros... tare... bine ca am scapat o sapt.

In gradina la noi e frumos. Asta pt ca a avut grija cumnatul sa ii ia de toate copilului lor, de 2 ani si un pic ( tobogan, leagan, casuta in aer liber, masinute, etc, etc). Eu nu stau atat de bine cu finantele sa i le fi luat. Dar ne bucuram si noi de ele.

Culcat copil, in brate, ca nu ma pot apleca. Maine musai sa schimb ceva, cel mai probabil sub salteaua existenta de 10 cm ii mai nag ceva sa il mai ridic nitel, ca nu ma mai tin spatele, nici de leganat, nici de aplecat asa jos. Peste zi fac si eu ca si Cris, cu adormitul in pat, langa mine.

Tu fete, bebe2???????????? sau 3 (in unele cazuri) ioi, eu nu am curaj... de ii zic sotului in gluma de un bb2, asta pleaca de acasa.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Hi, hi, ma bag si eu la un bb2, desi nu mi-a venit inca CM


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Crispro, chiar am admirat si eu ce frumos e la voi in curte, are unde sa se joace Vladut.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Victo, sa stii ca asa e cu statul copiilor intr-un loc.. vad ca am luat jumper-ul si il pun maxim o data pe zi, sau la 2 zile, si nu sta mai mult de 10 min.. se plictiseste.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Fetele stiti unde se gaseste piatra de alaun cumva???



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hai ca am apucat sa vad si minunea blonda, Bianca lui Michelle, tare scumpa. si in poze se vede ca e cuminte! e adorabila! si i-am vazut si lui Bambo comorile!!! ce copii frumosi ai, mami si ce bine arati!

Btz, nu am auzit de asa ceva... dar am gasit aici.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Mica doarme de la 20.30, a picat rupta ca nu mai dormise de la 13.

bumblebee sigur ca ne vedem, asteptam un semn.

crispro dulce foc Vladut, o sa se distreze in noul loc de joaca.

Vad ca vorbiti de bb2, nu mai vreti sa lucrati 1 an? Altfel se calculeaza 75% din indemnizatie, nu?

paula, ilinca, eladea asa e, si nu am putut anticipa dragostea asta. Acum imi dau seama ce searbada era viata mea inainte, iar acum ea se potriveste perfect in vietile noastre.


Legat de intalnirea noastra de ieri, Bianca nu a dormit pt ca isi facuse somnul (o ora maxim) inainte asa ca era fresh.
Aseara cand dormea radea in somn, nu stiu ce cavaler visa ea

Alice, a aparut Modern Family

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput