Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Apropo de mamici insarcinate, azi m-a sunat o prietena tot mama de delfinas, dar nu e inscrisa pe forum, sa-mi spuna ca e insarcinata...a fost surpriza totala pentru ea, desi e bucuroasa acuma ca a trecut socul ca oricum isi doreau doi copii. Si ma gandeam ca abia astept sa vad cine va fi prima dintre noi forumistele la care vine urmatorul bebe...n-as vrea sa fiu chiar eu


Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

michelle, mai devreme de 3-4 aprilie nici nu vreau sa stiu. Am altele la care sa ma gandesc pana atunci.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010



He he..deci suspansul continua...

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

mey eu n-am ramas insarcinata pana acum desi mi-a venit menstra din septembrie. si nici nu m-am protejat in nici un fel. e nevoie de 3 pentru bebe. parintii si Dumnezeu :)
Adriana, asteptam rezultatul testului cand o fi....mai e cineva in asteptari?

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

mey eu n-am ramas insarcinata pana acum desi mi-a venit menstra din septembrie. si nici nu m-am protejat in nici un fel. e nevoie de 3 pentru bebe. parintii si Dumnezeu :)
Adriana, asteptam rezultatul testului cand o fi....mai e cineva in asteptari?

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#



In asteptari nu, dar cu dorinta...eu

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Ma incriu si eu la doi.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

larissa sa inteleg ca la voi daca se intampla e binevenit si asteptat bebe 3?...E minunat....Tare imi doresc si eu 3 copii ..

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am fost la inot. DE data asta am intrat eu cu Raul, deci fericire maxima pe el. Nu a plans absolut deloc. A fost si Matei, care a fost cuminte, asa cum il stiam.
Copilul meu plange rau cand ies eu din camera si nu ma mai vede. Dar asa, il apuca dintr-o data ( cum ies din raza lui vizuala) si plange rau, cu lacrimi si nu tace, decat cand ma vede. Daca vreau sa plec undeva ( WC, bucatarie) , tb sa i se atraga atentia cu ceva, sa fie ocupat, nici asa nu sunt sanse de reusita 100%. De abia astept sa creasca mare si sa mearga la fete si sa ma duc cu el..., ca vad ca nu putem sa ne despartim unul de altul. Sper ca e faza trecatoare si in curand pot sa ies si eu din camera fara urlete...Daca sunt in camera , sta si se joaca linistit, mai arunca din 2 in 2 minute cate un ochi prin camera sa se asigure ca nu am disparut, ma vede, imi zambeste si isi vede de a lui( de obicei catarat pe unde apuca).
Si eu vreau 3 copii. Inca un baiat si o fata. In ordinea asta. Dar inca astept confirmarea dr ca sunt ok cu cezariana. Sapt viitoare ma duc la el.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Am bagat si eu de seama ca Bianca nu a dormit ;))

Febra - ma sperie groaznic daca depaseste 39. Spre 40 apar convulsiile, dar se poate si la temp. mai mica.

Ramona, ai grija cu www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2812" target="_blank">novocalminul. I-ai dat un supozitor intreg? Pentru varsta lor e mai indicat supozitorul paracetamol de 125 mg, novocalminul (1/4 supozitor) doar la febra mare (peste 39) si daca nu trece cu alt medicament.

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)

Si pe mine m-a speriat rau febra ei. Da, un supozitor intreg i-am dat...temperatura maxima pe care a "atins-o" a fost de 39,7 (rectal).

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Si eu vreau 3 copii. Inca un baiat si o fata. In ordinea asta. Dar inca astept confirmarea dr ca sunt ok cu cezariana. Sapt viitoare ma duc la el.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9


Exact in aceasta ordine?..Ai reteta magica pentru baiat si fata?...Ca eu tare vreau o fetita cu fundite....
Daca si ceilalti 2 copii vor fi la fel de activi ca Raul...sa te tii nene...

Si eu astept sa merg prin iunie la control sa imi dea OK-ul dar daca se intampla pana atunci voi fi tare fericita

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

larissa sa inteleg ca la voi daca se intampla e binevenit si asteptat bebe 3?...E minunat....Tare imi doresc si eu 3 copii ..

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010


da...un copil o minune. nu as putea sa nu primesc darul.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#

Mergi la inceput